Ощад та Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад домовилися про спільні програми підтримки підприємців
Новини Ощаду
Ощадбанк та Фонд розвитку підприємництва підписали зі Всеукраїнською асоціацією об’єднаних територіальних громад (ОТГ) меморандуми про співпрацю для покращення доступності кредитів мікро-, малому, середньому бізнесу (ММСБ). У документі йдеться про об’єднання зусиль для підтримки інноваційної діяльності, інвестиційних проєктів, надання грантів на оновлення матеріально-технічної бази, створення нових робочих місць тощо.
У рамках меморандуму сторони також домовились про розробку та впровадження нових фінансових інструментів підтримки діяльності суб’єктів ММСБ, залучення міжнародних організацій до їх кредитування, допомогу ММСБ шляхом підготовки бізнес-планів та техніко-економічних обґрунтувань, компенсацію відсотків за кредитами в межах, передбачених відповідними бюджетами ОТГ. Окрім цього, документ передбачає інформаційну співпрацю, організацію спільних зустрічей, проведення семінарів, конференцій та інших заходів з метою ознайомлення місцевого бізнесу з новими фінансовими інструментами.
«Ми раді розширити програму Ощадбанку «Територія розвитку» в рамках співпраці зі Всеукраїнською асоціацією ОТГ. Ми готові масштабувати спеціальні програми для регіонального бізнесу на всі територіальні громади, що є членами асоціації. Ощад має персональних менеджерів ММСБ у всіх регіонах країни і здатний надавати індивідуальний сервіс кожній громаді в рамках індивідуальної співпраці. Державні й міжнародні проєкти підтримки підприємців, які пропонує Ощадбанк, у першу чергу спрямовані на створення робочих місць. А це – додаткові надходження до місцевих бюджетів. Тож кожна громада має подвійну зацікавленість у співпраці: це і розвиток економічного потенціалу, і водночас збільшення надходжень для соціальних ініціатив на місцях», – наголосила Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за ММСБ.
Всеукраїнська асоціація ОТГ нараховує 815 членів – територіальних громад, і їх кількість постійно зростає. Це об’єднання бере на себе роль майданчика для комунікації громад і місцевого бізнесу з програмами міжнародної технічної допомоги і фінансовими інституціями, а також для налагодження системної роботи з іншими ключовими стейкхолдерами для місцевого економічного розвитку. Як свідчить нещодавно проведене опитування громад асоціацією, одним з важливих напрямів роботи для ОТГ визначено місцевий економічний розвиток, оскільки недонадходження до місцевих бюджетів змушують голів громад шукати альтернативні джерела наповнення та фінансові інструменти як для самих громад, так і для місцевого бізнесу.
Новини Ощаду