Торгівельне фінансування

 

Пост-імпортне фінансування є банківською послугою, що надає короткострокову відстрочку платежу для імпортера, зазвичай використовується для торгівельних операцій. За документарним акредитивом, що випущений АТ "Ощадбанк" та оплачується проти наданих документів, оплату здійснює іноземний банк (підтверджуючий/фінансуючий банк) під зобов’язання АТ  "Ощадбанк"  надати відшкодування через певний проміжок часу. Максимальний термін по пост-імпортному фінансуванню, що його пропонує АТ  "Ощадбанк"  - до 1-го року, включно із терміном дії акредитиву.

Вартість пост-імпортного фінансування значно нижча за стандартне кредитування за рахунок кредитних ресурсів звичайного українського комерційного банку.

Цільове фінансування АТ  "Ощадбанк"  під імпортні/експортні контракти. По суті, кредитування за рахунок ресурсів закордонних банків (долар США/євро), мінімальна сума – еквівалент 500 000,00 доларів США, максимальний термін – за домовленістю.

Фінансування оформлюється шляхом реалізації наступних етапів:
 

  • Укладення імпортного/експортного/внутрішньоукраїнського контракту або попередні переговори щодо придбання імпортного товару/продажу на експорт;
  • Звернення клієнта до АТ "Ощадбанк"  з клопотанням щодо отримання фінансування*;
  • Погодження фінансування із закордонним банком;
  • Після отримання позитивної відповіді від закордонного банку, відбувається надання до АТ "Ощадбанк"  стандартного пакету документів для розгляду кредитної заявки, укладення контракту, здійснення аналізу кредитної заявки з метою отримання позитивного рішення Кредитного комітету Банку;
  • Після отримання позитивного рішення Кредитного комітету Банку – укладення між імпортером/експортером та АТ "Ощадбанк"  кредитного договору та договорів застави;
  • Отримання цільових кредитних ресурсів від закордонного банку на підставі рішення Кредитного комітету АТ "Ощадбанк"  (протягом декількох робочих днів після заявки на отримання ресурсу);
  • Погашення імпортером/експортером кредиту перед АТ "Ощадбанк"  в термін, що зазначений в кредитному договорі, та подальше погашення АТ "Ощадбанк"  кредиту перед закордонним банком.
  • Вартість визначається, виходячи із терміну дії фінансового інструменту. Однак, зазвичай, вартість фінансування значно нижча за стандартне кредитування за рахунок кредитних ресурсів звичайного українського комерційного банку.

* Оформлення кредитної лінії здійснюється під заставу забезпечення (депозити, нерухомість, основні засоби, товари в обороті тощо).