Питання та відповіді щодо належної Ощадбанку торговельної марки «СБЕРБАНК»

Чи є Ощадбанк власником торговельної марки «СБЕРБАНК» на території України?

Так, згідно зі свідоцтвом №82116 від 10.06.2007 Ощадбанк є власником торговельної марки «СБЕРБАНК» на території України. 19 серпня 2021 року Ощадбанк одержав остаточну перемогу в судовому розгляді щодо захисту прав на цю торговельну марку у Верховному Суді. Це рішення поставило крапку в багаторічних судових спорах з ПАТ «Сбербанк Росії» та АТ «Сбербанк» щодо захисту прав на торговельну марку «СБЕРБАНК» та заборону її використання банком-опонентом, які розпочались ще у 2016 році.

 

Чому судовий розгляд тривав так довго?

Справді, справи перебували на розгляді судів першої, апеляційної та касаційної інстанцій понад п’ять років та налічують тридцять томів матеріалів. Значна тривалість розгляду та значний обсяг зумовлені складністю справ та активним протистоянням АТ «Сбербанк».

 

Чи має АТ «Сбербанк» наразі припинити використовувати торгову марку «СБЕРБАНК»?

Так, з рішення господарського суду, що залишено в силі постановами апеляційного господарського суду та Верховного Суду, випливає, що АТ «Сбербанк» заборонено використання цієї торговельної марки в Україні. Водночас це важливе судове рішення не вплине на права та обов’язки клієнтів українського банку-опонента.

 

Чи означає рішення Верховного Суду, що Ощадбанк буде перейменований на Сбербанк?

Ні, не означає. Всіма мовами коректна основна назва банку, зазначена у статуті, буде й надалі – Ощадбанк. Разом із тим це важливе рішення Верховного Суду дає Ощадбанку можливість більш надійно захистити права та інтереси клієнтів. Відтепер, коли буде йтись про Сбербанк (що російською мовою означає Ощадбанк), буде легко зрозуміти, про який фінансовий інститут йдеться. Торговельні марки «ОЩАДБАНК», «СБЕРБАНК», «Завжди поруч», «ОЩАДБУД», «СБЕРЕГАЛЬНЫЙ БАНК УКРАИНЫ», «ОЩАДЖИТЛО, «СБЕРБАНК УКРАИНЫ», «ОЩАДАВТО», «ОЩАД 24/7», «ОЩАДІНВЕСТ», «OSCHADBANK», «ОЩАДСТРАХ», «МІЙ БАНК. МОЯ КРАЇНА», «ОЩАД БІЗНЕС», «БУДУЙ СВОЄ!», «MY BANK. MY COUNTRY», «ЗВІСНО», «ZVISNO», володільцем яких є Ощадбанк, надійно захищено українським законодавством.

 

Чи надає Ощадбанк послуги з використання торгового знаку «СБЕРБАНК»?

Так, Ощадбанк використовує торгову марку «СБЕРБАНК» для надання послуг, для яких даний знак зареєстровано. З ними можна ознайомитись ТУТ