Ощадбанк є прикладом гендерної рівності в оплаті праці співробітників
Новини Ощаду
Про це членкиня наглядової ради Ощаду Роза Тапанова заявила під час свого виступу на конференції, присвяченій Національній стратегії подолання гендерного розриву в оплаті праці до кінця 2030 року, що відбулася під головуванням першого віцепрем'єр-міністра — міністра економіки України Юлії Свириденко та за участі першої леді України Олени Зеленської.
Серед працівників Ощадбанку переважають жінки, які становлять 72 відсотків персоналу. Вони складають значну частку й керівного складу банку (42% жінок серед начальників обласних управлінь, 36% - серед директорів департаментів в центрального апарату (ЦА) та 25% - в правлінні банку) – при чому ці цифри мають тенденції до зростання. Що стосується питань винагороди, то жінки на посадах начальниць обласних управлінь та директорок департаментів ЦА зароблять в середньому більше ніж їхні колеги-чоловіки, відповідно на 6% та 4%. Це зумовлено тим, що розмір винагороди в Ощаді не залежить від гендеру, а базується на кваліфікаціях, досвіді та ефективності роботи. Такий стан речей, наголосила Роза Тапанова, свідчить про те, що політики банку з цього приводу відповідають кращим практикам.
Ощадбанк ще з 2014 року розпочав впроваджувати відповідні принципи у свою кадрову політику. Банком регламентовані порядок найму співробітників, посадові інструкції, положення про оплату праці і система преміювання, які повністю базуються на принципі гендерної рівності.
Водночас, на думку членкині наглядової Ради Ощадбанку, імплементація положень Національної стратегії подолання гендерного розриву в оплаті праці дозволить ще більше вдосконалити питання кадрової політики в частині дотримання гендерного паритету в усіх аспектах роботи Ощаду.
Новини Ощаду