Бізнес-план
Замислюєтеся над тим, щоб відкрити приватний дитсадок? Чудова ідея для власного бізнесу! Адже зараз батьки змушені записувати діточок у державні дитсадки мало не при народженні. Дошкільні установи переповнені та на жаль морально та матеріально застарілі.
Красномовні цифри
Кілька цифр для ілюстрації ринкового потенціалу. Як говорить міністр освіти України Лілія Гриневич, в минулому вересні черга в українські дитсадочки «розтяглася» на 52 тис. дітей. А за два роки буде потрібно ще 100 тисяч місць. Влада визнає, що проблему вирішать лише приватні дитячі садочки, тому правила їх відкриття постійно спрощуються.
Зараз в Києві на три державні дошкільні дитячі установи припадає одна приватна — 635 державних і 172 приватних садочка. Невеликий приватний дитсадочок може прийняти до 20 дітей. А черга в столичні садочки зараз складає 11 тис. дітей. Особливо великий попит на ДНЗ у спальних районах з новою забудовою.
Щоправда, відкриття приватного садочка — це кропітка праця. За підрахунками Офісу ефективного регулювання необхідно пройти в середньому 21 процедуру і зібрати 51 документ. Але це не набагато складніше, ніж відкрити, наприклад, ресторан.
План дій
Реєструємо юридичну особу (ТзОВ, ФОП, ПП). На цьому етапі знадобляться установчі документи. Доречі, повний пакет необхідних установчих документів можна безкоштовно знайти на платформі Axdraft.
Пам’ятайте, що приміщення, де невдовзі розташується ваш садочок, повинно відповідати певним вимогам. Їх перелік є в «Державних санітарних нормах». Також ретельно вивчіть «Санітарний регламент для ДНЗ від 24.03.2016 р. №234». До речі, вже кілька років приватні дитсадочки дозволено відкривати в звичайній квартирі. Крім того, скасовано норму про обов’язковий власний харчоблок. Вирішуйте — або купуєте їжу у інших підприємців, або батьки дають дітям ланч-бокси з улюбленими стравами. Також нещодавно скасовано норму про обов’язкову пральню. І ще маленький бонус. Використовувати двоповерхові ліжка теж зараз дозволено.
Тепер погоджуйте відповідність приміщення майбутнього дитсадочка та його «начинку» з:
а) Державною санітарно-епідеміологічною службою (санітарні норми);
б) Управлінням Держпраці (норми охорони праці);
в) Управлінням МНС (вимоги пожежної безпеки).
Проходьте необхідні перевірки та отримуйте акти. Прийшов час скласти робочий навчальний план. Його теж треба затвердити – йдіть в районний відділ освіти.
Відповідальний момент. Вже можна подавати стос документів до Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та отримувати ліцензію. Актуальний список паперів потрібно уточнити на місці. Це трудомісткий етап, але ви впораєтеся. Ура! Ось ви вже і хедхантер! Починайте шукати найдосвідченіших педагогів і збирати дружний колектив власного дитсадка.
Кейс «КРОКО РОКО»
Паперова робота позаду. Поговоримо про особливі педагогічні «фішки» та ідеологію виховання дітей. В минулому році в Петропавлівській Борщагівці, що під Києвом, Ганна та Олексій Хороші організували дитячий простір «КРОКО РОКО».
«КРОКО РОКО» розташований у приватному будинку з власною територією та невеличким городом. Завдяки цьому діти дізнаються, звідки з’являються овочі та фрукти, допомагають доглядати за рослинками та, звісно, збирають врожаї», — розказують власники.
Порада перша – орендуйте дім. Якщо такої можливості немає, шукайте приміщення біля парку або ботанічного саду. Початок роботи «КРОКО РОКО» припав на середину липня минулого року, а тому більше часу проводили на вулиці та мали, найімовірніше, розважальний формат.
Наступна порада — починайте влітку. Тоді є змога «увімкнути тестовий режим» та спочатку попрацювати як денний літній табір.
Ще до початку нового навчального року працівники закладу пройшли тренінг «Центру спеціальної підготовки». Інструкторами були специ з досвідом практичної роботи на станціях екстреної медичної допомоги, у виїзних бригадах швидкої тощо.
Запам’ятайте, безпека дитини у вашому садочку — головний пріоритет для батьків. Постійно вдосконалюйте заходи безпеки та власні навички в цій галузі.
Візьміть на замітку. Оголошуючи набір на 2017/18 навчальний рік, Хороші запропонували зарахування у дві маленькі групи (до 10 дітей). Спочатку заклад орієнтувався на вік від 3 до 6 років. Зараз почали приймати і дворічних діточок.
Установа працює в найзручніший для батьків час — з 7:30 до 19:30.
Найбільш популярні серед батьків активності — творчість, музика, англійська та китайська мови, капоейра, йога та т.п.
Ще одна цікава знахідка – так званий «соціальний блок». «Використовуємо американські методики, які самі доповнюємо. Цей блок складається з 6 великих тем: Комунікація, Спільна гра, Почуття, Самоконтроль, Манери, Правила. Кожна з тем має підтеми. Серед них — «говоримо по черзі», «коли мене не беруть у гру», «я роздратований», «очікування», «приватний простір» та інші. Це надзвичайно важливі навички для будь-якої дитини», — каже подружжя.
Про фінансову складову роботи підприємства. Місячна вартість перебування в «КРОКО РОКО» складається з двох частин. По-перше, це щомісячна фіксована передплата у 5 тис. грн. По-друге, це змінна плата, яку батьки сплачують лише за дні, коли дитина відвідує заклад — 95 грн/день. Є ще щорічний внесок у розмірі 5 тис. грн., який витрачається на іграшки, книжки, посібники, проведення свят. Орієнтуйтесь на ціни на догляд приватних нянь у районі, де розташується ваш садочок. На Петропавлівській Борщагівці, де працює «КРОКО РОКО», вони стартують від 10 тис. грн на місяць (повний день). Якщо відкинути сумнівний «безкоштовний» сервіс деяких державних садочків, виявиться, що ціни досить конкурентні.
Порахуємо далі. Одноразово в «КРОКО РОКО» доглядають до 20 дітей. Це 100 тис. грн щомісячної фіксованої передплати. За умови, що дитина перебуває у дитсадочку кожен робочий день, це до 2,09 тис. грн з кожного вихованця щомісяця, а це плюс ще 41,8 тис грн. Тобто максимальний щомісячний дохід цього садочка складає трохи більше 140 тис. грн. Зазначимо, що левову частку у структурі бюджету дитячих закладів складають оренда приміщення, комунальні послуги, організація харчування та оплата праці вихователів та нянь.
Зважаючи на те, що проект тільки буде святкувати річний ювілей, фінансові підсумки підводити, мабуть, ще зарано. Але вже зрозуміло, що на послугу є величезний попит на ринку.
Бізнес-план