Ощадбанк отримав остаточну судову перемогу у справі проти країни-агресора

Новини Ощаду

7 грудня 2022 року Касаційний суд Франції завершив розгляд касаційної скарги Ощадбанку і підтримав позицію української фінустанови в суперечці проти російської федерації щодо компенсації збитків, спричинених анексією українського Криму.
Касаційний суд залишив у силі рішення Арбітражного суду в Парижі від 26 листопада 2018 року, згідно з яким російська федерація зобов’язана компенсувати збитки Ощадбанку, завдані в результаті анексії українського Криму.
Справа розглядалась у судах понад шість років. Сторону Ощадбанку представляли компанія Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, LLP та український юридичний радник Астерс Консалт.

«Перемога Ощадбанку у справі проти російської федерації ще раз доводить, що прагнення змусити державу-агресора відповісти в юридичній площині за збитки, що виникли через окупацію частини території України, має хорошу перспективу. Рішення Касаційного суду Франції виправляє серйозну помилку попередньої судової інстанції та відкриває шлях банку, як і іншим постраждалим українським компаніям, до отримання компенсацій. У нашому випадку сума, яка підлягає до сплати відповідно до рішення арбітражу, враховуючи відсотки, становить 1,5 мільярда доларів», – наголосив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

Ощадбанк є першою держкомпанією та першою банківською установою, яка виграла справу проти російської федерації щодо збитків, отриманих внаслідок анексії українського Криму.
Ощадбанк і надалі продовжуватиме боротьбу з російською федерацією – державою-терористом у юридичній площині. Ми збираємо аргументовані докази для отримання додаткових компенсацій від агресора за нові збитки, завдані під час активної фази війни у 2022 році.
Боремось та перемагаємо!

Нагадуємо:

26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі виніс вердикт на користь Ощадбанку – стягнути з російської федерації збитки, які поніс банк внаслідок анексії Криму.

17 липня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив заяву Ощадбанку і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу (Париж) на території України. Міністерство юстиції росії заявило, що російська федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу і не буде компенсувати збитки Ощадбанку.

30 березня 2021 року Апеляційний суд Парижа підтримав позицію міністерства юстиції російської федерації про відсутність юрисдикції в арбітражу за позовом Ощадбанку.

26 жовтня 2021 року Ощадбанк наголосив, що подав заяву до Касаційного суду Франції скаргу за винесеним у березні 2021 року рішенням.

7 грудня 2022 року Касаційний суд Франції за результатами розгляду касаційної скарги Ощадбанку підтримав позицію Ощадбанку в боротьбі проти російської федерації щодо компенсації збитків, спричинених анексією українського Криму.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали