У рамках грантової програми уряду Німеччини Ощадбанк видав бізнесу 164 млн грн кредитів

Новини Ощаду

У рамках співпраці з урядом Німеччини за проєктом технічної допомоги «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі» Ощадбанк прокредитував українських підприємців на 164 млн грн (з них 26 млн грн було покрито грантами уряду Німеччини). Таким чином, Ощадбанк повністю та своєчасно виконав свої зобов’язання за договором про співпрацю, який передбачав доступ українського бізнесу до першого траншу грантової допомоги від Німеччини. Реалізацію ініціативи здійснювала німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві з German Sparkassenstiftung та Фондом розвитку підприємництва.

Українські підприємці поєднали класичне кредитування з грантами, що становили до 30% суми проєктів. Головною метою ініціативи була підтримка українського бізнесу, особливо тих підприємств, які зазнали значних збитків внаслідок російської агресії та/або були релоковані до безпечних регіонів України. Проєкти було профінансовано в 21 областях України. Найбільші суми отримали підприємці на Тернопільщині (38 млн грн), Сумщині (16 млн грн) та Кіровоградщині (13 млн грн). 

Фінансування переважно використано на закупівлю та модернізацію основних засобів (близько 90%) та частково на поповнення обігових коштів. Окрім цього, програма передбачала консультаційну підтримку з розвитку підприємницьких та управлінських навичок позичальників. Ощад – єдиний системно важливий банк України, що брав участь у цій ініціативі. В стислі терміни банк забезпечив методологічну підготовку проєкту та зміг реалізувати надання грантів українському бізнесу.

Ощадбанк було обрано для участі в програмі в результаті ретельного відбору, під час якого оцінювались модель обслуговування мікро-, малого та середнього бізнесу, наявність якісної експертизи кредитних проєктів та прозорість прийняття рішень за кредитами. У випадку Ощадбанку ці процеси було побудовано спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку за підтримки консультантів Frankfurt School of Finance and Management.

«Ця грантова  програма є вдалою моделлю підтримки української економіки з боку міжнародних партнерів. Такий підхід дає Ощадбанку змогу надавати малому і середньому бізнесу потрібне для виживання та розвитку фінансування на привабливих умовах, використовуючи унікальну експертизу. Ми дякуємо за довіру нашим партнерам у цьому проєкті – GIZ, German Sparkassenstiftung та Фонду розвитку підприємництва. Сподіваємось, що це лише початок нашого співробітництва у справі відбудови української економіки» , — відзначила Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за напрям ММСБ.

Крім цієї програми Ощадбанк пропонує клієнтам чимало привабливих ініціатив, орієнтованих на кредитування всіх сегментів бізнесу. Йдеться про державні програми єРобота і «Доступні кредити 5-7-9%», кредитування експортерів спільно з Експортно-кредитним агентством, можливість використовувати державні гарантії та гарантії міжнародних партнерів від Європейського інвестиційного банку як забезпечення за кредитами (до 70% суми), сприяння релокації підприємств у межах України, програми на придбання основних фондів для енергозабезпечення власного бізнесу, партнерські програми на придбання техніки, засобів захисту рослин тощо.

Оформити заявку на кредитування та отримати попереднє рішення онлайн можна через сервіс ОщадБізнес без відвідування відділення.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали