«Власні фінанси для чайників», Ерік Тайсон
Цей бестселер не полишає перші щаблі у списках найкращих бізнес-книг уже кілька років поспіль. Це своєрідна абетка для того, хто хоче бути фінансово обізнаним, щоб вдало застосовувати знання на практиці. Ерік Тайсон, досвідчений фінансист, автор серії книг про власні фінанси та інвестування, допомагає планувати свій бюджет за різних ситуацій, навіть за кризи. Головне, що експерт пояснює усе доступно і не перевантажує текст складною професійною лексикою.
«Фінансовий щоденник: давати лад грошам», Олексій Герасимов
Коли є базові теоретичні знання, саме час переходити до практики. Підприємець та інвестор Олексій Герасимов уже тривалий час консультує приватних осіб щодо складання власних фінансових планів, інвестування та кредитування. Проаналізувавши свій фаховий досвід, він створив просту систему контролю за власними фінансами та видав її у форматі щоденника. Цей щоденник допоможе контролювати свої гроші протягом кварталу, а зручний формат спрощує розуміння складних фінансових процесів. Власник щоденника навчиться структурувати прибутки та збитки, зменшить кількість імпульсивних покупок та визначить прогалини у власному бюджеті.
Серія книг «100 відсотків практичного бюджетування», Олександр Карпов
Олександр Карпов понад 20 років консультує підприємців щодо фінансового менеджменту, стратегічного управління та оптимізації бізнес-процесів. Свій практичний досвід експерт зібрав у восьми книгах, які доступно і лаконічно пояснюють, що таке бюджетування та як його використовувати в управлінні компанією. Теоретичну базу автор ілюструє історіями із власного досвіду та пропонує виконувати завдання після кожного теоретичного блоку. Попри те що загальний обсяг серії понад 2800 сторінок, читач не нудьгує: вся інформація викладена легко і з гумором, який не завадить навіть фінансовим справам.
«Любов та бюджет», Любомир Остапів
Усе починається з родини, і фінансова грамотність також. Так уважає український фінансист Любомир Остапів у книзі Home Finances for Couples. Вона вийшла англійською мовою на Amazon і була відзначена декількома міжнародними винагородами. Український варіант інструкції, як поєднати стосунки та бюджет, розроблений передусім для креативного класу – фахівців з IT, web та digital, але зацікавить усіх, хто дбає про фінансовий бік сімейного життя. Як правильно планувати спільні витрати, поєднувати бізнес та сімейне господарство, будувати стосунки, які не зруйнуються під тягарем грошових проблем, – про це Любомир розповідає просто і лаконічно. Здавалося б, ринкова економіка віддалена від почуттів, однак на стосунки у кожній українській родині так чи інакше впливає фінансове питання.