Нагадуємо про необхідність дотримання правил фінансової безпеки

Новини Ощаду

У період воєнного стану використовувати безготівкові розрахунки – найбільш зручно та безпечно. У той самий час усе одно потрібно дотримуватись правил фінансової безпеки при розрахунках та переказах коштів. Пильність багатьох українців через жахливі новини знизилась, і шахраї намагаються використати це на свою користь. 
 
Отже, нагадуємо про базові правила фінансової безпеки. 
 
1.    Номер із 16 цифр – реквізит, за яким вам можуть надсилати кошти на рахунок. Лише цей номер можна надавати для отримання коштів на картку від іншої особи або організації. Нікому не повідомляйте дані своєї картки – PIN-код, термін її дії, CVC2/CVV2-код, паролі інтернет-банкінгу та коди підтвердження онлайн-платежу в SMS або в повідомленнях у месенджері. 
 
2.    Пароль до інтернет-банкінгу має бути унікальним. Не записуйте пароль, а запам’ятайте. 
 
3.    Запам’ятайте PIN-код платіжної картки, не розголошуйте його. 
 
4.    Якщо є можливість, розраховуйтесь у торговельній мережі за допомогою смартфону з Google Pay або Apple Pay. Тоді ніхто не побачить реквізити картки. 
 
5.    ·Встановіть у смартфоні підтвердження розрахунків Touch ID або Face ID. 
 
6.    Встановіть ліміти на покупки в магазинах та Інтернеті й на операції в інших країнах у мобільному додатку Ощад 24/7. 
 
7.    Дізнайтесь як заблокувати картку. В Ощадбанку це можна зробити в контакт-центрі за тел.: 0 800 210 800, у відділенні, а також в Ощад 24/7. 
 
8.    Спілкуйтеся з банком лише через офіційні канали комунікацій.·Номер екстреного зв’язку з банком – на звороті картки. В Ощадбанку це контакт-центр: 0800210800.                 
 
9.    В Інтернеті намагайтесь користуватись перевіреними сервісами. За можливості не переходьте за посиланнями, які ведуть на сайти банків або платіжних сервісів, а вручну набирайте назву в пошуковику або адресу в адресному рядку. 
 
10. Ретельно перевіряйте веб-ресурси, на яких плануєте здійснювати оплату чи перераховувати кошти, оскільки шахраї через фейкові сайти можуть намагатись дізнатись інформацію по вашій картці. Допомагайте ЗСУ та українцям, використовуючи рахунки перевірених організації/волонтерів.
 
11. Сайти, які приймають онлайн-платежі, мають бути захищеними. У стрічці адреси вони містять https:// та значок «замочок». На сайті мають бути значки захисту онлайн-покупок Verified by Visa та Mastercard Secure card.
 
Зберігаймо спокій та дбаймо про власну фінансову безпеку!

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали