Салони краси існують досить давно. Ще в минулому столітті представники вищих класів населення відкривали перукарні та барбершопи, диктуючи власні модні тенденції. З того часу концепція салонів постійно розвивається та змінюється. І сьогодні клієнтам пропонують не лише зробити різноманітні зачіски, а й надати ряд інших послуг, таких як масаж, манікюр та педикюр, догляд за обличчям тощо.
Діяльність салонів краси першочергово націлена на жінок віком від 15 до 64 років. Тобто, постійними клієнтами в Україні можуть виступати понад 15 млн жителів. За оцінками експертів, щорічний приріст ринку — 25-30%.
Процедури, що пропонують салони краси, можна розділити на 3 категорії, як показано нижче.
Основні групи послуг в салонах краси України
Найбільшим попитом користуються перукарські послуги, масаж, епіляція та манікюр. Значно менш популярні — маски, чистка обличчя та солярії.
При виборі салону клієнти зважають на такі фактори, як запах, безпечність матеріалів та інструментів, майстерність і привітне ставлення.
Бізнес-план з організації салону краси передбачає оренду комерційної нерухомості площею 80-100 кв. м. При цьому важливо враховувати заборону розміщення об’єктів сфери послуг у приміщеннях шкіл, лікарень, кінотеатрів тощо. Нижче перераховані основні аспекти, на які слід звернути увагу при виборі робочого місця.
Визначивши місцезнаходження об’єкту, потрібно зосередитись на спектрі послуг. На момент відкриття передбачено наступну комбінацію:
Після напрацювання бази клієнтів перелік можна розширити. Загальний обсяг інвестицій у відкриття такого салону краси на площі 80-100 кв. м складе приблизно $18-20 тис. Витрати на меблі та обладнання займають найбільшу частку: 20-25% та 18-20% відповідно.
Це можуть бути наступні позиції:
— меблі;
— робоче місце адміністратора;
— приймальня;
— кабінет манікюру/педикюру;
— зона перукарських послуг;
— кабінет косметолога;
— обладнання;
— манікюр/педикюр (фрезерна машинка, лампа для нарощування, професійний манікюрний набір тощо);
— перукарня (фен, бритва, ножиці, електробігуді тощо);
— косметологія (ультразвуковий та вакуумний апарати);
— непередбачувані витрати.
Крім цього, треба врахувати витрати на закупівлю розхідних матеріалів (фарби для волосся, лаки, рушники, фартухи й одяг для майстрів та інше), оплату оренди та проведення ремонтних робіт.
Для ефективної роботи салону рекомендується заздалегідь оформити всю документацію, скласти довгострокові договори на постачання матеріалів і оренду. Важливо ретельно підібрати персонал: як досвідчених майстрів, що приведуть більше клієнтів, так і нових співробітників, які зможуть розкрити свій потенціал. Штат персоналу включає 10 працівників. Серед них: адміністратор, бухгалтер, 4 майстра-перукаря, 2 майстра манікюру, 1 косметолог. Оплата праці майстрів складатиметься з невеликої фіксованої ставки та % від обсягу наданих послуг.
Просування нового салону красиможна здійснювати різними способами. Наприклад, замовити рекламу у ЗМІ, розмістити інформацію на банерах та білбордах. Вигідним також є розповсюдження флаєрів, створення й підтримка сайту і сторінок у соціальних мережах. За 4 роки такий салон може відвідати більше 40 тис. відвідувачів. При цьому період окупності складає від 1 до 2 років.
Якщо складно визначитися, чим саме ви б хотіли займатися, спеціалісти компанії Pro-Consulting допоможуть вам це зрозуміти. Замовити можна готовий або індивідуально розроблений проект. Для учасників програми підтримки підприємництва «Будуй своє» Pro-Consulting надає знижку до 40% на аналітику ринку і готові бізнес-плани.