Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Російське програмне забезпечення: світові й вітчизняні альтернативи з українським інтерфейсом

Олена Залєвська

Порада від спеціаліста

Економіка країни-агресора не має отримувати жодної копійки від українського споживача. Не купувати російське повною мірою стосується і сфери програмного забезпечення, автоматизації та загалом ІТ-індустрії. Яка є альтернатива російським IT-продуктам, розказав програміст, аналітик Роман Василенко.

Використовувати програмний продукт, створений оккупантами, не тільки не патріотично, а й дуже небезпечно. Саме через свої ІТ-розроблення враг може проникати до бази даних, збирати особисту інформацію, вчиняти хакерські атаки.

«Відмовитися бізнесу від російської ІТ-продукції буде значно проще і швидше, якщо розуміти, які є альтернативи. Навіть 1С, що десятиліттями полонила свою тематичну нішу на ринку, має аналоги. З ними зараз і намагатимуться працювати та будувати взаємозв'язок українські підприємці», – говорить експерт.

Ми підготували добірку програмних продуктів, розроблених країною-агресором, та українських і світових аналогів, які просто і безболісно зможуть замінити російські програми.

Контент-сервіси

Російські продукти

Аналоги

Advego 

Український – Plag, Unicheck

Главред 

Український – OnlineCorrector
Німецький – LanguageTool
Американський – HemingwayApp

Punto Switcher

Український – dotSwitcher

«Хочу зазначити, що на заміну практично кожної російської програми ми маємо свої якісні продукти. Наприклад, сервіс пошуку плагіату Unicheck. Ця програма вже працює в багатьох вишах і школах та стане в пригоді медіабізнесу», – ділиться Роман Василенко.

Перекладачі

Російські продукти

Аналоги

DrWeb
Kaspersky

Український – Zillya
Американський – Microsoft Security Essentials
Чеський – Avast

«Ще у 2009 році українська компанія «Лабораторія Zillya» випустила першу версію безкоштовного українського антивірусу від троянських, шпигунських, рекламних й інших небезпечних онлайн-загроз. У 2014 році вийшов перший реліз цього антивірусу. У 2021 проєкт повністю реалізовано й запущено на ринок», – повідомляє експерт.

Email-маркетинг

Російські продукти

Аналоги

Mindbox
Unisender 
SendSay

Українські – Folderly, SendPulse, Snovio, reply.io, eSputnik
Французькі – Lemlist, Sendinblue
Американський – MailChimp

«Зручна імейл-маркетингова цифрова платформа SendPulse створена у 2015 році українськими розробниками, – розповідає Роман. – За допомогою цієї програми можна робити автоматичні розсилання через різні канали комунікацій, зокрема й месенджери».

CRM

Російські продукти

Аналоги

Bitrix24 
AmoCRM
Мегаплан

Українські – NetHunt, Onebox CRM, it.ua, SalesDrive,
Creatio, Asteril CRM, KeepinCRM

«Бізнесова онлайн no-code операційна система Onebox є якісним аналогом відомої російської SRM-системи Bitrix24, – каже фахівець. – Це технологічна система нового покоління, за допомогою якої бізнес може управляти фінансами, базами даних клієнтів і товарами. Експерти називають цей продукт ідеальним у системі eСommerce. Тут можна створювати власні застосунки або замовляти в оренду софт у розробників. Є товарний облік та електронний документообіг й інші «плюшки» для підприємців».

POS-система

Російські продукти

Аналоги

R-Keeper
iiko

Український – Ultra, Poster
Іспанський – Last
Американський – Digital Market POS

«Українська POS-система Poster допоможе підприємцям з такими опціями, як-от робота складу, онлайн-кас, з фінансовими та операційними питаннями. Працює у хмарі й має мінімальний час встановлення, до 15 хвилин».

Облікові системи

Російські продукти

Аналоги

1C
Эльба
Мой Склад
Моё дело

Українські – Дебет Плюс, Bimp, Quincefin, Finmap, Pipeliner,
Bookkeeper, it.ua, A2v10, Fintellect, Torgsoft, А5, Ukrsklad
Американські – Microsoft Dynamics, SAP

«Відмовитися від російської бухгалтерської системи 1С відповідно до законодавства українці мали ще у 2017 році. Але чимало компаній обійшли закон і продовжили використовувати цю бухгалтерську програму, – розповідає Роман Василенко. – Софт країни-агресора повністю контрольований ворогом, тож уже першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну, 24 лютого, в українських користувачів деактивувалася ліцензія на «1С». До того ж наші громадяни почали отримувати погрози, в яких йшлося про можливість застосування санкцій. Функціонал «1С» звичний для українських підприємців, але говорити про безальтернативність системи немає підстав».

Замість російського продукту вітчизняні розробники пропонують програмне забезпечення «Дебет Плюс». Це суто наш продукт, який допомагає автоматизувати бухгалтерський облік і фінансову звітність. Систему можна використовувати в бюджетних організаціях і комунальних підприємствах, закладах охорони здоровʼя, відділах освіти, сільському господарстві, виробництві, торгівлі, будівництві тощо. Програма працює з різними операційними системами, має змогу створювати в автоматизованому режимі й електронному форматі звіти по ЄСВ та форми для програм M.E.Doc, «Арт-Звіт», OPZ тощо. Ведеться облік ТМЦ, матеріалів, продуктів, транспорту, основних засобів. Також завдяки функціоналу автоматизовано нараховуються й виплачуються зарплати.

Ще один вітчизняний бухгалтерський продукт – «А5». Це інноваційний програмний комплекс, що забезпечує бухгалтерський облік, а також облік зарплати персоналу бюджетних установ.

Конструктори сайтів

Російські продукти

Аналоги

Tilda Publishing
LPgenerator
InSales

Українські – Horoshop, Okay CMS, Shop Express
Американські – Constant Contact, Weebly
Німецький – Jimdo

«Horoshop цілком вільно може замінити російські конструктори маркетплейсів, на базі яких створено інтернет-магазини, – вважає експерт. – Це платформа призначена для того, щоб конструювати повноцінний інтернет-магазин».

Українським конструктором передбачені численні функції, як-от каталог товарів, особистий кабінет, кошик, акції, мультимовність, кредит, аналітика й інші сервіси для інтернет-магазину. horoshop.ua взаємодіє з більшістю доступних в Україні маркетплейсів. Також інтегрується із сервісами по доставленню товарів: Нова пошта, Delivery. Взаємодіє із сервісами оплати: PayPal, Wayforpay, Portmone, LiqPay. Платформа є no-code, тобто не вимагає знань програмування.

Між іншим, український сервіс зробив спеціальні пропозиції для підприємців під час війни: послуга запуску інтернет-магазину раніше коштувала 10 тис. грн, а зараз це відбувається безплатно. До послуги входить ліцензія, налаштування дизайну та, що важливо, імпорт товарів у каталог сайту.

Порада від спеціаліста

АТ "Ощадбанк"