Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

За грантами — разом!

Катерина Спориш

Тематичний тиждень

Ганна Філь, керуючий партнер консалтингової компанії S.I.O.N.A.S, бізнес-тренер, керівник грантових проектів МБО «Посланець Миру», провела майстер-клас для підприємців на Міжнародному ярмарку грантів, кредитів та інвестицій. Експерт розповіла про секрети формування ефективної команди для грантового проекту та використання сучасних технологій у налагодженні командної взаємодії. «Будуй своє» занотував найцікавіші моменти її виступу.

Почніть із себе

Грантовий проект — непростий, довготривалий, ресурсозатратний та часто важкопрогнозований процес. Здебільшого за написанням успішної грантової заявки, втіленням найсміливіших задумів у життя стоїть штат висококваліфікованих фахівців.

Проте в основі такої команди повинен стояти спеціаліст, який розуміє всі етапи роботи з грантодавцями — від «зародження ідеї до реалізації її на практиці», вміє об'єднати навколо себе людей, розуміє сутність делегування та знає, як діяти у складних непередбачуваних ситуаціях.

Перед стартом будь-якого проекту поставте собі декілька запитань:

— Хто я?

Підприємець?
Фрілансер?
Представник ГО чи благодійної організації?
Фандрайзер?
Інше.

— Чого я хочу?
Як можливі варіанти:

- реалізувати свою мрію;
- вивести на новий рівень свій бізнес;
- привнести щось нове, унікальне, важливе в соціум.

— Які інструменти я можу використати для цього?

- гранти;
- краудфандинг;
- кредити;
- інвестиції від друзів, знайомих, партнерів;
- власні заощадження.

Якщо обираєте грантову діяльність, відповідно, наступним має бути питання:

— Хто мені для цього потрібен?
Відповідаючи на це запитання, спочатку з’ясуйте, який комплекс завдань необхідно буде виконати на етапі підготовки та реалізації проекту. А потім — яких фахівців найкраще залучити: на яких умовах, у якій кількості та на який термін, на постійній основі або фріланс.

Як не вбити проект неправильним кандидатом?

Обираючи членів команди, ви чітко повинні розуміти потрібний вам індивідуальний та колективний функціонал і мати адекватні критерії відбору.

Особливу увагу слід звернути на рекомендації, наявні з попередніх проектів. Проте, найідеальніший варіант — залучити у проект перевірених людей, з якими ви, можливо, працювали раніше або ж кого рекомендували ваші друзі/знайомі/партнери.

Однозначно зрозуміло, що для раціонального виконання проекту потрібен командний креатив, використання інноваційних технологій, енергетичний запал та синергія у командній взаємодії.

Не забувайте також про систему мотивації, ефективної комунікації в команді, процес делегування повноважень та контролю виконання доручень, досягнення поставлених цілей тощо. Є багато сучасних інструментів, які дають можливість оптимізувати і контролювати ці процеси.

До речі, незайвим буде продумати способи мотивації співробітників — що їм дасть участь у проекті, окрім грошей. Можливо, цінний досвід, набуття нових знань, вмінь, навичок, знайомства, зручний графік роботи, можливість підвищення кваліфікації.

Сформулюйте заздалегідь перелік параметрів та критеріїв, за якими перевірятимете кандидатів на досвід у потрібній сфері, мотивацію, стресостійкість, рівень конфліктності тощо.

Відбір кандидатів: на що звернути увагу

Для членів команди грантового проекту надважливі три ключові групи навичок:

1. Навички системного аналітичного мислення і володіння ситуаційним аналізом (виділяти з різних джерел корисну інформацію, аналізувати з метою прогнозування, оцінювати ризики).
2. Комунікативні навички (створення атмосфери довіри, формування мотивації, переконлива аргументація).
3. Лідерські якості (харизма, впевненість у собі, націленість на результат, здатність брати відповідальність).

В чому ж сутність команди?

Сутність команди — у її різнорідності.

Кожен член команди повинен перекривати якусь функцію та доповнювати один одного, а не конкурувати всередині команди. Обирати членів команди за одним шаблоном нераціонально.

Взагалі-то, на сьогодні, на вагу золота є спеціаліст, який може поєднувати багато функцій одночасно і ефективно їх виконувати. Такий спеціаліст навіть може замінити всю команду різнопрофільних спеціалістів. Але є певні ризики, зокрема, непередбачувані форс-мажорні обставини (проблеми зі здоров'ям тощо).

Важливою умовою при формуванні команди виконавців гранту є добровільне входження у неї.

Синергія в команді теж займає неабияке місце та має колосальний вплив на очікуваний результат. Якщо ж кожному з членів команди ще й вдасться гармонізувати власні цілі з цілями організації, ефект буде колосальний.

Отож, перш ніж братися за написання грантової заявки та реалізацію проекту, дайте собі відповідь на запитання: «Чи є у мене команда, яка здатна реалізувати такі масштаби та досягти бажаної цілі?». Якщо ж немає, то негайно починайте її формувати, враховуючи прочитане вище. Або ж запрошуйте в команду фахівців, які мають необхідний досвід та здатні без проблем реалізувати всі ваші задуми.

Тематичний тиждень

АТ "Ощадбанк"