Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Блогінг – новий чорний

Тетяна Кучер

Підбірка контенту

 За даними досліджень американського Інституту контент-маркетингу, B2B-компанії у США, що використовують блогінг у своїй стратегії контент-маркетингу, мають у 7,8 разів більше охоплення, ніж їхні колеги, що не вдаються до цього інструменту.  

В2В-блогінг – це широке поле для експериментів і можливість для компаній вдосконалити свою стратегію контент-маркетингу та зробити її ефективнішою. Розбираємося, що таке правильний B2B-блогінг.  

Інвестуйте у сторітелінг

Якщо стратегія зосереджується на продукті або послузі, то дійсно ефективна стратегія – на історіях про цей продукт або послугу. Люди зазвичай емоційно реагують на вдало розказану історію. Вона мотивує до купівлі сильніше за будь-яку рекламу.  

Маркетолог, який розповідає історії для B2B, має робити це як хороший романіст – конструювати логічний сюжет, створювати живих оригінальних персонажів та описувати їх захопливі пригоди. Якщо ви власник бізнесу, пам’ятайте, що інвестиція у талановитого сторітелера принесе вам згодом неабиякі прибутки.  

Зосередьтеся на якості, забудьте про кількість

Не дозволяйте клієнту йти від вас та читати блоги ваших конкурентів, постійно утримуйте його увагу на високоякісному контенті. Часто прагнення заповнити блог якомога більшою кількістю публікацій призводить до того, що їхня якість сильно програє кількості. Пишіть менше, але краще. Краще одна публікація про проблеми та потреби вашої аудиторії, ніж десять публікацій про ваш товар. Робіть пост двічі-тричі на тиждень – споживач має встигати читати все.  

Головна мета блогінгу – отримати довіру і лояльність аудиторії, налагодити з нею контакт. Навіть якщо ваш бізнес далекий від сфери розваг, В2В-блог про нього повинен бути цікавішим за шкільний підручник із геометрії. Блог має бути корисним та цікавим, а часом навіть і дотепним – тільки так формується якість.  

Створюйте додаткову цінність для контенту

Пости в B2B-блогах мають обмежений «термін придатності», але існують варіанти його продовження. По-перше, використовуйте «вічнозелені» теми, які даватимуть більше охоплення. По-друге, нове життя публікаціям можна надавати, збагативши їх новими даними. По-третє, ви завжди можете перетворити B2B-блог на платне медіа, це дозволить охопити більше аудиторії, ніж зазвичай. Якщо ваш контент якісний, висока кількість читацьких повернень на сайт гарантована.  

Сегментуйте та персоналізуйте

Не будьте лише обличчям у натовпі – звертайтеся безпосередньо до кожного клієнта. Для генерації контенту, який матиме максимальний емоційний відгук, використовуйте всі наявні дані – від місця проживання до поведінкових реакцій споживача.  

Фахівці радять виділити час для проведення мікротаргетингу під час розробки контент-стратегії. По суті, це сегментування вашої цільової аудиторії на підгрупи, зважаючи на її споживчі дані та демографічні показники. Це дає змогу персоналізувати повідомлення, які ви транслюєте через блог або інші маркетингові інструменти.  

Тестуйте все

Успіх залежить і від готовності експериментувати. Тестуйте різні форми подання контенту в блозі – візуалізацію, інфографіку, CTA-кнопки, навіть різні заголовки до публікацій. Аналізуючи згодом відгук аудиторії, ви зможете обрати найефективніші інструменти комунікації. Можна користуватися аналітичними сервісами на кшталт Google Analitycs або HubSpot, за допомогою яких можна швидко відстежити, які публікації мають найбільше переглядів.  

Виходьте у live

Блогінг – молода сфера, а відеоблогінг – іще молодша. 67% американських B2B-маркетологів стверджують, що live-стріми з профільних івентів суттєво піднімають рівень охоплення аудиторії B2B-блогу. Головна перевага live-відео – ефект присутності, який воно створює у глядачів. Цей інструмент можна використовувати по-різному – знімати короткі відеоролики з подій, робити відеоінтерв’ю з учасниками, вигадувати спеціальні хештеги для відео з подій та заохочувати учасників використовувати їх у своїх публікаціях.      

Підбірка контенту

АТ "Ощадбанк"