Ощадбанк продовжує судову боротьбу з рф щодо компенсації збитків, спричинених анексією Криму

Новини Ощаду

25 жовтня 2022 року в Касаційному суді Франції відбувся черговий етап боротьби Ощаду щодо отримання компенсації збитків, спричинених анексією Криму, – пройшло усне слухання справи за касаційною скаргою банку проти російської федерації. Розглядалась справа щодо правомірності рішення Арбітражного суду від 26 листопада 2018 року, що було ухвалене згідно з правилами UNCITRAL, – стягнути з російської федерації збитки, які поніс Ощадбанк внаслідок анексії Криму, в сумі 1,3 млрд доларів США з відповідними відсотками, які нараховуватимуться до дня виконання рішення.

Делегація Ощаду очно взяла участь у судовому засіданні з огляду на його важливість як для банку, так і для подальшого розвитку ефективного юридичного шляху отримання компенсації від російського агресора. Значущість справи було підкреслено усним порядком її слухання у складі 23 суддів Касаційного суду Франції в Палаці правосуддя, адже цей суд практикує лише письмове провадження. З боку російської федерації прибули працівники посольства. 

Під час судового засідання судді заслухали адвоката Ощадбанку (допущеного до представництва в Касаційному суді Франції) Жерома Ортшайдта (Jérôme Ortscheidt), який детально виклав юридичні аргументи. На думку адвоката, кон’юнктура в суспільстві протягом цих років змінилась, і в певних випадках Касаційний суд має застосовувати існуючу юриспруденцію, розуміючи, якими в майбутньому будуть наслідки рішення, що буде прийнято сьогодні, для міжнародних інвестицій взагалі. Також судді заслухали Генерального адвоката Франції Патріка Порре (Patrick Poirret), який підтримав необхідність скасування рішення суду Парижа. Серед іншого пан Порре звернув увагу на фіктивність «референдуму», який відбувся в Криму. Зі свого боку адвокат російської федерації багато часу свого виступу приділив закликам до суддів не підпасти під вплив образу України як «жертви агресії».  

Юридичну позицію Ощаду під час касаційного провадження разом із паном Жеромом Ортшайдтом допоміг підготувати юридичний радник, що супроводжував банк під час слухань в арбітражі. Це одна з найкращих світових юридичних фірм, що спеціалізується в судовій та арбітражній практиці, – Quinn Emmanuel Urquhart & Sullivan. 

На нашу думку, участь адвоката в суді та присутність представників посольства російської федерації  підтвердили достатньо серйозне сприйняття агресором юридичної загрози, адже арбітражне рішення після касаційного розгляду підлягатиме негайному виконанню і може бути допущене до примусового виконання в більшості країн світу. На відміну від цього випадку в багатьох міжнародних форумах та трибуналах агресор відмовляється брати участь принципово. 

«Ощадбанк продовжує багаторічну судову боротьбу з рф щодо компенсації збитків, спричинених анексією Криму. Ощадбанк є першою держкомпанією, яка чотири роки тому отримала рішення стосовно компенсації своїх збитків у зв’язку з експропріацією власності у Криму. Тоді було сформовано значущий юридичний прецедент для отримання компенсації від росії, яким пропонувалось скористатись українським організаціям. Сьогодні, під час повномасштабного вторгнення рф до нашої країни, Ощадбанк знову збирає аргументовані докази для отримання компенсації від агресора за нові збитки, завдані під час активної фази війни. Наша протиборство триває, адже ця боротьба не лише за справедливість, а й за майбутнє», – наголосив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

Рішення Касаційного суду Франції очікується за результатами усного слухання на початку грудня поточного року. Зі свого боку ми доклали максимальних зусиль, навели всі юридичні аргументи, економічні розрахунки та можливі докази, щоб підтвердити правоту Ощадбанку.  Боремося та перемагаємо!

Нагадуємо:

26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі виніс вердикт на користь Ощадбанку — стягнути з російської федерації збитки, які поніс банк внаслідок анексії Криму.

17 липня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив заяву Ощадбанку і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу (Париж) на території України.

Міністерство юстиції росії заявило, що російська федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу і не буде компенсувати збитки Ощадбанку.

30 березня 2021 року Апеляційний суд Парижа підтримав позицію міністерства юстиції російської федерації про відсутність юрисдикції в арбітражу за позовом українського Ощадбанку на 1,3 млрд доларів США.

26 жовтня 2021 року Ощадбанк наголосив, що подав заяву до Касаційного суду Франції скаргу за винесеним у березні 2021 року рішенням. 

 

 

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали