Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Від ефективності до антикрихкості

Михайло Меркулов

Підбірка контенту

Легенда, що Ілон Маск читає по 60 книжок щомісяця, насправді і не міф. Мені теж довелося опанувати техніку швидкого читання, щоб поєднати побудову кар’єри і навчання на МBA у Манчестерській бізнес-школі, і засвоювати по 200 сторінок прочитаного щодня.

Тому на читання наступних дев’яти книжок ви теоретично можете витратити тиждень: два дні на опанування техніки швидкого читання та п’ять днів на власне читання.

Підприємці на різних етапах вирішують різноманітні завдання свого бізнесу, часто правильно, а іноді роблять помилки. Виявляється, що таких помилок уже хтось припускався і готовий поділитися своїм досвідом з допитливими. Варто лише дібрати правильну літературу.

Щоб перевірити, наскільки ви ефективні, сміливо беріть у руки «7 звичок надзвичайно ефективних людей» Стівена Кові. Спочатку ставте самому собі оцінки, а потім складайте план, що підтягнути, поглибити і підвищити!

Якщо ви вивчали фінанси у виші, а ще краще – не вивчали, то простий виклад базових фінансових принципів Роберта Кіосакі у книзі «Багатий тато, бідний тато» буде зрозумілим і корисним для вас.

І ось ви вже ефективні, навіть прибуткові, але кількість конкурентів зростає. Вони відкушують по шматочку частки ринку від того пирога, який колись був цілком вашим. Час брати до рук «Стратегію Блакитного Океану» Чана Кіма та відкривати новий ринок, який знову буде лише вашим.

У цьому процесі вам також допоможе посібник з критичного аналізу Стівена Левітта та Стівена Дабнера «Думай як фрик (дивак)», який переносить нас у дитинство, коли ми ще не обросли умовностями і могли поставити питання на кшталт «Мамо, а якщо цей дядько такий розумний, то чому від тоді такий бідний?».

А починати цей процес краще з книги «Починай з «ЧОМУ» Саймона Сінеко. Навіть не буду пояснювати чому. Читайте, і все зрозумієте самі.

Ваш продукт дуже хороший, інакше споживачі не голосували б за нього своїми грошима, але ще краще мати адвокатів вашого бренда або навіть фанатів. Інструкцію з вербування армії поціновувачів шукайте у книзі Кена Бланшарда «Гарячі шанувальники».

У вас добре ідуть справи, ви відчуваєте себе суперменом, постійно вирішуєте проблеми. Але виникають запитання: «Чому так багато роботи? Коли встигати жити?». Відповіді шукайте у книзі Тіма Ферріса «Як працювати 4 години на тиждень». Особливо цінним цей посібник із того, як «заробляти долари, витрачати на життя песо, а оплачувати витрати у рупіях» стає тоді, коли ви приміряєте поради автора не тільки на себе особисто, а й на всю свою компанію. Вам вдалося досягти балансу в роботі та сімейному житті, як раптом ви знову обурені: «Хто взяв мій сир?». І Спенсер Джонсон в однойменній дитячій казці про мишей розгортає проблему нашого ставлення до змін, які постійно відбуваються з нами і навколо нас.

А Насім Талеб, автор «Чорного лебедя», який колись зчинив багато галасу, у своїй новій роботі «Антикрихкість» дає рецепти, як у світі невизначеності і хаосу залишатися антикрихким, бо такими ми є від природи, і можемо мати зиск від цього безладу.

Підбірка контенту

АТ "Ощадбанк"