Ощадбанк та Закарпатська ОВА домовились полегшити підприємцям доступ до кредитування

Новини Ощаду

Меморандум про співпрацю між Ощадбанком та Закарпатською обласною військовою адміністрацією щодо розширення доступу місцевих підприємців мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ) до кредитних ресурсів підписали сьогодні в Ужгороді голова правління Ощадбанку Сергій Наумов та голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Документ передбачає розробку та впровадження нових фінансових інструментів підтримки суб’єктів ММСБ, залучення міжнародних організацій до кредитування цього клієнтського сегмента, а також допомогу закарпатським підприємцям у підготовці бізнес-планів та техніко-економічних обґрунтувань для нових проектів. Також йдеться про допомогу з компенсацією відсотків за кредитами в межах, передбачених відповідними бюджетами.

Програма співробітництва між Ощадом та ОВА сприятиме розвитку регіону завдяки фінансуванню нових підприємницьких проектів, що будуть націлені на довгострокову перспективу. Не менш важливим є соціальний аспект, адже угода має допомогти у створенні на Закарпатті нових робочих місць.

Підписаний документ дозволить збільшити обсяги фінансування підприємців області. Хоча й нині вони значні: Закарпатське обласне управління Ощадбанку наростило з початку року портфель кредитів, виданих підприємцям, на 128 млн грн. Найбільш популярною програмою серед закарпатських бізнесменів є «Доступні кредити 5-7-9%», у рамках якої за допомогою Ощаду місцеві підприємці у 2022 році отримали 166 млн грн. При цьому рівень простроченої заборгованості тут дуже незначний – 0,8%. Серед напрямів діяльності підприємців Закарпатської області переважають деревообробка, оптова та роздрібна торгівля продуктами харчування, зелена енергетика, продаж пально-мастильних матеріалів. Також обговорювали підтримку проєктів у сфері вівчарства та виноградарства.

«Відтепер така важлива підтримка мікро-, малого і середнього підприємництва у регіоні буде ще більш ефективною. У цьому контексті говоримо не лише про розвиток власної справи, а й про створення робочих місць та підвищення конкурентоспроможності нашого бізнесу. Наша співпраця з Ощадом триває вже давно й за різними напрямками. Тож завдяки новому Меморандуму в умовах війни разом продовжуємо дбати про забезпечення стабільності розвитку економіки Закарпаття. Лише завдяки державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%» через Ощадбанк місцевий бізнес цього року отримав понад 160 млн грн», – зауважив Віктор Микита, голова Закарпатської ОВА.

«Під час воєнного стану Ощадбанк посідає перше місце серед українських банків за динамікою кредитування підприємців. Цей результат досягнуто багато в чому завдяки нашій відкритості до співпраці з партнерами, аби зробити кредити для бізнесу більш доступними. Ощад – активний учасник відповідних державних та міжнародних програм. Дякую Закарпатській ОВА за долучення до цих зусиль, що спрямовані на підтримку підприємців у складній поточній ситуації», – прокоментував підписання меморандуму Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку.

Партнери домовилися про допомогу в придбанні підприємствами генераторів для стабільного функціонування виробництва.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали