Представники Ощаду та ФРП домовились про початок переговорів з урядом Німеччини щодо розширення співпраці для розвитку українського бізнесу

Новини Ощаду

Успішне завершення першої фази грантового проєкту, профінансованого німецьким урядом, дає хороші шанси сподіватись на продовження співпраці між Ощадбанком, Фондом розвитку підприємництва (ФРП) та міжнародними партнерами. З цим погодились учасники підсумкової зустрічі за проєктом, під час якої представники банку та фонду обговорили його результати й визначили плани щодо подальшого залучення іноземних донорів до відновлення та розвитку української економіки. Окрім Ощаду та ФРП ініціативу реалізовувала німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві з German Sparkassenstiftung.

Ощадбанк повністю та своєчасно виконав свої зобов’язання в рамках проєкту, прокредитувавши українських підприємців на 164 млн грн. 26 млн грн з них було покрито грантами уряду Німеччини (до 30% суми). Кредитування здійснювалось у рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» та з використанням програми державних портфельних гарантій.

Усього надано 50 позик, середня сума кредиту становить 2,8 млн грн. Вони були надані в усіх регіонах України, найбільша кількість – у Тернопільській, Сумській та Кіровоградській областях. Ціллю кредитування у 94% затверджених бізнес-планів було оновлення основних фондів, решту кредитів було спрямовано на поповнення оборотного капіталу. Фінансування дасть можливість зберегти більше 1700 робочих місць. Ще деякі цифри: 82% отримувачів кредитів представляють мікро- та малий бізнес (обороти до 2 млн євро на рік), у 36% отримувачів грантів серед засновників підприємств є жінки (банк планує нарощувати підтримку саме жіночого бізнесу).

«Наступний етап – переговори з нашими німецькими партнерами про новий етап програми. Реалізована модель підтримки бізнесу добре себе зарекомендувала, і ми сподіваємось, що участь у подібних проєктах візьмуть партнери не тільки з Німеччини, а й з інших країн, які прагнуть підтримати економіку України під час війни та повоєнного відновлення. Ми бачимо Ощад як міжнародний фінансовий хаб із відбудови України і робимо все для того, щоб наші компетенції щодо місцевої економіки та ризиків, їй притаманній, були максимально затребувані міжнародними донорськими організаціями та іноземним бізнесом», – прокоментувала Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за ММСБ.

Ощадбанк формує коаліцію підтримки українського бізнесу, до якої запрошує всіх партнерів, зацікавлених у відбудові української економіки. Завдяки участі в державних («Доступні кредити 5-7-9%», Експортно-кредитне агентство, портфельні гарантії, єРобота), регіональних (угоди з органами державної влади на місцях), партнерських (із продавцями техніки, засобів захисту рослин тощо) та міжнародних (окрім зазначеної вище програми – EUB/EIF, EBRD (TFT)) програмах Ощадбанк пропонує кредити для бізнесу на дуже привабливих умовах. Запрошуємо приєднуватись до нашої коаліції!

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали