Українські компанії-початківці уже вкотре презентують нашу країну за кордоном. Вони втілюють інноваційні ідеї, актуальні для усього світу. Пропонуємо вам добірку відомих стартапів, заснованих українцями.
Petcube
Хатні улюбленці сумують, коли господарів довго немає вдома. Але розробники Petcube вигадали, як можна вирішити цю проблему. За допомогою невеличкого алюмінієвого куба можна спостерігати за твариною та гратися з нею лазерним променем. У куб вбудовані веб-камера, мікрофон та динаміки. Також можна фотографувати чотирилапого друга та ділитися фото з друзями. Необхідно лише підключити куб до wi-fi і керувати ним зі свого смартфону.
Компанію заснували 2012 року Олександр Нескін, Андрій Клен та Ярослав Ажнюк. Для залучення коштів вони використали Kickstarter. Ця ідея страшенно сподобалася багатьом і за 42 дні зібрала $250 тис.
У 2016-му Petcube запропонував нові продукти, серед яких був пристрій, що дає змогу дистанційно годувати хатніх тварин. Цей проект зібрав на Kickstarter $319 тис.
Solar gaps
Громіздкість сонячних батарей – суттєва перешкода для їх масового розповсюдження. Але, можливо, сонячну енергію можна акумулювати іншим способом? У 2015 році Євгеній Ерік знайшов рішення цієї проблеми – сонячні жалюзі, якими можна керувати, використовуючи застосунок на смартфоні. У травні 2017 року проект зібрав на Kickstarter $50 тис.
Жалюзі підключаються до розетки і можуть частково забезпечувати будинок електроенергією. Одне вікно, де встановлене такі жалюзі, дає 150 Вт, а вартість рахунку за електроенергію може знизитися до 70 %. Крім того, жалюзі досить просто встановити на вікно, навіть без спеціалістів.
Grammarly
Цей проект парадоксальний тим, що в Україні про нього знають набагато менше, ніж за кордоном. Grammarly – це онлайн-сервіс перевірки граматики, що використовує технології штучного інтелекту. Він дає змогу перевірити, чи немає в англомовному тексті граматичних та синтаксичних помилок. Також він реагує на неправильне поєднання слів та виправляє їх із необхідними поясненнями. Ще одна функція, яку пропонує Grammarly, – перевірка тексту на плагіат.
Сервіс заснували два українці – Олексій Шевченко та Максим Литвин – 2009 року. У 2017-му засновники залучили $110 млн інвестицій від фондів General Catalyst, IVP та Spark Capital. Нині Grammarly активно співпрацює з університетами, а застосунок завантажили понад 10 млн разів з Chrome Web Store.
Kwambio
Стартап заснував Володимир Усов у 2015 році. Kwambio займається 3D-друком керамічних виробів та інноваціями у сфері 3D-друку.
У 2017 році команда стартапу залучила $500 тис. інвестицій від венчурних фондів Empire State Capital Partners та Impulse VC для запуску та виробництва високоточного 3D-принтера для друку керамічних виробів. Використання інноваційної технології дає змогу значно збільшити швидкість друку та зменшити її вартість. Принтер Ceramo One може надрукувати чашку в середньому за дві-три години, а на друк традиційним методом інколи потрібно до десяти днів.
Також інновація розширила кольорову гаму виробів: натепер асортимент налічує майже 100 керамічних порошків різних кольорів, з яких виготовляють різноманітні предмети.
InkHunter
Застосунок, що використовує технологію доповненої реальності, дає змогу користувачам приміряти татуювання на обрану частину тіла. InkHunter стартував у 2016 році, його засновниками були Олександра Рогачева та Павло Разумовський. Стартап пройшов акселерацію та отримав $40 тис. у нью-йоркському ERA (Entrepreneurs Roundtable Accelerator), а також залучив кошти від венчурного фонду Kayon Partners. Застосунок завантажують переважно молоді американці, щомісяця ним користуються до 500 тис. людей, а з квітня 2016-го у магазинах застосунків для iOS та Android його завантажили понад 6,5 млн користувачів.