Корпоративна етика та комплаєнс
ПРОЗОРІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ
Ощадбанк є державним банком, який цінує свою репутацію надійної та прозорої фінансової установи, яка неухильно дотримується у своїй діяльності вимог законодавства.
ПРОЗОРІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ
Ощадбанк є державним банком, який цінує свою репутацію надійної та прозорої фінансової установи, яка неухильно дотримується у своїй діяльності вимог законодавства.
Корпоративна етика та комплаєнс
Співробітники Ощадбанку в своїй роботі керуються трьома корпоративними цінностями – Людина. Розвиток. Прозорість.
Співробітники Ощадбанку в своїй роботі керуються трьома корпоративними цінностями – Людина. Розвиток. Прозорість.
ЛЮДИНА
РОЗВИТОК
ПРОЗОРІСТЬ
Працівники Ощадбанку забезпечують управління конфліктами інтересів, здійснюючи свою діяльність із врахуванням необхідності недопущення ситуацій, коли у їх діях, діях їхніх близьких осіб чи інших працівників Банку виникають суперечності між їх особистими інтересами і посадовими обов'язками, що впливають на добросовісне виконання ними своїх повноважень.
Завданням управління конфліктом інтересів є забезпечення довіри до Банку з боку клієнтів та партнерів, справедливого обслуговування клієнтів та уникнення/мінімізація ризиків Банку.
Основні принципи управління конфліктом інтересів (активне посилання).
Управління конфліктом інтересів здійснюється із врахуванням наступних принципів:
- Всебічність – залучення усіх працівників Ощадбанку до виявлення та управління конфліктом інтересів.
- Превентивність – націленість працівників Ощадбанку на попередження конфлікту інтересів та мінімізацію його негативних наслідків.
- Обов’язковість – обов’язкове розкриття інформації про конфлікт інтересів з метою врегулювання таких ситуацій.
- Індивідуальний підхід –врегулювання конфлікту інтересів відбувається індивідуально із врахуванням ризику та наслідків такого конфлікту для Банку та його працівників.
- Конфіденційність – дотримання працівниками Банку вимог щодо конфіденційності інформації про конфлікт інтересів.
- Мінімізація наслідків – вжиття працівниками Банку заходів для обмеження негативних наслідків конфлікту інтересів.
- Захищеність – унеможливлення застосовування тиску, дискримінації, переслідування чи інших обмежень до працівників, які розкривають інформацію щодо конфлікту інтересів.
- Підконтрольність – підконтрольність процесу виявлення та управління конфліктом інтересів конкретним підрозділам та визначеним працівникам Банку.
- Ініціативність – самостійне ініціювання працівником Банку розгляду питань щодо виявлення конфлікту інтересів у своїй діяльності.
- Обмеженість повноважень – заборона працівникам Банку самостійно приймати будь-які рішення в умовах конфлікту інтересів.
- Своєчасне інформування – інформування підрозділу комплаєнс про конфлікт інтересів щодо будь-якого рішення, яке розглядається або планується до розгляду Банком.
- Перевага змісту над формою – аналіз працівником Банку змісту та впливу конкретної ситуації конфлікту інтересів на його діяльність та функціонування Банку.
Політика виявлення, запобігання та управління конфліктами інтересів в АТ «Ощадбанк»
Кодекс поведінки (етики) АТ "Ощадбанк"
Повідомити про неприйнятну поведінку / порушення в діяльності
Неприйнятна поведінка включає:
- корупцію;
- хабарництво;
- залякування;
- шахрайство;
- злочин у сфері службової діяльності;
- легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та розповсюдження зброї масового знищення;
- неконкурентну практику;
- порушення законодавства України / внутрішніх процедур;
- порушення банківської таємниці;
- порушення прав споживачів / оманливе подання інформації;
- вигода за рахунок клієнта;
- неетична поведінка працівників;
- інші зловживання службовим становищем / активами Банку.
Ощадбанк просить інформувати про неприйнятну поведінку працівників з метою проведення подальшої перевірки кожного факту та вжиття відповідних заходів.
У повідомленнях потрібно вказати ПІБ і посаду працівника / назву підрозділу банку, дії якого, на Вашу думку, є неналежними, а також дату/час інциденту, обгрунтувати факт неприйнятної поведінки, за наявності надати докази.