Ощадбанк продовжує підтримку українського мистецтва. Цього разу у проєкті «Мистецтво під час війни»

Новини Ощаду

Ощадбанк, який послідовно сприяє промоції українського мистецтва, долучився до культурного проєкту «Мистецтво під час війни». 2 березня 2023 року в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків за підтримки Ощаду відбулась панельна дискусія про роль мистецтва під час війни. Потужний пул експертів обговорив важливість збереження культурної спадщини. До обговорення долучились членкиня наглядової ради Ощадбанку Роза Тапанова, представниця офісу ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі, заступниця міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко, меценат Марія Дідковська, генеральний продюсер проєкту Ukraine. Out of Blackout Володимир Бородянський.

«Крім волонтерської діяльності та допомоги ЗСУ Ощад займається популяризацією та підтримкою українського мистецтва, завдяки якому в тому числі формується національна ідентифікація українців. Щоб допомогти українським митцям формувати культурний порядок денний навіть під час повномасштабної агресії та створювати літопис великої війни, Ощадбанк вирішив долучитись до цього проєкту. Як підтримував мистецькі ініціативи багато разів до цього, зокрема виставки та благодійні аукціони», – зазначив Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку.

Під час цього заходу було презентовано наступну потужну культурну подію в Українському Домі – виставку творів мистецтва періоду воєнного стану «Як ти?». У ній візьмуть участь понад 90 митців з усіх куточків України. Організатор – ГО «Музей сучасного мистецтва» – анонсував культурний проєкт на всіх п’яти поверхах Українського Дому та порівняв його за масштабами з бієнале. Також було проведено «тихий» благодійний аукціон, на якому виставлялись роботи митців, створені під час війни.

Майже 10 років Ощад підтримує доброчинні мистецькі проєкти, популяризує сучасне українське мистецтво, органічно поєднуючи його з банківською діяльністю. Все почалось у 2014 році, коли під час благодійного аукціону «Мистецтво, що рятує», організованого Ощадбанком спільно з НКММК «Мистецький Арсенал» та ГО «Волонтерська Сотня «Доброволя», було зібрано понад 5 мільйонів гривень. Провідні українські митці виставили на аукціон свої роботи, щоб зібрати кошти на лікування військових, поранених в АТО.  

Багато киян пам’ятають виставку одного з найвідоміших представників сучасного українського мистецтва Анатолія Криволапа, яка відбулась в музеї історії Києва в 2018 році завдяки підтримці Oschadbank Premium banking. До речі, деякі картки Ощаду преміального сегмента прикрашає кінь з відомої картини цього художника.

Унікальність дизайну преміум-центру Ощадбанку на Воздвиженці виражено за допомогою сучасного мистецтва. Картини, фотографії та скульптури Назара Білика, Павла Макова, Ігоря Гайдая, Олега Тістола перетворили банківську установу на сучасну арт-галерею.

В аеропорту «Бориспіль» презентували серію робіт фотохудожника Сергія Гайдая «Плоди землі» та випустили корпоративний календар. Протягом останніх років видано книги – Contemporary art, що є справжнім гідом по сучасних трендах, ярмарках, музеях, та путівник «Музейні скарби України».

Далі буде…

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали