За допомогою співробітників Ощадбанку кіберполіція припинила шахрайську оборудку в Інтернеті

Новини Ощаду

Завдяки налагодженій оперативній співпраці співробітників Департаменту безпеки Ощадбанку та Департаменту кіберполіції Національної поліції України було припинено злочинну діяльність групи осіб, які під приводом продажу автомобілів в Інтернеті шахрайським шляхом заволодівали значними сумами грошових коштів громадян України та інших держав. Від цих шахрайських дій постраждали мешканці Києва, Одеси, Черкас та інших міст України.

Учасники злочинної групи  діяли за наступною схемою. На популярному інтернет-ресурсі розміщувались численні оголошення з продажу автомобілів з Європи за значно зниженими цінами. Надалі під час спілкування з потенційними покупцями зловмисники наголошували на необхідності здійснення авансових платежів та перерахунку додаткових коштів для розмитнення та оформлення автомобіля. Для підтвердження можливості купівлі автомобіля та введення в оману потерпілих учасники злочинної групи надсилали покупцям заздалегідь підготовлені фото паспортів або документів інших осіб, зокрема ошуканих ними раніше. Отримавши кошти від потерпілих, зловмисники вимикали мобільні телефони та видаляли з сайта попередні оголошення, водночас розміщуючи аналогічні оголошення від імені вже інших осіб.

За сприяння співробітників Ощадбанку працівниками кіберполіції затримано двох осіб – мешканців Сум, причетних до злочинної схеми. Наразі їм повідомлено про підозру, суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали