Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Де взяти гроші? Бізнес-інкубатори для особливої турботи про ваш стартап

Будь-який малий та середній бізнес потребує підтримки й поштовху, аби впевнено увійти на ринок. Сьогодні ми розповімо бізнес-інкубатори - допоміжний засіб, який допомагає розвинутися молодим проєктам.

Що таке бізнес-інкубатори?

Бізнес-інкубатор - це спеціалізована організація, яка надає підтримку підприємцям-початківцям і сприяє розвитку вашої справи. Основне завдання бізнес-інкубатора – допомогти бізнесу впевнено встати на ноги. Інакше кажучи, бізнес-інкубатори допомагають виростити вашу ідею до структурованого бізнесу, перетворити стартап – на успішну, прибуткову справу. Бізнес-інкубатор спрямований на зростання та розвиток вашого проєкту й різноманітними способами підтримує його.

Ефективність діяльності бізнес-інкубаторів пов’язана як з організаційними, так і економічними чинниками.

Значна частина малого бізнесу є свого роду "стартовим майданчиком", який дозволяє інноваційним ідеям та проєктам реалізовуватися спочатку в рамках малих підприємств, щоб потім, використовуючи різні методи, дати початок масовому виробництву тих чи інших продуктів або послуг, що мають високий попит на ринку. Бізнес-інкубатори беруться за етап становлення подібних проєктів, формують початкову стратегію, завдяки якій мале підприємство може почати свою діяльність і увійти на ринок.

Бізнес-інкубатори надають свої послуги за частку в компанії. Частка зазвичай становить 10% в іноземних програмах, а в українських може становити до 30%.

Аби підібрати програму, що дійсно відповідає вашому проєкту, та пройти хоча б в одну, варто постійно моніторити ситуацію: відстежувати, де розпочинається набір, подавати заявки, вести комунікацію безпосередньо з адміністрацією інкубатору.

Яку саме підтримку надають бізнес-інкубатори молодому бізнесу?

На стартовому етапі запуску свого бізнесу підприємець-початківець зіткнеться з багатьма викликами. Бізнес-інкубатор у цьому випадку може значним чином звільнити молодого бізнесмена від низки турбот.

Бізнес-інкубатори надають малим і середнім підприємцям спеціально обладнанні приміщення на тимчасовий термін. Молоді бізнесмени можуть ними користуватися, поки не знайдуть фінансову самостійність. Відтак, бізнес-інкубатори можуть надати приміщення за доступною ціною, адже не кожний підприємець має кошти на оренду приміщення за ринковою вартістю. Бізнес-інкубатори ж, як правило, можуть запропонувати офіс-приміщення або ж коворкінг, креативний простір тощо.

Крім приміщення безпосередньо для роботи, бізнес-інкубатор надає приміщення для зустрічей і переговорів. Зазвичай ця послуга безкоштовна.

Бізнес-інкубатор може бути також ресурсом пошуку інвестицій. Робота з банками, державою, приватними компаніями, фінансовими угодами має багато нюансів, і молодому підприємцю, напевно, буде складно з ними розібратися самостійно. У бізнес-інкубаторі вам допоможуть знайти необхідне інвестування, а також правильно оформити угоди, документацію тощо.

Від бізнес-інкубаторів недосвідчений підприємець може отримати певні бізнес-консультації - професійні поради з того чи іншого профілю: юриспруденції, податкового законодавства тощо.

Також бізнес-інкубатори можуть надати низку наступних послуг. Вони можуть варіюватися в залежності від специфіки того чи іншого бізнес-інкубатора:

-допомога у проєктуванні бізнес-планів;

-підтримка проєкту на початкових стадіях;

-аналіз ринкового середовища та конкурентів;

-прокат наукового і технологічного устаткування на певний період;

-технічно-адміністративне обслуговування (пошта, Інтернет, телефон, факс, ксерокс, офіс-секретар тощо);

- інформаційне та рекламне забезпечення;

-здійснення юридичних та бухгалтерських послуг;

- послуги у сфері оцінки бізнесу, ризику ведення бізнесу та ін.

- науково-технічні (впровадження нових технологій, ноу-хау, нових продуктів).

Куди конкретніше податися зі своїм проєктом, або які бізнес-інкубатори існують в Україні?

В Україні існують різноманітні інкубатори, які надають підтримку різним стартапам. Серед них:

Eastlabs - компанія, покликана допомагати стартапам рости і ставати незалежними, надаючи їм такі послуги, як офісні приміщення, менторство і навчання методам управління.

Eō Business Incubators - американські бізнес-інкубатори, які працюють в Києві і Харкові. Інкубатори націлені на підтримку технологічних стартапів в усіх сферах. Головна умова - проєкти повинні бути українськими. Це можуть бути технології, орієнтовані на IT, агросектор, медицину, фінанси, а також наукові проєкти. Найперше Eō Business Incubators звертають увагу на команду, а потім вже на технології.

iHub - робочий креативний простір. Колись iHub був простором для стартаперів, де вони могли отримати консультації, інвестування. Сьогодні формат дещо змінився. iHub пропонує цілодобовий коворкінг класу А + в центрі Києва, розрахований на 90 робочих місць; конференц-зали на 10 і 15 осіб, івент зону. У креативному просторі регулярно проводяться тематичні лекції та майстер-класи.

Polyteco - компанія, яка розвиває бізнес-проєкти, які мають соціальну значущість. Polyteco допомагає розвивати ідеї та інновації, що сприяють просуванню науки в Україні.

Отже, залучення такої підтримки, як бізнес-інкубатор, може надати підприємцю-початківцю не тільки необхідну базу для розвитку проєкту, а й можливість навчання та зростання у професійному плані. Досвід бізнес-інкубування може посприяти тому, що ваш стартап стане повноцінним гравцем на ринку, а ви – підготовленим фахівцем.

АТ "Ощадбанк"