Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Землеробство без оранки, зростання відвідувачів у ТРЦ, податкова амністія: огляд аналітики за липень

Сергій Чигир

Підбірка контенту

У липні ЗМІ писали про те, як торгові заклади відходять від карантину, як працюватиме українське електронне резидентство та в яких українських містах айтішники найчастіше відкривають свої офіси. 

1. Дослідження Watcom: трафік відвідувачів ТРЦ в Україні з початку року стабільно зростає. Retailers

Послаблення карантину, покращення світової кон’юнктури та масова вакцинація позитивно впливають на відвідування торговельно-розважальних центрів країни. У травні, попри довгі свята й традиційні відпустки, трафік зріс на 7 % проти попереднього місяця, а в червні він підвищився ще на 11 % проти травня. 

Аналітики Watcom рекомендують власникам ТРЦ не тільки оцінювати трафік, а й ретельно вивчати бізнес орендарів, бо прибуток торгового центру напряму залежить від доходу кожного орендаря окремо. Дослідивши реальні показники орендарів (трафік, продаж, конверсія), можна встановити орендні ставки, які й залежать від трафіку та конверсії кожної торгової точки.

2. Можна і не орати. Як фермери без обробки землі вирощують рослини і що з цього виходить. Економічна правда 

Технологія землеробства без оранки, No-Till, набуває поширення в Україні, особливо у посушливих регіонах. Традиційна оранка призводить до ерозії ґрунтів, із землі випаровується волога, вивільнюється вуглець, а це збільшує загрозу парникового ефекту. 

Аграрії, що вирощують культури за No-Till, витрачають менше коштів і часу на сільгосптехніку, паливно-мастильні матеріали та найману працю. Собівартість такої продукції на 10 % менша, ніж за рільництва. Серед мінусів – складність отримання сертифіката виробника органічної продукції (технологія не передбачає видалення бур’яну механічним способом), а також зростання популяції мишей. 

3. Податкова амністія – не безплатна. Скільки і кому доведеться платити. Сегодня

З 1 вересня стартує закон про податкову амністію для фізосіб. Із самого початку осені вони мають легалізувати своє рухоме й нерухоме майно, коштовності, банківські метали, цінні папери й готівку. 

Щоб легалізувати гроші, які зберігаються вдома, вам доведеться віднести їх в банк і покласти на спецрахунок для декларування. Держава обіцяє не допитуватися, де ви взяли ці гроші, та і якогось покарання за відмову від декларування не передбачається. Власник незадекларованих цінностей просто не зможе придбати за ці гроші майно. Вже зараз будь-яка купівля на суму понад 50 тис. грн має проходити через банк. Надалі такі вимоги будуть лише зростати. 

4. В Україні запрацює е-резидентство. Як воно допоможе відкрити та вести бізнес іноземним підприємцям. Forbes

Завдяки електронному резидентству Естонія за останні 6 років заробила для бюджету 63 млн євро, з яких 17,5 млн лише торік. Програмою скористалася 81 тис. резидентів: вони відкрили 17 тис. компаній, з них понад 4 тис. резидентів були з України. 

Мінцифри України хоче повторити естонський успіх, тому запустило лендинг українського е-резидентства, де вже зареєструвалося 1 300 іноземців. Очікується, що до кінця наступного року до нього приєднаються 3 тис. резидентів. Це дасть змогу отримати $1,5 млн податкових надходжень. Основна цільова аудиторія українського е-резидентства – фрилансери з Індії, Пакистану, Китаю, Бангладешу й Філіппін. За попередніми дослідженнями, потенційна кількість е-резидентів для України може становити мільйони іноземних підприємців у сфері IT.

6. Наскільки можуть вирости податки для бізнесу. Бізнес Цензор

Автор зібрав найважливіші зміни до Податкового кодексу, які вносяться на розгляд законопроєктом № 5600. Документ вже викликав хвилю невдоволення з боку малого й середнього бізнесу. У статті аналізуються наслідки впровадження закону й для дрібних підприємців. 

У проєкті передбачено обкладання податком (18 %) третього об’єкта нерухомості, проданого протягом одного року. Забирається право працювати на єдиному податку четвертої групи тим, хто розводить свійську птицю чи займається виробництвом м'яса птиці. 

Суттєві новації і в оподаткуванні землі. Відтепер розмір мінімального податкового зобов'язання залежить від нормативної грошової оцінки землі та часу, протягом якого ділянка перебуває у власності. 

Розмір земельної ділянки для ведення особистого сільського господарства, продаж продукції з якої не обкладаються податком на доходи фізосіб, скорочується у чотири рази, із 2 га до пів гектара. 

6. Яку франшизу вибрати для інвестування? InVenture

Обсяг українського ринку франчайзингу оцінюється в $1,2 млрд. Приріст загальної кількості франчайзингових точок протягом 2015–2019 рр. становив аж 325 % (у середньому на 65 % на рік).

У п’ятірку найпопулярніших напрямів входять громадське харчування, fashion-ритейл, освітні послуги, продуктовий ритейл, розважальні послуги та сфера відпочинку.

Продуктовий ритейл стійкий до карантинних обмежень, тому дуже популярний серед підприємців. У 2020 році на ринку сформувалися свої тенденції, які рекомендується враховувати під час вибору франшизи: 

  • заклади у «кроковій відстані» від будинку покупця;
  • спеціалізовані й крафтові магазини; 
  • нові технологічні рішення в обслуговуванні клієнтів; 
  • франшизи з оплатою онлайн.

7. Від Маріуполя до Ужгорода. В яких містах є офіси топ-100 українських IT-компаній: дослідження. MС.today

Видання дослідило офісні вподобання іноземних і вітчизняних IT-компаній в Україні. Виявилося, що майже в усіх великих компаній є офіси в 3–5 містах. У більшості компаній до 100 осіб є один офіс, переважно в Києві, у деяких – у двох містах.

Офіс у Києві має 89 компаній, у Львові – 32, Харкові – 27, Дніпрі – 20, Одесі – 17. Невеликі фірми, де працює менше ніж 100 співробітників, переважно мають офіси в Києві, Харкові, Львові й Ужгороді.

Підбірка контенту

АТ "Ощадбанк"