Fitch Ratings підвищило рейтинг Ощадбанку до «В» з позитивним прогнозом

Новини Ощаду

24 вересня 2019 року міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило рейтинг Ощадбанку (Long-Term Foreign and Local Currency Issuer Default Ratings – довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній і національній валюті) з «В-» до «В». Прогноз – «позитивний».

Рейтинг фінансової стійкості (Viability Rating) банку («b-») також поставлений на перегляд в бік підвищення (Rating Watch Positive – RWP). Як зазначає агентство, RWP «відображає очікування Fitch, відповідно до яких посилення макроекономічної стабільності в Україні, достатньо хороші економічні перспективи, а також подальша стабілізація кредитного профілю держави, повинні мати позитивні наслідки для кредитоспроможності банку як самостійної одиниці. Погляд Fitch на операційне середовище в Україні також враховує показники, що свідчать про відновлення банківського сектору, покращення загального рівня платоспроможності та зниження ризиків рефінансування».

Окрім позитивних подій, згаданих вище, агентство також зазначило покращення здатності державних органів влади України надавати, за необхідності, підтримку банку. При цьому «схильність» держави до надання підтримки Ощадбанку є «високою», зважаючи на його «100% державну власність, високу системну важливість, а також уже відомі факти надання такої підтримки за інших урядів».

Короткостроковий рейтинг Ощадбанку в іноземній валюті підтверджено на рівні «В», національний довгостроковий рейтинг – на рівні «АА (ukr)» із стабільним прогнозом.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали