Про банк

#звісно_ощад

Наш маніфест

1
Я змінюю країну тому, що її змінює мій банк
 • З нами підіймаються українські стартапи і стає потужнім великий бізнес
 • З нами роблять перші кроки та планують майбутнє мільйони українців
 • Інновації, що спрощують життя, і відділення доступні завжди та всюди
 • Надійність за будь-яких обставин – все це, звістно, Ощад!
2
Найбільший універсальний банк країни
 • Великий, але близький, зрозумілий та відкритий для кожного
 • Звісно, Ощад — це проста відповідь на будь-яке фінансове питання
 • Тому що ми можемо все! І ми робимо все. Аби кожен міг щиро сказати:

Мій банк – звісно, Ощад!

Мій банк – звісно, Ощад

Ощадбанк – український комерційний банк, 100% акцій якого належать державі. Він є найстарішим українським банком, чия історія веде відлік від ощадкас, що почали свою діяльність в Україні в ХІХ сторіччі. Ощадбанк незалежної України, створений на базі українських установ Сбєрбанку СРСР, був зареєстрований Національним банком України 31 грудня 1991 року. Нині Ощадбанк на українському ринку є другим за обсягом активів фінансовим інститутом із найбільшою кількістю відділень. У ньому обслуговується близько 7 мільйонів клієнтів.

Мережа обслуговування

Станом на початок 2022 року мережа відділень Ощадбанку становить 1580 установ. Серед них 672 сучасних відділення нового формату, 25 інклюзивних відділень, що облаштовані для комфортного обслуговування людей з інвалідністю, 1 преміум-центр та 68 преміум-зон. У безпосередній близькості до лінії розмежування на сході України працюють 5 мобільних підрозділів, у тому числі два на базі броньованих автомобілів КрАЗ.

До послуг клієнтів Ощадбанку також 518 зон самообслуговування, 3168 інформаційно-платіжних терміналів та 3301 банкомат. Інтернет- та мобільним банкінгом «Ощад 24/7» користуються 5,9 млн клієнтів; цей сервіс є другим за популярністю серед українських мобільних банківських застосунків.

Універсальний банк

Ощадбанк є універсальним банком, якій надає послуги всім групам клієнтів: фізичним особам, ММСБ та великому бізнесу.

Ощад залишається лідером банківської системи за обсягом кредитного портфеля клієнтів та залучених коштів від юридичних та фізичних осіб. Чистий портфель наданих кредитів у 2021 році збільшився на 11,5 млрд грн, або на 18,2%, і становить 74,8 млрд грн.

Протягом 2021 року Ощад демонстрував темпи зростання ресурсної бази роздрібного бізнесу, що були вищими за середні по банківській системі. Портфель роздрібних кредитів Ощадбанку зріс на 4,7 млрд грн та становить 13,6 млрд грн. Основні драйвери зростання портфеля – автокредити (І місце), кредити по платіжних картках, іпотечні та кеш-кредити. Загалом у 2021 році фізичні особи розмістили на рахунках Ощадбанку майже 122 млрд грн. З цієї суми більше 68 млрд грн – строкові депозити. Це свідчить про незмінну довіру вкладників. При цьому до 37% зросла питома вага депозитів, відкритих через Інтернет та мобільний застосунок «Ощад 24/7».

Ощадбанк активно підтримує мікро-, малий та середній бізнес в Україні. Протягом 2021 року банк досяг суттєвого зростання кредитного портфеля ММСБ. Приріст становить більш ніж 3,6 млрд грн. Минулого року Ощад профінансував більше 4,5 тис. бізнес-клієнтів. Загальна сума за новими укладеними кредитними угодами становить 7,3 млрд грн, з яких 3,6 млрд грн спрямовано на фінансову підтримку сільськогосподарських підприємств.

Динамічне зростання кредитного портфеля (краще ніж у банків-конкурентів) продемонстрували всі сегменти: мікро-, малий, середній бізнес. При цьому в партнерському аспекті зростання більше ніж удвічі: у портфелі з 0,6 млрд грн до 1,3 млрд грн, за кількістю реалізованих кредитних угод – з 425 до 917.

Кредитний портфель корпоративного бізнесу (без урахування проблемної заборгованості) за 2021 рік зріс на 4,2 млрд грн і станом на кінець року становить 42 млрд грн. Протягом 2021 року Ощадбанк за новими проектами уклав кредитні угоди на суму більш ніж на 11,5 млрд грн. Серед них приватні компанії, що працюють у різних галузях економіки, та муніципалітети.

У 2021 року Ощадбанк вшосте посів I місце в рейтингу «50 провідних банків України 2021» в рамках Financial Club Awards.

Врегулювання проблемної заборгованості

У 2021 році Ощад досяг значного прогресу у врегулюванні непрацюючого портфеля. Протягом 2021 року цей показник, розрахований за методикою НБУ, зменшився на 18,3 млрд грн (до 33%). Такого результату вдалось досягти завдяки використанню якнайширшого інструментарію врегулювання проблемної заборгованості.

Робота зі скорочення проблемної заборгованості продовжується. Згідно зі стратегією банку до кінця 2024 року цей показник має зменшитись до 10%.

Корпоративне управління

У 2020 році в Ощадбанку запроваджено класичну трирівневу систему корпоративного управління, сформовано наглядову раду. Завдяки розподілу повноважень та функцій колегіальних органів – наглядової ради, її комітетів, правління банку – в Ощаді вибудовано систему стримувань та противаг згідно з кращими світовими практиками: управління ризиками, комплаєнс-контроль, фінансовий моніторинг та ін. У 2020 році наглядова рада провела відкритий конкурс на посаду голови правління Ощадбанку, в якому переміг відомий банкір із 25-річним досвідом у міжнародному банкінгу Сергій Наумов. Він очолює Ощадбанк з 3 листопада 2020 року.

Стратегічні цілі

У жовтні 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив стратегію Ощадбанку на 2021-2024 роки. Вона має на меті підготовку банку до повної чи мажоритарної приватизації до 2025 року.

Стратегія передбачає, що Ощадбанк і надалі залишатиметься універсальним банком із міцними позиціями в роздрібному, ММСБ та корпоративному сегментах. Ощад має наростити обсяг бізнесу та частки ринку за напрямами роздрібного бізнесу та ММСБ. У корпоративному бізнесі акцент має зміститись з державного сектора на приватний.

Для підвищення ефективності банк продовжить оптимізацію мережі та подальшу діджиталізацію сервісів.

Задля підвищення інвестиційної привабливості Ощадбанку планується суттєво збільшити доходність капіталу, значно зменшити співвідношення доходів і витрат, приєднатись до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб після прийняття відповідного закону та розвивати стратегічне партнерство з міжнародним інвестором.

Усі дані наведено станом на 1 січня 2022 року

Змінюємось самі та змінюємо країну

Постійно працюємо над тим, щоб приносити користь клієнтам і змінюватись на краще

image-301667
ОщадPAY – смартфон замість POS терміналу для бізнесу
image-301671
Інклюзивне відділення в Ощадбанку
image-301675
«Моя картка» від Ощадбанку змінює країну

Ощадбанк у рейтингах

* рейтинги, присвоєні Банку, знаходяться на рівні суверенних рейтингів.

Moody’s Investors Service (дата перегляду 10.03.2022 р.)

 • Базова оцінка кредитоспроможності

  caa2
 • Рейтинг довгострокових депозитів у національній валюті

  Caa2

Fitch Rating (дата перегляду 01.03.2022 р.)

 • Довгостроковий рейтинг за національною шкалою

  прогноз стабільний

  АА(ukr)
 • Довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті

  CCC-

Ощадбанк є членом таких організацій

УкрСВІФТ

Асоціація «Українська Національна Група Членів та Користувачів СВІФТ» УкрСВІФТ

Асоціація „Українські фондові торговці”

Саморегулівна організація професійних учасників фондового ринку

MasterCard

Міжнародна платіжна система MasterCard Worldwide

VISA

Міжнародна платіжна система VISA Intl.

НАБУ

Незалежна асоціація банків України

ПАРД

Професійна Асоціація учасників Ринків капіталу та Деривативів

ЄМА

Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем "ЄМА"

Національна платіжна система «Український платіжний простір»

SWIFT

Європейська Бізнес Асоціація

Ощадбанк акредитований

Документи та звітність

ми зібрали усі можливі документи, які стосуються діяльності банку в архіві для вашої зручності