У вас з’явилася геніальна ідея, за допомогою якої ви хочете змінити світ, але коштів на втілення задуму катма? З появою краудфандингових платформ, що дають можливість створити проект спільнокоштом (фінансуванням від інтернет-користувачів), вийти з такого скрутного становища стало набагато легше. Яскравий приклад – успіх українських проектів на сайті Kickstarter.
Матраци Futo
https://www.kickstarter.com/projects/1739870524/futo-the-worlds-most-ult...
Надувний матрац – ідеальна річ для відпочинку. От тільки для того, аби відпочивати, спершу слід добряче попрацювати насосом. Автори проекту Futo Тарас Тусовський та Микита Кузнєцов вирішили розв’язати цю проблему, створивши матрац, що надувається за 20 секунд. Слід лише помахати матрацом – і він сам заповниться повітрям. Здути його так само легко: на відміну від звичайних матраців, у Futo повітря швидко виходить через широкий боковий отвір.
Разом із матрацом розробники презентували Futo Pillow – зручну подушку для подорожей. Проект відразу підтримали бекери (ті, хто купив би таку річ у магазині, тому готовий дати на неї кошти): необхідні для нього $15 тис. зібрали упродовж 22 годин. А за 38 днів вдалося отримати понад $140 тис. від 1609 прихильників ідеї.
Rubber Band Machine Gun
https://www.kickstarter.com/projects/11447722/rubber-band-machine-gun
У кожній дорослій людині живе дитина, адже як пояснити той факт, що 2013 року проект луганського студента Олександра Шпетного Rubber Band Machine Gun зібрав $150 тис. замість запланованих $5 тис.? Дерев’яний автомат за один підхід може стріляти 672 канцелярськими резинками зі швидкістю 14 резинок за секунду, тож автор проекту пообіцяв бекерам захопливі гумові бої. Окрім того, пристрій легко перезаряджається, що дозволить уникнути довгих пауз під час веселощів. Дальність пострілу становить 8 м. Живиться автомат від п’яти батарейок АА.
Автор проекту представив автомат відразу у кількох дизайнах – стандартному кольорі березової фанери, темному кольорі обпаленого дерева, чорному кольорі, а також у камуфльованому кольорі. У результаті іграшку замовило майже 1300 людей.
Розумний чохол Lunecase
https://www.kickstarter.com/projects/concepter/lunecase-bring-the-back-o...
Чохол для iPhone може не лише захищати від механічних пошкоджень, а й розширювати можливості пристрою. 2014 року на Kickstarter з’явився проект розумного футляра Lunecase від київської команди Concepter на чолі з Владом Тисленком. За допомогою цього чохла задня панель смартфона ніби оживає, показуючи власнику пристрою останні сповіщення – вхідні дзвінки чи отримані текстові повідомлення.
Для своєї роботи Lunecase користується електромагнітним випромінюванням телефону, таким чином розумний футляр користується тим, що досі залишалося непотрібним. Це означає, що чохол не потрібно заряджати чи налагоджувати – він починає працювати відразу після того, як ви надягли його на свій iPhone.
Проект зацікавив понад 3500 бекерів, які пожертвували $155 тис. – утричі більше, ніж планувалося.
В’язані речі Ohhio
https://www.kickstarter.com/projects/1163965827/ohhio-gorgeous-chunky-knits
У листопаді 2015 року справжньою сенсацією на платформі Kickstarter стала киянка Анна Мариненко і її проект Ohhio – ковдри і шарфи крупної в’язки із вовни овечок-мериносів. Оригінальні речі Анна почала в’язати без спиць – руками. Уже за три дні ідея зібрала необхідні $20 тис., а протягом місяця вдалося отримати вдесятеро більше.
Проте на досягнутому Анна не зупинилася: уже за рік вона запустила збір коштів на нову лінію продуктів Ohhio – пледи, килимки, лежанки для хатніх улюбленців, а також набори для DIY. Усі товари виготовлені з нового, самостійно розробленого матеріалу для прядіння під назвою Braid. Анна захотіла замінити мериносову вовну на щось універсальніше та практичніше, а коли такого матеріалу не знайшлося, вирішила вигадати його сама. Нова пряжа Braid має бавовняну оболонку, наповнену мікрофайбером, що робить речі від Ohhio стійкішими під час використання та прання.
Кажуть, двічі в одну річку не ввійдеш, проте ця приказка щодо Анни Мариненко не спрацювала. Проект знову здобув прихильність – замість очікуваних $40 тис. люди пожертвували $140 тис.
Вінтажна камера Jollylook
https://www.kickstarter.com/projects/jollylook/jollylook-the-first-cardb...
Тепер фотографувати стало настільки легко, що людина вже не дивується магії цього дивовижного процесу. Мешканець Запоріжжя Олег Халіп вирішив виправити це, створивши унікальну камеру для моментальних знімків. Автор ідеї доводить: аби створити успішний проект, не завжди потрібно гнатися за інноваційними технологіями – іноді достатньо відступити на крок назад і переосмислити наявні речі, додавши до них чогось новенького.
Команда розробників навідріз відмовилася від металу чи пластику: камера Jollylook зроблена із цупкого переробленого картону, а також оснащена лінзами та картриджами для миттєвих фотографій Fujifilm. За словами авторів проекту, на виготовлення фотоапарата Jollylook витрачається менше матеріалів, аніж для коробок, у яких продають звичайні камери. Екологічність продукту полягає ще й у тому, що він працює абсолютно автономно і не потребує жодних зарядок чи батарей, від яких залежні усі сучасні фотоапарати.
На сайті Kickstarter проект запустили 31 січня, а через 11 годин він зібрав необхідні $15 тис. За місяць збору коштів ідею було профінансовано на 2500%, що становить $377 тис. Після такого успіху команда Олега Халіпа почала шукати місце для виробництва камер Jollylook і обрала китайське місто Шеньчжень. Поки що фотоапарат можна замовити наперед за $45, а доставки почнуться у серпні.