Новообрана наглядова рада Ощадбанку розпочала свою роботу та сформувала всі профільні комітети

Новини Ощаду

Сьогодні, 20 червня, відбулось перше засідання новопризначеної наглядової ради Ощадбанку, до складу якої на основі відкритого конкурсу увійшли незалежні члени Шевкі Аджунер, Байба Апін, Пітер Бріггс, Міхаель Вайнштейн, Олексій Грінченко, Олексій Резніков, представник держави від Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності Дмитро Власов та представник держави від Кабінету Міністрів України Даніель Білак.

Присутня на засіданні міністр фінансів України Оксана Маркарова наголосила: «Корпоративне управління державних банків – реформа, яка пройшла всі етапи: від ідеї Мінфіну в 2015 році, від концепції до стратегії, до закону, до прозорого конкурсного відбору нових наглядових рад. Нашою спільною метою було перетворення Ощаду з найстарішого банку на лідера ринку. Банк, який ми бачимо зараз, кардинально відрізняється від того, яким ми його побачили у 2014 році. Ці перетворення стали можливими завдяки роботі потужної професійної менеджерської команди на чолі з Андрієм Пишним. Сьогодні історичний день – перше засідання наглядової ради Ощадбанку, яка вперше складається з незалежних і професійних фахівців. Впевнена, що таке посилення команди банку буде дуже скоро відчутним і для його клієнтів, і для бізнесу, і для банківської системи, і в цілому для України».

Головою наглядової ради Ощадбанку обрано екс-голову представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера. Заступником голови наглядової ради обрано Олексія Грінченка. Корпоративним секретарем обрано Юлію Федоренко.

За  пропозицією представників держави у складі наглядової ради всі керівні посади обирались виключно з незалежних директорів. «Переконаний, що таке рішення щодо керівних посад у наглядовій раді держбанку є надзвичайно важливим для керівництва банку, суспільства, медіа. Це не питання юридичних вимог чи обмежень. Це питання етики», –  відзначив Даніель Білак.

Згідно з чинним законодавством на наглядову раду покладено не лише контролюючі та регулюючі функції. Вона також стає повноцінним органом управління. Сукупність виключних повноважень наглядової ради надзвичайно широка: від затвердження та контролю за реалізацією стратегії розвитку державного банку до забезпечення функціонування системи внутрішнього контролю банку та системи управління ризиками.

Отже, на засіданні було сформовано відповідні комітети наглядової ради, а саме:

1.  Комітет з питань призначень та винагород посадовим особам, до складу якого входить підкомітет з питань корпоративного управління, – очолив Олексій Резніков.

2.  Комітет з питань аудиту – очолив Пітер Бріггс.

3.  Комітет з питань ризиків, до складу якого входить підкомітет по роботі з проблемними кредитами, – очолила Байба Апін.

4.  Комітет з питань стратегії, до складу якого входить підкомітет з інформаційних технологій та інформаційної безпеки, – очолив Шевкі Аджунер.

Голова наглядової ради Ощадбанку Шевкі Аджунер зазначив: «Я бачу своїм завданням забезпечення ефективної та прозорої співпраці між членами наглядової ради та керівництвом банку. Значного прогресу вже було досягнуто на шляху реформування держбанківського сектора, і я сподіваюсь, що незалежність наглядових рад, Національного банку, яка є передумовою фінансової стабільності та економічного зростання, буде збережено. Переконаний, що Ощадбанк як провідний державний банк стане прикладом якісного корпоративного управління і виконає своє призначення з надання ефективних, конкурентоздатних, інклюзивних фінансових послуг населенню та бізнесу».

«Призначення незалежної наглядової ради є базовою інституційною реформою, яка свідчить про послідовність держави в реалізації прийнятої стратегії реформування держбанківського сектора. Вона є підтвердженням того, що банк вже ніколи не буде таким як колись. Для Ощадбанку це ще й обов’язкова умова подальшого співробітництва з Європейським банком реконструкції та розвитку, – підкреслив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний. – Історичний та довгоочікуваний день для команди банку. Очевидним доказом цього є той факт, що перше засідання відбулося вже за 6 днів після офіційного набуття повноважень членами наглядової ради».

Присутній на засіданні в.о голови комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко привітав присутніх із початком роботи нового керівного органу та висловив сподівання, що обрані експерти сприятимуть тим зусиллям, які всі разом – і міністерство фінансів, і регулятор, і парламент, і банк – докладають для пришвидшення економічного розвитку країни.

Ефективна робота незалежної наглядової ради сприятиме пришвидшенню імплементації затвердженої стратегії розвитку та підвищенню ефективності управління ризиками, наслідком чого стане збільшення прибутковості і привабливості Ощадбанку для інвесторів. 

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку