Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Як продавати товари на Rozetka: чек-ліст

Наталія Найдюк

Rozetka стала маркетплейсом в 2017 році, коли дозволила іншим продавцям розміщувати товари на своєму сайті. Впізнаваність бренду, чітка реклама та репутація інтернет-магазину зробили свою справу. Наразі в Україні Rozetka – №1 за кількістю відвідувачів. За даними retailers.ua, у жовтні 2020 року люди 44,6 млн разів заходили на цю платформу. А значить, що розміщуючи там товари, ви маєте всі шансі знайти своїх покупців.

Співзасновник сервісу для створення брендових інтернет-магазинів Shop-Express Олексій Петриченко допоміг розібратися, як самостійно стати продавцем товарів на Rozetka.

Хто може продавати на Розетці та скільки це коштує

Продавцем може бути власник офлайнового чи онлайн-магазину. Можна продавати навіть товари, що були у вжитку, або ж відновлені.

Щодо статусу продавця, то підійде ФОП або юридична особа. 

Втім маркетплейс не працює з тими, хто продає товар за системою дропшипінгу (коли ви посередник, продаєте чийсь товар, але фізично він зберігається на складі виробника чи іншого продавця). 

«Продавати на Розетці вигідно не всім. Справа в тому, що маркетплейс стягує комісію – до 20% від вартості проданого товару. Тому, якщо націнка висока, Розетка вам підходить: продавці там переважно виробники, імпортери чи дистриб’ютори», – зауважив Петриченко щодо специфіки тих, хто продає на Розетці.

За словами експерта, через високу відвідуваність маркетплейсу, шанси продати свій товар зростають, порівняно з іншими каналами збуту. Особливо, якщо ваш продукт затребуваний серед покупців. 

Скільки коштує вийти на Розетку

Щомісяця потрібно сплачувати абонплату – 100 грн та комісію 5-20% від вартості проданих товарів. Її розмір залежить від категорії виробів. Інших платежів, у випадку самостійного виходу на Розетку, немає. 

«Фото товару, описи й іншу інформацію можна підготувати без проблем самостійно. А ось для створення каталогу у форматі XML знадобиться допомога спеціаліста. Або ж є інший варіант: скористатися готовим рішенням, що входить, наприклад, до програми складського обліку чи інтернет-магазину», – каже Петриченко.

Але за це доведеться платити додатково. Можна купити готову платформу під інтернет-магазин, яка інтегрується з різними маркетплейсами, в тому числі й з Розеткою. Це коштуватиме від 550 грн на місяць. А можна звернутися до фахівця з програми обліку, яку використовуєте (наприклад, 1С). Стандартного прайсу немає, вибирайте, як вам зручніше.

Вимоги до прайсу

Щоб виставити товари, потрібно підготувати прайс-лист с пропозиціями у форматі XML (YML). Адреса лінка XML не може змінюватися в процесі роботи магазину на Розетці.

Також не можна змінювати id товарів та категорій після того, як ви додали їх на сайт Rozetka. 

Як зареєструватися на Розетці: чек-ліст

Спочатку пройдіть процедуру реєстрації на сайті, як продавець та заповніть анкету.

Лінк знаходиться в «підвалі» сайту. Також потрібно надіслати скан-копії документів. 

Вимоги та перелік – за посиланням

«Для Розетки потрібно вигадати окрему назву продавця і логотип. Тут у виграші виробники, які продають власні товари. Адже в графі «Виробник» вони вказують реальну назву. Але ім’я магазину все одно не має натякати, що ви виробник. Це роблять для того, аби не рекламувати ваш магазин через Розетку», – пояснює Петриченко.

Не можна використовувати у назві й будь-який варіант слова Rozetka та назви конкурентів. 

Далі чекаєте на відповідь. Розетка ретельно перевіряє своїх продавців. Зазвичай процес погодження документів може забрати кілька тижнів, а то й довше. 

«З практики скажу: якщо Розетка зацікавлена у ваших товарах, все буде швидко», – зауважив експерт. 

Вимоги до контенту

У Розетки дуже високі вимоги до контенту. Але це не просто побажання маркетплейсу, їх дотримання допоможе продавати більше товарів. 

  • Назва товару. В ній має бути тип виробу, бренд, модель, колір, важливі характеристики та артикул.
  • Ціна. Важливо, щоб ціна товару на Розетці була не вищою, ніж у вашому інтернет-магазині та конкурувала з іншими продавцями маркетплейсу.
  • Склад. Розетка не працює з тими, у кого немає власного складу і виключає продавців, які не можуть підтримувати актуальні товари на маркетплейсі.

«Вийти на маркетплейс й почати продавати – це половина справи. Потрібно, щоб ваші товари, ціни на них, наявність і кількість на складі коректно відображалися. Робити це вручну складно, тому процес треба автоматизувати, щоб товари з вашого інтернет-магазину чи системи обліку потрапляли на маркетплейс автоматично. На Розетці у вас не може бути такого, що клієнт замовив кавоварку, а її вже немає або вона коштує дорожче, ніж вказано на сторінці», – каже експерт.

  • Характеристики товару. Дуже важливо правильно їх заповнювати. Адже за ними ваш товар потраплятиме в результати фільтрування до користувача. Наприклад, якщо жінка шукає червоні туфлі, а ви не вказали колір у характеристиках, ваш товар до видачі не потрапить. Тож додавайте якомога більше корисних характеристик.
  • Фото. Товар має бути в тому кольорі, що й «в житті». Фон – білий, прозорий або світлий однорідний. Мінімум – одна фотографія, максимум – 15. 
  • Опис товару має доповнювати фото та характеристики. 
  • Інформація про виробника. 

Як розміщувати й обробляти замовлення

На Розетці у вас буде особистий кабінет. В ньому й відображатимуться усі замовлення. Там же ви будете змінювати їх статус.  

Коли клієнт зробив замовлення, ви отримаєте повідомлення на email чи смс. Прямо в кабінеті можете змінювати статус замовлення. 

Інший варіант: інтегрувати цей кабінет з вашою програмою обліку, наприклад, 1С, «Торгсофт», CRM-системою тощо. І працювати з замовленнями з усіх каналів збуту в одній програмі.  

Як не «вилетіти» з Розетки: за що платформа виганяє продавців

Якщо продавець порушує правила маркетплейсу, його блокують. 

Серед причин – заборгованість, низький рівень виконання замовлень, мало внесень товарно-транспортних накладних (тобто, невчасно відправляєте товар). Ну й, звісно, невиконання зобов’язань перед клієнтом та махінації з рейтингом. 

За третю спробу накрутити рейтинг вас відключать на 90 днів, а то й зовсім розірвуть угоду співпраці. Повний перелік порушень можна переглянути за посиланням

АТ "Ощадбанк"