Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ
Відділення Відділення
USD 43.90 44.45
EUR 51.05 51.75

Ощадбанк розширює підтримку фермерів: кредити з 50% покриттям від ФЧГК та нульовою комісією за гарантію

Новини Ощаду

Ощад розширює фінансування агровиробників із 50% покриттям кредиту від Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві та нульовою комісією за гарантію. Це дає фермерам можливість залучати кошти з меншими вимогами до застави і без додаткових витрат на гарантійне забезпечення.

Програму орієнтовано на агровиробників, які обробляють до 500 га землі. Саме цей сегмент найчастіше стикається з обмеженим доступом до фінансування через нестачу ліквідної застави.

Ключові параметри інструмента:

  • комісія за використання гарантії — 0,0%.
  • забезпечення — 50% суми кредиту покривається гарантією Фонду плюс порука.
  • максимальна сума кредиту — 12,5 млн грн.

Ощадбанк пропонує гнучкі умови фінансування залежно від стратегічних потреб господарства:

  • поповнення обігових коштів (закупівля насіння, добрив, палива) — до 3 років.
  • інвестиційні потреби (купівля техніки, модернізація) — до 7 років.
  • придбання земельних ділянок — до 10 років.

«Підтримка агровиробників, особливо у прифронтових регіонах, залишається одним із ключових пріоритетів Ощадбанку та головним драйвером економіки. Ми бачимо колосальний попит на фінансові ресурси, особливо серед невеликих господарств. Статистика говорить сама за себе: з  вересня 2025 року обсяг виданих кредитів у межах співпраці з Фондом перевищив 516 млн грн. Це кошти, які вже забезпечують життєдіяльність сотень фермерських господарств, даючи їм можливість впевнено планувати посівну та розвивати свій бізнес», — зазначила Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за ММСБ.

У 2025 році Ощад значно посилив підтримку агросектору:

  • сумарний обсяг кредитної підтримки всього агропромислового комплексу становив близько 9,9 млрд грн, охопивши понад 2 663 проєкти по всій Україні, включаючи прифронтові регіони;
  • на фінансування термінових сезонних потреб (насіння, добрива, ЗЗР) було спрямовано 539,3 млн грн (466 кредитів), що на 267% більше за показники 2024 року;
  • у межах партнерських програм видано 1066 кредитів на придбання сільгосптехніки, що на 29% перевищує минулорічний результат.

Співпраця з Фондом часткового гарантування кредитів відкриває новий етап підтримки малих фермерів, забезпечуючи їм необхідний ресурс для розвитку та масштабування діяльності без зайвих витрат на страхування ризиків.

Дізнатись більше про можливості цієї програми можна на сайті або в контакт-центрі для бізнес-клієнтів Ощаду за тел.: 0 800 219 800.

 

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку