Рішення господарського суду Києва щодо комплексу «Арктика» свідчить про недостатню захищеність прав кредиторів в Україні

Новини Ощаду

Ощадбанк висловлює незгоду з рішенням господарського суду міста Києва від 25 травня 2021 року, яким скасовано стягнення торгово-логістичного комплексу «Арктика» на користь банку. Це вкрай сумнівне рішення є свідченням того, що в країні все ще недостатньо захищені права кредиторів, що є значною перешкодою для збільшення обсягів кредитування вітчизняної економіки. Це рішення Ощадбанк оскаржуватиме в суді апеляційної інстанції.

«Заборонивши виконання за одним із виконавчих написів, який врешті надав можливість погасити борг за рахунок продажу майна боржника, господарський суд частково скористався контроверсійною практикою Великої палати Верховного суду, яка забороняє нараховувати відсотки на прострочений борг після закінчення договору іпотеки чи його припинення, – прокоментував директор департаменту реструктуризації заборгованості та стягнення Ощадбанку Арсен Мілютін– Ощадбанк оскаржив це рішення Великої палати в Конституційному суді. Ми сподіваємось, що безпрецедентний приклад із комплексом «Арктика», коли після чотирьох років з моменту стягнення простроченого боргу суд намагається повернути майно проблемному позичальнику, стане додатковим чинником для Конституційного суду, аби стати на бік захисту всіх кредиторів у країні».

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали