Кількість стартапів в Україні у світі з року в рік збільшується. Найбільше таких проектів у 2018 р. було в США — 45 004 стартапа. В Україні їх набагато менше — лише 215. І всі ці проекти потребують можливостей отримати знання та перейняти досвід успішних підприємців. Тому «Будуй своє» зібрав список акселераторів в Україні та світі.
Чому бізнес-акселератор?
Стартапери шукають бізнес-школи, тренінгові центри задля отримання необхідних знань у галузі, маркетингу та інших аспектах. Подекуди стартапери задля цієї мети використовують навчання у акселераторах. Тобто в компаніях в Україні та країнах по всьому світові, які пропонують навчальні програми для підприємців протягом 3-6 місяців в обмін на частину компанії або на інших умовах.
Під час навчання стартапери отримують підтримку менторів — досвідчених фахівців, підприємців, топ-менеджерів. Колись у ролі менторів виступали досвідчені ремісники, які брали до себе учнів та навчали нової професії. Так само відбувається й зараз, коли ментори надають підтримку та направляють проект у правильне русло.
Окрім менторської підтримки, стартапери також отримують навчальні семінари, майстер-класи та інші заходи на період навчання. Одночасно з менторською підтримкою підприємці-новачки перебувають під прискріпливою увагою бізнес-спільнот і ЗМІ.
У підсумку після 3-6 місяців навчальної програми стартапери отримують необхідні:
— знання;
— впізнаваність;
— контакти для подальшого розвитку проекту, як-от виходу на нові ринки, залучення інвестицій тощо.
Де навчатися бізнесу в Україні?
У столиці працюють декілька акселераційних програм. Тож розглянемо декілька з них.
Sector X
Акселератор допомагає стартапам і їхнім командам виходити на ринки ЄС та США за рахунок роботи з корпораціями, і залучати фінансування.
До участі запрошуються стартапи, які працюють у таких напрямах: штучний інтелект і машинне навчання, робототехніка, інтернет речей, блокчейн, віртуальна і доповнена реальність, Big Data, комп'ютерний зір.
До речі, особливість цієї програми — у тому, що подати заявку на участь можна навіть без готового продукту.
IoT Hub
Це акселератор для IoT-стартапів (інтернет речей). В описі акселератора зазначається, що під час навчання стартапери отримують можливість доопрацювати наявний прототип, вивести продукт на ринок та залучити інвестиції.
Radar Tech
Це перший корпоративний акселератор, що об’єднує корпорації та інноваційні стартапи. Акселератор пропонує долучатися стартапам, які пов’язані з телекомом, аграрною сферою, енергетикою та фінтехом.
У Львові
Центр підприємництва УКУ
При Українському католицькому університеті та Львівській бізнес-школі запрацювала акселераційна програма для підприємців. До участі запрошуються проекти у сферах освітніх технологій, діджитал-маркетингу, проектів на стику технологій та гастрономії.
В інших країнах
Німеччина
ProSiebenSat.1 Accelerator
Це провідна акселераційна програма для підтримки стартапів. В умовах зазначається, що ProSiebenSat. до участі запрошуються стартапи таких напрямів діяльності: їжа та напої, краса, мода, електронна комерція і ринки, охорона здоров'я, розваги, фінтех.
Естонія
Startup Wise Guys
Цей акселератор пропонує менторську підтримку, фінансування та інше. До участі запрошуються фінтех та SaaS (software as a service — програмне забезпечення як послуга).
Ірландія
Propeller Venture Accelerator
Цей акселератор пропонує стартаперам семінари, план розвитку та менторів.