Ощад підтримав створення «Довідника безбар’єрності»

Новини Ощаду

16 листопада в Києві за участю першої леді України Олени Зеленської відбулась презентація друкованої версії «Довідника безбар’єрності» – першого в Україні унікального мультиформатного видання, присвяченого основам толерантного спілкування. Партнером його створення виступив Ощадбанк. Довідник було розроблено у співпраці громадських організацій, правозахисників, психологів, батьків, які виховують дітей з інвалідністю, українських та міжнародних експертів за аналітичної та технічної підтримки громадської організації «Безбар’єрність». Довідник складається з розділів, серед яких – «Складові безбар’єрності», «Правила мови», «Словник» та «Безбар’єрний календар». Після повномасштабного вторгнення електронну версію довідника було доповнено спеціальним розділом «У воєнний час», дещо згодом – розділом «Етика взаємодії у періоди стресу».

Питання безбар’єрності давно на порядку денному в Ощаді. Найбільша ініціатива банку в цій сфері – проект безбар’єрного відділення. З 2014 року Ощадбанк відкриває такі відділення по всій Україні. В цих установах передбачено понижені касові вікна, зручні пандуси, маркери для пересування, банкомати, що розмовляють тощо. До створення таких відділень залучаються громадські організації людей з інвалідністю, за участю яких ухвалюється рішення, де їх краще розташувати та чим вони мають бути оснащені. Таких відділень в Ощаді 25; з них два, на жаль, знаходяться на тимчасово окупованій території Луганщини. Окрім того, банк регулярно підтримує адаптацію вітчизняних кінофільмів для людей з порушеннями слуху та зору.

«Ощад долучився до проекту, тому що це дуже потрібна та сучасна ініціатива. Довідник передбачає друковану та електронну версії, мультиформатність – шрифт Брайля та QR-посилання для перекладу жестовою мовою. Це проект із відкритим кодом, який розвивається відповідно до вимог часу: до електронної версії постійно додаються нові розділи. Це – справжній результат співпраці різних стейкхолдерів, і саме тому він є дуже корисним інструментом, якого потребує українське суспільство на шляху до європейських стандартів толерантності», – прокоментував Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку.

Електронна версія доступна за посиланням https://bf.in.ua. Перша презентація друкованої версії відбулась 23 жовтня 2022 року на Франкфуртському книжковому ярмарку. Партнерами друкованої версії крім Ощадбанку виступили Група ДТЕК, Fairmont Grand Hotel Kyiv, книжкова платформа Yakaboo, World Health Organization Ukraine та видавництво Іst publishing.

 

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали