Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ
Відділення Відділення
USD 41.60 41.98
EUR 48.80 49.70

Ощадбанк очолив консорціум банків, який надав ДТЕК 3 млрд грн на один із найбільших у Східній Європі комплексів установок зберігання енергії

Новини Ощаду

Компанія ДТЕК домовилася з консорціумом українських банків на чолі з Ощадбанком про рекордне кредитування проєкту сучасних систем зберігання енергії в Україні. Три банки – Ощадбанк, ПУМБ та Укргазбанк (UGB) надають близько 3 млрд грн (еквівалент €67 млн) на фінансування будівництва одного з найбільших у Східній Європі комплексів установок зберігання енергії.

Відповідну кредитну угоду було підписано сторонами минулого тижня. Це найбільша внутрішня позика ДТЕК, яка спрямовується на створення нової енергетичної інфраструктури.

«Інвестиції ДТЕК у нові енергетичні потужності — це не лише відповідь на поточні виклики, але і внесок у довгострокову стратегію забезпечення енергетичної стійкості та незалежності України. Наша мета — не просто відновлювати, але й створювати сучасну та надійну енергетику, що стане фундаментом економічного розвитку країни», — наголосив Максим Тімченко, генеральний директор ДТЕК.

«Укладена за лідерства Ощадбанку консорціумна кредитна угода передбачає проєктне фінансування. Вона яскраво ілюструє, як у воєнні часи приватні й державні банки здатні об’єднуватись і змінювати свої процедури задля розвитку економіки й енергетичної безпеки держави. Протягом війни Ощад вже не вперше організовує консорціуми, що допомагають бізнесу реалізовувати великі інвестиційні проєкти», — зазначив Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес.

Під договір кредитування підпадають 5 установок зберігання електроенергії загальною потужністю 180 МВт. Загалом заплановано до будівництва шість установок зберігання енергії в різних регіонах країни потужністю 200 МВт. За рахунок позики банки профінансують частину вартості реалізації проєктів. Решту інвестицій становитимуть власні кошти ДТЕК. Термін дії угоди — до 25 вересня 2030 року.

«Стабільна робота енергетики є критично важливою для України, особливо в умовах постійних атак з боку ворога, що націлені саме на нашу енергетичну інфраструктуру. Ми в ПУМБ розуміємо свою відповідальність як банку, що системно підтримує країну, і робимо все можливе, щоб фінансово сприяти розвитку нових енергетичних потужностей. Це не лише про інвестиції в інфраструктуру, це про зміцнення стратегічної енергетичної незалежності та безпеки держави», — підкреслив Сергій Черненко, голова правління ПУМБ.

«UGB продовжує стратегічну підтримку української енергосистеми. Енергетична незалежність України завжди була для нас пріоритетом, і ми пишаємося можливістю долучитися до цього знакового проєкту ДТЕК. Будівництво потужностей з накопичення енергії суттєво зміцнить нашу енергетичну безпеку», — вважає Родіон Морозов, в.о. голови правління Укргазбанку.

Реалізація цього проєкту забезпечить одночасне постачання електроенергії для 600 000 українських домогосподарств. Будівництво установок зберігання завершиться у 2025 році.

Фінансова кооперація українського бізнесу в енергетичному напряму веде до прискореного будівництва нових енергетичних потужностей в Україні, сприяє відновленню енергетичного потенціалу і посилює енергетичну безпеку країни.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку