Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Ощад закликає бізнес до співпраці в реалізації проєктів зеленої генерації

Новини Ощаду

За партнерства Ощадбанку в Україні побудовано понад 833 МВт встановленої потужності зеленої генерації, що становить близько 1% від усієї генерації країни до початку повномасштабної війни. Ощад є одним із лідерів фінансування проектів альтернативної енергетики. Про це розповів Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес, під час виступу на конференції ЕВА_НАБУ «Фінанси для бізнесу під час війни».

Він звернув увагу представників великого бізнесу на стале підвищення попиту на зелену електроенергію як усередині країни, так і за кордоном. Це є свідченням того, що зараз саме час для інвестицій у зелену генерацію. Якщо раніше інвестиції приватного бізнесу в альтернативну енергетику обумовлювались у першу чергу преференціями в «зеленому тарифі», то зараз, після двох років повномасштабної війни, діють інші драйвери розвитку галузі.

«Сьогодні основним мотиватором зелених проектів є енергетична безпека, можливість забезпечення власних виробничих потужностей енергопостачанням власного виробництва та його здешевлення на тлі зростання тарифів. Власна генерація може суттєво замістити електроенергію, яка купується на ринку, до понад 60% споживання залежно від виробничого циклу підприємства. Іншим важливим чинником є фінансова складова цих проектів. Вони стали самодостатніми, оскільки окупність проектів локальної генерації за даними наших клієнтів становить 5-6 років за поточних ринкових тарифів. Додатковим стимулом розвитку галузі стало об’єднання енергетичних ринків України і ЄС, у результаті чого електроенергія стала новою бізнес-нішею для експортної торгівлі з нашими європейськими сусідами, де тарифи на електроенергію історично вищі. Бізнес розглядає для себе інвестиції в зелену енергетику як доволі перспективний напрям на найближчий період, навіть за воєнного стану. І ми в Ощаді, маючи досвід фінансування будівництва великих об’єктів зеленої енергетики, з задоволенням підтримуватимемо такі проєкти», – зазначив Юрій Каціон, заступник голови правління Ощаду, відповідальний за корпоративний бізнес.

Фінансування зеленої енергетики є пріоритетом в останнє десятиліття, зважаючи на глобальні кліматичні зміни. Суспільна значимість цієї теми безперечна як з точки зору енергетичної безпеки країни, так і збереження її екології, значно підірваної в тому числі бойовими діями на нашій території. Минулого року ЄС на 56 ГВт збільшив виробництво електрики на ГЕС і АЕС та побудував рекордну кількість вітрових турбін і сонячних панелей, що на 40% більше ніж у 2022 році. В Україні за даними міністерства енергетики протягом 2023 року до потужностей енергосистеми було додано 156 МВт вітрогенерації, 115 МВт СЕС та 41 МВт біогазових станцій. Це дає позитивні очікування щодо глобальних змін у виробництві електроенергії з альтернативних джерел.

 

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку