єОселя

Програма єОселя реалізується Міністерством економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та «Укрфінжитло» за ініціативи Президента України

Xто може скористатися?

Кадрові військові та правоохоронці

Вчителі та науковці

Медики

Умови кредитування

Ставка, яка сплачується позичальником

3% річних

для окремих професій

Базова ставка

7% річних

у випадку припинення/призупинення виплат державної підтримки або не надання підтверджуючих документів належності позичальника до категорії громадян, порушення ним умов Договору або зміни категорії

Реальна річна процентна ставка

від 3,91%

Базова реальна річна ставка

8,12%

Строк кредитування

до 20 років (240 місяців)

Перший внесок

від 20% від вартості предмета іпотеки

Максимальна сума кредиту

6 млн грн

Нормативна площа житла

в залежності від складу сім’ї позичальника

для сім’ї з однієї особи (одинока особа), становить не більш як 52,5 кв. метра загальної площі, та додатково 21 кв. метр - на кожного наступного члена сім’ї

Разова комісія за надання кредиту

0,5% від суми кредиту

За переказ коштів на рахунок продавця

750 грн

додаткові витрати клієнта пов’язані з оформленням кредиту

За відкриття рахунку

200 грн

додаткові витрати клієнта пов’язані з оформленням кредиту

Предмет іпотеки

в житловому будинку квартирного типу

без вікових обмежень, окрім тих, що розташовані в обласному центрі (вимога введення в експлуатацію протягом 10-ти років до дати укладання договору)

Давайте порахуємо

Тип погашення
Додаткові платежі за кредитом

Важливо! Позичальник та члени його сім’ї можуть отримати державну підтримку тільки за одним іпотечним кредитом.

Важлива інформація

Категорії громадян, що можуть скористатись:
 • Кадрові військові та правоохоронці.
  Військовослужбовці Збройних Сил за контрактом, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військові прокурори Офісу Генерального прокурора, особи рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро, поліцейські та члени їх сімей.
 • Медичні працівники.
  Медичні працівники (фахівці та професіонали) закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29 березня 2002 р. № 117 “Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров’я”.
 • Вчителі.
  Педагогічні працівники закладів освіти державної або комунальної форми власності відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963 “Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників”, до посад наукових працівників відповідно до статті 31 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”.
 • Наукові або науково-педагогічні працівники.
  Наукові (науково-педагогічні) працівники закладів освіти та наукових установ державної або комунальної форми власності відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963 “Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників”, до посад наукових працівників відповідно до статті 31 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”.
Гранична вартість 1 кв. метра загальної площі житла це -

Вартість 1 кв. метра загальної площі житла у регіоні (населеному пункті) придбання житла, яка не перевищує граничну вартість:

 • для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова не може перевищувати опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном та збільшену в 2,5 рази;
 • для інших обласних центрів, міст з населенням понад 300 тис. осіб, а також населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж м. Києва та обласних центрів - в 2 рази;
 • для міст з населенням від 100 тис. до 300 тис. - в 1,75 рази;
 • для інших населених пунктів - опосередковану вартість у відповідному регіоні.

Сума перевищення граничної вартості 1 кв. метра житла покривається позичальником за рахунок першого внеску.

Вимоги до житла, яке купується:
 • квартира в багатоквартирному будинку на території України (за винятком районів проведення воєнних/бойових дій або території, яка перебуває в тимчасовій окупації)
 • нормативна площа для однієї особи – не більше 52,5 кв. м та додатково 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї
 • житло підлягає обов'язковому страхуванню

За вийнятком районів проведення воєнних (бойових) дій або території, яка перебуває в тимчасовій окупації.

Предметом іпотеки не можуть бути:
 • приміщення з фондів житла для тимчасового проживання
 • квартира в багатоквартирному жилому будинку державної чи комунальної власності
 • житло в обласних центрах віком понад 10 років
Позичальник може втратити право на отримання компенсації
 • У разі порушення більше ніж на 30 календарних днів зобов’язання за іпотечним кредитом щодо своєчасного повернення кредиту або його частини та/або щодо своєчасної сплати Позичальником частини нарахованих процентів у розмірі Компенсаційної процентної ставки. Сплата Компенсації процентів відновлюється у разі погашення Позичальником заборгованості за кредитом не більше ніж через 90 календарних днів з дня порушення зобов’язання або у разі здійснення Банком та Позичальником реструктуризації простроченої ним заборгованості.
 • У разі порушення зобов’язання за кредитом понад 90 календарних днів.
 • Порушення Позичальником інших вимог  Умов забезпечення приватним акціонерним товариством «Українська фінансова житлова компанія» доступного іпотечного кредитування громадян України, затверджених постановою КМУ від 02.08.2022 р. № 856 (далі – Умови) та Правил забезпечення доступного іпотечного кредитування громадян України приватним акціонерним товариством «Українська фінансова житлова компанія» за програмою «єОселя» (далі – Правила), затверджених протоколом засідання наглядової ради ПрАТ «Укрфінжитло» (зі змінами).
 • Інші обов’язкові умови (положення), визначені Умовами, Правилами та Договором про співробітництво між ПрАТ «Укрфінжитло» та Банком.
 • Прийняття законодавчих нормативних актів, що унеможливлюють здійснення ПрАТ «Укрфінжитло» виплат Компенсації на користь Позичальника.
 • В інших випадках, передбачених Умовами.
 • Позичальник позбавляється права на отримання Державної підтримки з дати виявлення Банком та/або ПрАТ «Укрфінжитло» будь-якого факту:
 • надання позичальником недостовірної / неправдивої або недійсної інформації про себе та/або членів своєї сім’ї, що призвело до виплати коштів Державної підтримки на користь позичальника, який не мав права на отримання такої Державної підтримки.
 • втрата позичальником приналежності до категорії громадян, які мають право на отримання Компенсації відповідно до Умов
 • придбання предмету іпотеки, який не відповідає критеріям прийнятності, визначеним Умовами

Важливо! У разі виявлення будь якого із зазначених обставин Позичальник, на виконання п. 32 Умов, зобов’язаний повернути ПрАТ «Укрфінжитло» незаконно отриману ним Державну підтримку.

Потенційний позичальник має знати:

Погашення кредиту здійснюється щомісяця, проценти нараховуються на залишок кредиту, сплачуються щомісяця рівними частинами. Позичальник повинен забезпечити поповнення поточного рахунку коштами у розмірі Компенсаційної ставки або Базової процентної ставки та тіло кредиту до 24 числа (включно) кожного місяця.

Попередження

Банку забороняється вимагати від клієнта придбання будь-яких товарів чи послуг від банку або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання послуги з надання кредиту (крім надання пакета банківських послуг).

У разі невиконання клієнтом обов'язків за договором Банк, відповідно до умов укладеного договору та діючого законодавства, має право вимагати відшкодування завданих збитків у вигляді неустойки (штраф, пеня).

Банк не має права вносити зміни до укладених з клієнтами договорів в односторонньому порядку, якщо інше не встановлено договором або законом.

У клієнта є можливість відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації.

Як скористатись програмою?

1
подайте заявку через додаток Дія
2
отримайте відповідь із пропозицією банку протягом 24 годин та подальші інструкції
3
оберіть житло, зберіть документи та подайте їх до банку
4
укладіть договір на купівлю житла та договір на іпотеку

Чому кредит єОселя варто брати в Ощаді?

Швидкий розгляд заявки до 24 годин

Повний супровід персонального менеджера

Гарантія безпечої угоди та перевірки документів банком

Відсутність прихованих комісій

Можливість дострокового погашення

Велика мережа відділень для зручного погашення або онлайн

Залишились питання?

Надішліть нам свої дані і менеджер відповість на всі питання по телефону