Ощадбанк у 2021 році продемонстрував прибуток та поліпшення операційних результатів

Новини Ощаду

Ощадбанк у 2021 році продемонстрував значне поліпшення операційних показників, стабільну прибуткову діяльність та зростання бізнесу*. Так, операційний прибуток Ощадбанку за результатами 2021 року становить 5,6 млрд грн, що в рази більше за результат попереднього року. З урахуванням від’ємного торгового результату 4,4 млрд грн, який спричинено посиленням гривні та відповідною індексацією цінних паперів у портфелі Ощаду, чистий прибуток становить 1,1 млрд грн, що значно перевищує запланований показник.

Чистого процентного доходу банком отримано 13,4 млрд грн, що в 1,7 разу (на 5,4 млрд грн) більше ніж у 2020 році.

Чистий комісійний дохід становить 6,2 млрд грн. Порівняно з 2020 роком цей показник збільшився на 1,2 млрд грн, або на 24,9%.

У 2021 році значного прогресу банк досяг у врегулюванні непрацюючого портфеля. Протягом 2021 року цей показник, розрахований за методикою НБУ, зменшився на 18,3 млрд грн (до 33%). Такого результату вдалось досягти завдяки використанню якнайширшого інструментарію врегулювання проблемної заборгованості.

«Хоча стратегію Ощадбанку на 2021-2024 роки було затверджено Кабінетом Міністрів України лише в жовтні, фактично протягом усього року ми вже працювали над її реалізацію. Здобутками – насамперед у частині операційних результатів – ми задоволені, бізнес-план за основними показниками банком перевиконано. Цього року ми продовжимо працювати над підвищенням ефективності роботи за рахунок оптимізації витрат, перегляду процесів та подальшої діджиталізації з метою покращення інвестиційної привабливості нашого банку», – заявив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

Ощад продовжує займати лідируючі місця в банківській системі за обсягом кредитного портфеля клієнтів та залучених коштів від юридичних та фізичних осіб. Чистий портфель наданих кредитів порівняно з початком року збільшився на 11,5 млрд грн, або на 18,2%, і становить 74,8 млрд грн.

Темпи зростання ресурсної бази роздрібного бізнесу були вищими за середні по банківській системі. Портфель роздрібних кредитів Ощадбанку зріс на 4,7 млрд грн та становить 13,6 млрд грн. Основні драйвери зростання портфеля – автокредити, кредити по платіжних картках, іпотечні та кеш-кредити. Загалом 2021 року фізичні особи розмістили на рахунках Ощадбанку майже 122 млрд грн. З цієї суми більше 68 млрд грн – строкові депозити. Це свідчить про незмінну довіру вкладників. При цьому до 37% зросла питома вага депозитів, відкритих через Інтернет та мобільний застосунок «Ощад 24/7».

Ощадбанк активно підтримує мікро-, малий та середній бізнес в Україні. Протягом 2021 року Ощад досяг суттєвого зростання кредитного портфеля ММСБ. Приріст становить більш ніж 3,6 млрд грн. Минулого року банк профінансував більше 4,5 тис. бізнес-клієнтів. Загальна сума нових укладених кредитних угод становить 7,3 млрд грн, з яких 3,6 млрд грн спрямовано на фінансову підтримку сільськогосподарських підприємств. Динамічне зростання кредитного портфеля (краще ніж у банків-конкурентів) продемонстрували всі сегменти: мікро-, малий, середній бізнес. При цьому в партнерському аспекті зростання більше ніж удвічі: у портфелі з 0,6 млрд грн до 1,3 млрд грн, за кількістю реалізованих кредитних угод – з 425 до 917.

Кредитний портфель корпоративного бізнесу (без урахування проблемної заборгованості) за 2021 зріс на 4,2 млрд грн і на кінець року становить 42 млрд грн. Протягом 2021 року Ощадбанк за новими проектами уклав кредитні угоди на суму більш ніж на 11,5 млрд грн. Серед них приватні компанії, що працюють у різних галузях економіки, та муніципалітети.

У 2021 році Ощадбанк реалізував близько 10 діджитал-проектів. Ключовим став запуск нового застосунку «Мобільний Ощад». Кількість клієнтів мобільного/веб-банкінгу за рік зросла на 840 тис. та становить 5,9 млн. користувачів. Серед інших – запуск нового сайта, ідентифікація та верифікація через «Дію» у відділеннях Ощаду, випуск цифрової картки єПідтримка, впровадження голосової помічниці Софії в Контакт-центрі, можливість оплати фітнес-браслетом Mi Smart Band 6 NFC та годинником Swatch Pay.

До державного бюджету у 2021 році Ощадбанк сплатив найбільшу за свою історію суму дивідендів – 833 млн грн.

(*- надано попередні показники, які можуть бути уточнені за результатами річних коригувань та зовнішнього аудиту)

 

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали