Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Як отримати грант від держави на відкриття Центру сімейного дозвілля: історія підприємця з Києва

Наталія Найдюк

Під час війни у фокусі уваги інвесторів опиняються переважно аграрний бізнес, переробні підприємства та промисловість. І не дивно, адже вони тримають продовольчий фронт України, а іноді й усього світу. Однак у межах державної програми «єРобота» отримати мікрогранти на суму від 50 тис. до 250 тис. грн можуть і проєкти іншого спрямування.

Подружжя Олексій та Олександра Кобець коштом мікрогранту планують відкрити центр сімейного дозвілля у Києві. Про свій проєкт та досвід отримання гранту вони розповіли журналістам «Будуй своє» в серії публікацій «Як бізнесу отримати грант».

Сімейний центр дозвілля біля дому

Олексій Кобець – юрист із 20-річним досвідом. Його дружина Олександра – економістка. Подружжя виховує доньку дошкільного віку. З перших років її життя родина постала перед деякими незручностями: до найближчого центру розвитку, де проводять заняття для дітей, потрібно їхати на авто чи громадському транспорті. Тож в Олександри й Олексія ще в доковідні часи з’явилася ідея відкрити власний центр сімейного дозвілля біля дому.

«Ми хотіли створити сімейний центр дозвілля. За пандемії коронавірусу було важливо зменшити контакти до мінімуму. Звісно, поїздки в громадському транспорті цьому не сприяли та й забирали час на дорогу. Тому ми вирішили: особливістю нашого центру буде те, що тут займатимуться мешканці мікрорайону. Він буде у пішій доступності для маленьких відвідувачів та їхніх батьків», – пояснює Олексій Кобець.

Поблизу подібних закладів немає, тому охочих відпочити від щоденних турбот і проблем мало бути чимало. Центр пропонував би соціалізацію дітей та професійну підтримку психологів й інших спеціалістів. Подружжя сподівалося, що заняття в закладі зменшать загальний рівень стресу й поліпшать фізичне та емоційне здоров’я. 

Пара взялося до реалізації ідеї. До початку повномасштабної війни розробила бізнес-план та знайшла приміщення, прорахувала, що та як буде працювати. Однак почалася війна. Ворог підступив до столиці. Замість відкриття бізнесу родині довелося вивезти дитину в безпечне місце.

«Доходи сім’ї впали. На відкриття центру власних грошей, на жаль, не вистачало. Нам ще треба було придбати меблі, обладнання, зробити ремонт і взагалі облаштувати все. Я навіть не сподівався, що під час війни вдасться знайти якесь рішення», – ділиться підприємець.

Мікрогрант отримали з другої спроби 

Влітку 2022 року держава анонсувала гранти на підтримку бізнесу за програмою «єРобота». Серед них був напрям «Мікрогранти на старт та розвиток власної справи». Сума допомоги – від 50 тис. до 250 тис. грн. Їх видавали в Ощадбанку. Рішення про надання ухвалювали фахівці місцевих держслужб зайнятості. І хоча пара жодного разу не брало участі в подібних програмах, все ж вирішила спробувати. 

«Ми спочатку не вірили, що вдасться отримати кошти. Я вважав, що такі освітні проєкти в держави не в пріоритеті, оскільки триває війна. І був приємно здивований, коли, хоч і не з першого разу, але нам вдалося отримати гроші на відкриття центру», – згадує Олексій.

Ось які етапи пройшли Олексій та Олександра, аби виграти грант:

  • опанували курси з написання бізнес-плану, відкриття ФОП та оподаткування від порталу «Дія»;

  • підготували й подали через «Дію» бізнес-план;

  • отримали відмову, оскільки неправильно розподілили статті витрат у бізнес-плані;

  • врахували помилки, переписали документи й знову подали їх на розгляд;

  • пройшли співбесіду в місцевій держслужбі зайнятості; 

  • отримали рішення про погодження надання 250 тис. грн;

  • зареєстрували ФОП у «Дії», відкрили банківські рахунки в Ощадбанку;

  • одержали гроші на рахунок. 

Заклад зустріне перших дітей у квітні

Кошти надійшли на рахунок наприкінці 2022 року. Протягом січня Олексій та Олександра придбали матеріали, меблі й обладнання для центру. Частину вже отримали та встановили. Зокрема, повісили дзеркала, придбали 3D-принтер для моделювання, балетну стійку, меблі, спортивний інвентар і техніку. 

Заклад розміщується на першому поверсі багатоквартирного будинку. Там проводитимуться заняття для наймолодших дітей, переважно уроки творчості та гімнастика. Для мам працюватиме клас йоги та пілатесу. А для старших дітей будуть заняття з ІТ-навчання, моделювання на 3D-принтері тощо.

Поряд із будівлею є дитячий та спортивний майданчики. І що важливо за нинішніх умов – бомбосховище.

За розрахунками проєкт має окупитися за 2–3 роки.

«Упродовж лютого та березня ми плануємо закінчити усі підготовчі роботи та знайти персонал. За вимогами гранту маємо взяти на роботу двох людей. З викладачами працюватимемо на договірних засадах. Відкриття нашого центру запланували на квітень. Я впевнений, що у нас усе вийде», – резюмує Олексій.

У 2022-му мікрогранти отримали 3 300 українців

У 2022 році відбулось 12 хвиль подання заяв на отримання мікрогрантів. Кожна з них тривала 2 тижні. Загалом за цей час Ощадбанк опрацював понад 16 тис. заявок, з яких держслужбою було схвалено понад 3 тис. на загальну суму 777 млн гривень.

У межах програми підприємці створять більше ніж 8,3 тис. робочих місць.

1 лютого програма стартувала знову, тому поспішайте подати заявки через портал «Дія»

АТ "Ощадбанк"