Коментар Ощадбанку щодо новин про відкриття НАБУ справи за фактом зловживань

Новини Ощаду

1. До будь-яких посадових осіб Ощадбанку, в тому числі до голови правління Андрія Пишного, ЗВИНУВАЧЕНЬ в рамках кримінального провадження НЕ ПРЕД’ЯВЛЯЛОСЬ.

2. Обставини справи стосуються договірних відносин між Ощадбанком та його клієнтом - дружиною колишнього українського високопосадовця, яка має депозитні вклади в Ощадбанку. Оприлюднити сумновідоме прізвище клієнтки нам забороняє банківська таємниця. ЦІ КОШТИ АРЕШТОВАНО В РАМКАХ КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕНЬ, ініційованих правоохоронними органами відносно ОСІБ З ОТОЧЕННЯ КОЛИШНЬОГО ПРЕЗИДЕНТА України В.Януковича! 

3. В АТ «Ощадбанк» з  червня 2014 року за рішенням уповноваженого колегіального органу ВСТАНОВЛЕНО НУЛЬОВУ СТАВКУ для всіх без винятку АРЕШТОВАНИХ ВКЛАДІВ із повідомленням про це вкладників відповідно до умов депозитних договорів. Таке рішення відповідає банківській практиці в Україні.

4. В 2017 році зазначена клієнтка Ощадбанку подала через своїх представників - адвокатів цивільний позов до суду про зобов’язання банку донарахувати проценти за арештованими правоохоронними органами строковими вкладами. Судом першої інстанції прийнято рішення ПРО ВІДМОВУ в задоволені цивільних позовів  клієнта до Ощадбанку. Наразі справа переглядається апеляційним судом.

5. Після відмови суду у задоволенні цивільних позовів для затягування процесу та тиску з метою задоволення своїх вимог адвокат клієнтки звернувся до Національного антикорупційного бюро України з заявою про вчинення кримінального правопорушення службовими особами Ощадбанку у вигляді привласнення та розтрати майна вказаної вище фізичної особи, НА ЯКЕ НАКЛАДЕНО АРЕШТ. Детектив НАБУ, вбачаючи ВІДСУТНІСТЬ СКЛАДУ та події злочину, ВІДМОВИВ у порушенні кримінального провадження та внесенні заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Такі дії детектива НАБУ було оскаржено адвокатами клієнта та, враховуючи судову практику, що склалася щодо обов’язку правоохоронних органів внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та РОЗПОЧАТИ РОЗСЛІДУВАННЯ ПРОЦЕДУРНО, ПО ФАКТУ САМОГО ПОВІДОМЛЕННЯ, суд зобов’язав уповноважених осіб НАБУ внести відомості до ЄРДР про ймовірне вчинення кримінального правопорушення. 

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку