Про банк
#звісно_ощад
Наш маніфест
Я змінюю країну тому, що її змінює мій банк
- З нами підіймаються українські стартапи і стає потужнім великий бізнес
- З нами роблять перші кроки та планують майбутнє мільйони українців
- Інновації, що спрощують життя, і відділення доступні завжди та всюди
- Надійність за будь-яких обставин – все це, звістно, Ощад!
Найбільший універсальний банк країни
- Великий, але близький, зрозумілий та відкритий для кожного
- Звісно, Ощад — це проста відповідь на будь-яке фінансове питання
- Тому що ми можемо все! І ми робимо все. Аби кожен міг щиро сказати:
Мій банк – звісно, Ощад!
Стабільність під час війни
З початком масштабного вторгнення рф в Україну Ощад як банк критичної інфраструктури перш за все сконцентрував зусилля на забезпеченні стабільної і безперебійної роботи на всіх рівнях. Це робота відділень, банкоматів, мобільного додатку, чат-боту, Контакт-центру, мережі терміналів. Менеджери завжди були на зв’язку. Люди впевнились, що банк попри все працює. Тим самим було збережено довіру не лише до Ощадбанку, а й до всієї банківської системи.
Надважливим для банку є якнайшвидше відновлення роботи на деокупованих територіях, тому Ощад заходить до звільнених міст одразу після ЗСУ. На початок 2023 року українці можуть отримувати банківські послуги в близько 1 140 відділеннях Ощаду. Це 94% мережі банку.
До послуг клієнтів 2 569 працюючих банкоматів та 2 513 термінали самообслуговування. Більшість послуг Ощадбанку цілодобово доступна в додатку «Мобільний Ощад».
Ощадбанк є учасником спільної мережі системно важливих банків України Power Banking, що створена за ініціативи НБУ і налічує понад 1000 відділень по всій країні. Ця мережа складається з установ, що надаватимуть банківські послуги (отримання готівки, платежі, перекази, обмін валют) навіть в умовах тривалої відсутності електроенергії. Зокрема, 35% відділень Ощадбанку входитимуть до Power Banking і готуються працювати за повного блекауту. Наразі таких відділень Ощаду близько 220, згодом буде 450. Ці відділення забезпечуються необхідним обладнанням та резервними каналами зв’язку для роботи за відсутності електроенергії, а також за необхідності додатковим персоналом, банкоматами, готівкою.
На початку війни для підтримки клієнтів банк запровадив кредитні канікули, а згодом програми реструктуризації. Клієнти Ощаду мали можливість користуватись раніше встановленими кредитними лімітами по картках без обмежень. Відсотки за ними до 1 червня не нараховувались. Потім діяли кредитні канікули з оновленими пільговими умовами.
У травні Ощадбанк першим на ринку розпочав відновлення роздрібного кредитування і протягом наступних місяців підтвердив лідерські позиції на ринку авто- та іпотечного кредитування. У 2022 році 2300 позичальників стали власниками автомобілів завдяки Ощаду. Загальна сума наданих ним кредитів становить 1,5 млрд грн. Банком надано близько 900 іпотечних кредитів на загальну суму понад 917 млн грн. Ощад також є лідером за державною програмою пільгового іпотечного кредитування єОселя. Загалом профінансовано 359 пільгових кредитів на загальну суму 484,5 млн грн.
У 2022 році Ощадбанк став членом ФГВФО. На період воєнного стану та ще трьох місяців після його скасування вклади громадян в усіх українських банках, включаючи Ощад, на 100% гарантовано державою. За три місяці після припинення чи скасування воєнного стану гранична сума відшкодування за вкладами становитиме не менше 600 тис. грн.
Ощад – один з ключових банків в Україні, що надає клієнтам сегмента мікро-, малого та середнього бізнесу доступний кредитний ресурс за ставкою від 0% річних у рамках державних і партнерських програм, зокрема за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».
В умовах воєнного стану банк запровадив додаткові напрями кредитування клієнтів ММСБ. Їм пропонуються пільгові кредитні продукти на релокацію бізнесу, а експортерам – участь у програмі страхування кредитів Експортно-кредитним агентством (ЕКА). У 2022 році кредитний портфель Ощаду сягнув 17 млрд грн.
З початку війни Ощадбанк надав аграріям кредитну підтримку на загальну суму 9 млрд грн, що вдвічі більше ніж у 2021 році. Особливо важливо це було в період посівної кампанії протягом квітня-травня 2022 року. Практично 70% профінансованих клієнтів звернулись до Ощаду вперше, адже він не мав обмежень щодо банку землі та форми власності, а також лібералізував внутрішні кредитні процеси.
У 2022 році Ощад став обслуговуючим банком нової державної програми грантів для бізнесу єРобота за чотирма напрямами: мікрогранти до 250 тис. грн для запуску нового або розвитку діючого бізнесу, гранти на створення підприємств садівництва, ягідництва, виноградарства, тепличного господарства та переробної галузі.
Наприкінці грудня 2022 року Ощад очолив рейтинг «25 провідних банків України під час війни» за версією дослідження інформаційного агентства Financial Club, ще раз довівши свою важливу роль як установи критичної інфраструктури під час війни.