У першому півріччі 2021 року операційний прибуток Ощадбанку становить 3,3 млрд грн, чистий прибуток 513 млн грн

Новини Ощаду

Операційний прибуток Ощадбанку (без урахування торгового результату) в першому півріччі 2021 року становить 3,3 млрд грн. Це найбільша сума такого прибутку, яку колись отримував банк за перші шість місяців року. Водночас торговий результат (насамперед через переоцінку цінних паперів у капіталі) становив від’ємне значення 2,8 млрд грн, внаслідок чого чистий прибуток Ощаду за шість місяців року становить 513 млн грн. У першому півріччі 2020 року сума операційного прибутку становила 300 млн грн, що в 11 разів менше ніж результат першого півріччя 2021 року.

Такого результату вдалося досягти за рахунок суттєвого зростання процентних та комісійних доходів. Так, розмір чистого процентного доходу протягом звітного періоду становив майже 6 млрд грн, що в 1,8 разу (на 2,6 млрд грн) більше ніж за відповідний період минулого року. Обсяг чистого комісійного доходу – понад 3 млрд грн. Порівняно з першим півріччям 2020 року чистий комісійний дохід Ощадбанку збільшився майже на 1 млрд грн, або на 46%.

Обсяг кредитів, наданих клієнтам, збільшився порівняно з початком року на 6,2 млрд грн (на 9,9 %) і становить 69,5 млрд грн. Приріст відбувся як за кредитами суб’єктам господарювання (на 4,2 млрд грн), так і за кредитами фізособам (на 2 млрд грн). Обсяг депозитів також збільшився на 9,7% і становить 202,3 млрд грн.

Продовжується робота зі зниження обсягів проблемних кредитів. Так, протягом першого півріччя 2021 року цей показник, розрахований за методологією Національного банку, зменшився на 9 в.п. – з 51% до 42%, або майже на 5,6 млрд грн.

«Поліпшення операційних результатів Ощадбанку та, як наслідок, суттєве перевиконання плану за ключовими показниками роботи за перше півріччя 2021 року стало можливим завдяки злагодженій роботі бізнес-ліній та підрозділів підтримки. Водночас амбітні цілі, визначені для Ощаду в «Засадах стратегічного реформування державного банківського сектору», що ухвалені Кабміном минулого року, вимагають від нас продовження наполегливої роботи над підвищенням ефективності», – зазначив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку