Ощадбанк підбив підсумки п’ятиріччя програми для підприємців «Будуй своє»

Новини Ощаду

Протягом п’яти років існування програми Ощад не лише з нуля розпочав розвиток напряму мікро-, малого та середнього бізнесу, а й увійшов до ТОП-3 банків з обслуговування МСБ.  Програма «Будуй своє», як і напрям мікрокредитування, був заснований за підтримки ЄБРР та Німецько-Українського фонду. У 2022 році кредитний портфель ММСБ досяг 15,7 млрд грн, приріст становить 6,4 млрд грн. Всього за 5 років банком було видано підприємцям біля 30 млрд гривень.

З початку війни Ощад – один з ключових банків в Україні, що надає бізнес-клієнтам доступний кредитний ресурс у рамках державних і партнерських програм, зокрема «Доступні кредити 5-7-9%». Банк не припиняв кредитувати, адаптувавши свої програми під воєнні реалії. Вже під час весняної посівної кампанії Ощад профінансував клієнтів-аграріїв на суму 5 млрд грн.

У 2022 році запущено нові кредитні програми:

  • програма підтримки релокації бізнесу. До Ощадбанку звернулось 23 групи компаній по фінансування на релокацію. 13 запитів на суму понад 30 млн вже видано або погоджено клієнтам, що вимушено перемістили свій бізнес з регіонів, де ведуться активні бойові дії, до безпечних регіонів України. Запити на суму 150 млн грн знаходиться на розгляді;  
  • програма портфельного страхування експортних кредитів у рамках співпраці з Експортно-кредитним агентством. Надано 12 кредитів  на загальну суму 32,7 млн грн, що зробило можливим експорт української продукції до Англії, Франції, Німеччини, Польщі, Угорщини, Болгарії та Австралії;
  • з 1 липня Ощад — уповноважений банк урядової програми «єРобота» за чотирма напрямами. Перші 227 підприємців отримали мікрогранти на загальну суму 52,7 млн грн на рахунки в Ощадбанку за цією програмою. Загалом на порталі «Дія» подано понад 9 тисяч заяв на мікрогранти. Ощад верифікував 6,1 тисяч заяв, з них погоджено 1038. Співробітниками банку було надано майже 9 тисяч консультацій щодо умов програми.

Партнерська мережа дилерів сільськогосподарської техніки, виробників та дистриб’юторів добрив, насіння та засобів захисту рослин перевищила 290 учасників. За пільговими умовами Ощад надав понад 1600 кредитів на суму 2,1 млрд грн.

Довідково: Понад 6,7 млн користувачів відвідали портал «Будуй своє», щоб удосконалити знання та набути корисні навички для започаткування та ведення власної справи. Понад 80 тис. зареєструвались та отримали доступ до спеціальних пропозицій від 11 компаній. На порталі зібрано понад 1800 оригінальних публікацій та статей. YouTube-канал «Будуй своє» – це 312 відеороликів з інтерв’ю, лекціями, навчальними матеріалами. Загальна кількість переглядів – понад 10,8 млн.  Більш як 110 тис. користувачів у Facebook та понад 15 тис. в Instagram щодня отримують корисну інформацію на сторінках програми. Портал «Будуй своє» отримав нагороду Best Online Financial Education & Training Ukraine 2021 у міжнародному рейтингу Global Banking and Finance Awards.

Прес-служба Ощадбанку

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали