Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Актуальні гранти та кредити від світових організацій: де отримати кошти на бізнес

Міжнародні організації продовжують фінансово підтримувати український бізнес. Нещодавно ми писали про гранти від «Цифрової Європи» для вітчизняних підприємств. А зараз зібрали інші актуальні варіанти тих, хто може дати гроші на започаткування чи розвиток власної справи. 

Купон на $1 000 на рекламу від Meta

Компанія виділила $1,5 млн, щоб підтримати малий бізнес в Україні. Так, підприємства можуть використати ваучер на $1 000 для реклами у фейсбуці та інстаграмі. 

Однак є певні умови. Бізнес зобов’язаний працювати в Україні, крім регіонів, на які поширюється санкції США. Йдеться про Крим, Донецьку та Луганську області. Кандидат повинен керувати українською бізнес-сторінкою у фейсбуці й мати дійсний рекламний обліковий запис. 

Заявку не можуть подавати політичні партії, державні чи урядові підприємства, а також бізнеси, що належать урядовцям. Так само ваучер не передбачає фінансування реклами політичних кампаній. 

Дедлайн: до 31 грудня 2022 року, або поки рекламні купони є в наявності. 

Щоб подати заявку та дізнатися більше, перейдіть за посиланням

1,1 млн грн на реалізацію проєкту у сфері відкритих даних

Нещодавно стартував конкурс грантів Open Data Services Support. Його організували USAID / UK aid у межах проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Партнер – Фонд Східна Європа.

Загальний бюджет – 4,4 млн грн. У підсумку буде чотири переможці, які отримають по 1,1 млн грн.

Взяти участь може бізнес, стартап, громадська організація, яка має цифровий проєкт з відкритими даними. Мета – запобігти корупції, підвищити прозорість використання бюджетних коштів та фінансової допомоги на користь суспільства. А ще сприяти розв’язанню соціальних, екологічних, економічних чи інших проблем громадян, у тому числі спричинених війною.

Дедлайн: до 28 листопада 2022 року. Переможців оголосять наприкінці лютого. 

Подати заявку та дізнатися більше можна на сайті проєкту. 

До $200 000 інвестицій для стартапів

Венчурний фонд Angel One інвестує в українські стартапи, щоб допомогти реалізувати їхні ідеї та розвивати стартап-культуру в країні.

Організація надає стартовий капітал (pre-seed & seed capital) для масштабування стартапів, заснованих на технологіях, інноваціях та інтелектуальній власності. Головна умова – стартап має створити українець.

Сума інвестиції – від $50 тис. до $200 тис. 

Дедлайн: безстроково. 

Щоб дізнатися більше та подати заявку, перейдіть за посиланням.

До $35 000 на проєкти подвійного призначення

Безповоротна фінансова допомога від Українського фонду стартапів одночасно задовольняє три потреби: витрати на розвиток проєкту, доступ до менторів та експертів, підвищення обороноздатності країни та сприяння її швидкій післявоєнній відбудові.

Продукти конкурсантів повинні бути подвійного призначення і відрізнятися від тих, що вже є на ринку. Також вони мають задовольняти попит як від приватних осіб, так і держави.

Пріоритетні галузі застосування проєктів: оборона, кібербезпека, інфраструктурна відбудова, охорона здоров’я, освіта.

Дедлайн: безстроково.

Подати заявку та дізнатися більше можна тут

Грант на підтримання безперервності й відновлення бізнесу від USAID

За програмою можна отримати від 600 тис. до 1,6 млн грн на релокацію підприємства у безпечніші регіони, сертифікацію, масштабування, вихід за кордон. Кошти передбачено витратити й на придбання обладнання та сировини, підвищення кваліфікації робітників та маркетинг.

Подаються на грант власники бізнесу, що вже працюють і постраждали від війни або потребують розвитку. Зважайте, що програма недоступна для бізнесу, який займається перепродажем товарів чи послуг. 

Дедлайн: до 24 липня 2023 року. 

Аби подати заявку й дізнатися більше, перейдіть за лінком

До 25 000 євро підприємцям із західних областей України

Програма для малого бізнесу від міжнародного об’єднання Oxfam розрахована на підприємців зі Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Волинської та Чернівецької областей. 

Умова – підтверджено надавати гуманітарну допомогу людям, які постраждали від війни. Наприклад, працевлаштовувати переселенців, надавати прихисток великій кількості людей, годувати протягом тривалого часу чи закривати інші нагальні потреби.

Дедлайн: до 1 грудня 2022 року. 

Подати заявку та дізнатися більше можна за посиланням.

Гранти за програмою «єРобота» в Ощадбанку

Держава фінансує відкриття чи розвиток бізнесу, а також навчання. Загалом пропонує 6 програм:

  • мікрогранти для створення власного бізнесу;
  • гранти для розвитку переробного підприємства;
  • фінансування закладення саду;
  • гроші для розвитку тепличного господарства.

Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Щоб дізнатися більше й отримати консультацію, відвідайте сайт Ощадбанку

Дедлайн: залежить від програми.

Подати заявку та почитати детальну інформацію зручно на порталі Дія.

Гарячі пропозиції

За цими програмами скоро завершується термін подання документів, тому покваптесь надіслати заявку, якщо вам підходить грант.

Гранти від Українського ветеранського фонду

Фонд повторно запустив програму #Варто. За нею на конкурсній основі надають гроші на бізнес ветеранам та членам родин загиблих. Сума гранту – від 500 тис. до 1 млн грн.

Дедлайн: до 26 листопада 2022 року. 

Щоб дізнатися все детально, тисніть сюди.

Також можна отримати 20 тис. грн на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи. Подавайте заявку за посиланням.

До 10 000 євро для розвитку та масштабування соціальних підприємств

Український соціальний венчурний фонд надає грант соціальним підприємствам, тобто тим, що працюють не стільки для отримання прибутку, скільки для досягнення певного соціального впливу. Наприклад, бізнесам, які розвивають культуру, екологію, створюють робочі місця для людей з інвалідністю чи інших соціально вразливих верств населення, надають соціально важливі послуги. 

Проєкт не підтримує компанії, діяльність яких пов’язана з алкоголем, тютюновими виробами, криптовалютою, паливом, гемблінгом. 

Дедлайн: до 25 листопада 2022 року. 

Щоб податися, заповніть гугл-форму.

2 000 євро на навчання для інноваторів та інвестиції переможцям

Якщо маєте інноваційну ідею, можна отримати грант у 2 тис. євро на навчання в акселераторі від EIT Manufacturing та Європейського інституту інновацій та технологій. Усього відберуть 11 проєктів.

Після навчання учасники презентуватимуть свої ідеї. Три переможці отримають інвестиції від 3 500 до 7 500 євро.  

Дедлайн: до 28 листопада 2022 року.

Заповнити заявку можна на сайті проєкту. 

Доступні кредити 5–7–9 %

Державна програма підтримання малого бізнесу, аграріїв та підприємств є дуже гнучкою. Її умови залежать від того, на що потрібен кредит.

Аби дізнатися більше, перейдіть на сайт.

АТ "Ощадбанк"