Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Як TikTok-ати

Катерина Спориш

Порада від спеціаліста

Марина Балакальчук, модераторка сторінки та авторка відео Ощадбанку у TikTok розповіла «Будуй своє» про роботу з соціальною мережею і секрети успіху бізнес-профілю.

Інформаційна довідка: Ощадбанк — перший український банк, який увірвався у  TikTok. Аккаунт було створено наприкінці 2019 року. За час існування ролики переглянули мільйони користувачів. А профіль став взірцем для представників бізнесу. 

З чого почати

Будь-яка соціальна мережа потребує попередньої підготовчої роботи. Вона включає в себе реєстрацію, аналіз платформи та трендів. 

Тож розберемо основні кроки новачків: 

1. Вигадайте влучне ім’я та назву аккаунту

Вона може перегукуватися з іншими соціальними мережами, викликати асоціацію з брендом або особою. 

Наведу приклад: Ім’я сторінки Ощадбанку ми зробили українською мовою, а назву аккаунту англійською 一 @oschad. Це потрібно, щоб розширити цільову аудиторію, бо одні шукають за однією назвою, інші за другою. 

Якщо профіль назвати абияк, то можна витратити зусилля та ресурси даремно, бо профіль виглядатиме дивно. А зміна назви аккаунту доступна лише через місяць після реєстрації. 

2.  Зареєструйте обліковий запис

В мережі можна зареєструватися трьома способами. Через профілі у гуглі, фейсбуці та за номером телефону. Я раджу використати номер телефона, що ніде не зареєстрований. Це допоможе знизити ризик викрадення профілю. 

3. Підключіть про-аккаунт

Він потрібний для статистики та розуміння цільової аудиторії. 

4. Оберіть вдалий і складний пароль

Коли на вагах відомий профіль, то тут не до поспіху. Вигадайте складний, а головне унікальний пароль. 

5. Додайте опис профілю

В соціальних мережах користувачів впізнають по опису профілю і по контенту. Тому потрібно яскраво презентувати себе. Знову ж таки, можливе перегукування з іншими соцмережами, так само, як і з назвою. Це потрібно, щоб користувача асоціювали з брендом, товаром, або послугами через його аккаунт. 

6. Знайдіть час на забавки в соціальній мережі 

Не можна починати роботу з мережею без підготовчої роботи. Тому знайдіть час, подивіться запропоновані публікації, тематики, тривалість одного ролика, описи і таке інше. Це допоможе зрозуміти правила гри соціальної мережі, а значить, робити контент відповідно до правил. 

Як зняти перше відео

Секрет успіху платформи простий. Для неї не потрібно складних застосунків або професійних редакторів відео. Потрібні лише смартфон, настрій та бажання поділитися ідеями, емоціями, порадами. 

Тож розберемо основні правила створення контенту:

1. Подумайте над власними ідеями. Вони можуть бути унікальними або модифікованими з популярних. Влучна власна ідея принесе більше уваги. Наприклад, ролик Ощадбанку з 20 мільйонами переглядів був саме таким. 

2. Підгляньте за конкурентами. Їх можна знайти за хештегами. Якщо ви юрист, по пошукайте відео з відповідники хештегами: юрист, закони, права, обов’язки. Вони дадуть зрозуміти уподобання аудиторії, а також надихнуть вас.

3. Зробіть якісну структуру ролика. З’ясуйте для себе відразу, що саме ви хочете показати цим роликом. А далі просто приберіть все зайве в сценарії, що може відволікати від головної ідеї. Наприклад, відео про банкомат ми знімали поруч з банкоматом, а не дорогою до нього. 

4. Знімайте на смартфон ролики тривалістю 1-60 секунд. Оберіть гаджет, що створюватиме якісне відео. Більшість смартфонів запросто впораються з цим завданням.

Стоп очевидній рекламі! Користувачі платформи не люблять прямих продажів, віддаючи перевагу корисному або жартівливому контенту.

5. Використовуйте музику. На платформі безкоштовно доступна музика відомих виконавців. Музика додасть уваги та переглядів контенту. Вона може бути присутня навіть коли публікації з порадами, у якості фону.

6. Додавайте хештеги. Вони пояснять користувачеві та алгоритмам TikTok, про що йдеться в контенті. 

Майте на увазі: не потрібно більше 5 хештегів. 

7. Робіть текст на відео. У додатку є опція письма на відео. Зацікавте глядача з першої секунди. 

8. Редагуйте в редакторі або використовуйте інші застосунки. Для  iPhone — Videoleap, для Android — Kinemaster або Inshot.

9. Викладайте контент регулярно та часто. Викладаючи ролики, користуйтеся логікою та даними про цільову аудиторію. Логіка наступна: підписники дивляться відео у зручний для них час. Тож від цього і потрібно відштовхуватися. Наприклад, якщо цільова аудиторія — школярі, то вони мають час на перервах. Якщо офісні працівники — вони мають час дорогою на роботу, додому, в обідню перерву. 

В чому секрет успіху профілю Ощадбанка

Ми досягли успіху не відразу. Перші відео переглядали по 100 людей. Потім — тисячі, десятки та сотні тисяч переглядів. Це вишло, тому що команда постійно слідкувала за оновленнями проекту, генерувала власні ідеї, системно розміщувала ролики. Ми експериментували, і будемо продовжувати розвиватись разом з соцмережею. 

Тож користуйтеся досвідом та порадами Ощадбанку та рухайтеся до своєї мети. Все обов’язково вийде!

 

Порада від спеціаліста

АТ "Ощадбанк"