Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Вбрання для Instagram, розрахунки криптою в Україні, особливості SWIFT-платежів: огляд аналітики за серпень

Підбірка контенту

Попри період відпусток, в українських ЗМІ було чимало ділової аналітики. У серпні преса писала про секретний месенджер Signal, NFT-аукціони та про те, як судова реформа вплине на вітчизняний бізнес. Про ці й інші ділові публікації читайте у нашому дайджесті.

1. Вбрання для Instagram. Як українки створили компанію на мільйони доларів, продаючи віртуальний одяг, Економічна правда

Колишня київська журналістка збудувала бізнес, який може розпочати нову галузь в e-commerce, а саме виробництво й торгівлю віртуальним одягом. Користувач заходить на сайт, обирає одяг, завантажує фото людини, яку потрібно вдягнути, платить гроші. 3D-дизайнери «вдягають» світлину замовника у віртуальні речі й відправляють клієнту. Так, користувач отримує фото, де він в одежі найдорожчих брендів світу, і публікує це в інстаграмі. Не треба витрачати гроші на реальний одяг і заповнювати свій гардероб непотрібними речами. Проєкт заохочує до розумного споживання й збереження природних ресурсів. 

2. Як і навіщо використовувати Signal – найзахищеніший месенджер, AIN.ua

Секретний месенджер популярний в бізнесі своєю конфіденційністю: він не збирає інформації про користувачів і не передає жодних даних третім особам. Під час листування автоматично застосовуються всі потрібні технології шифрування.

Месенджер постійно використовує наскрізне шифрування. Це значить, що повідомлення у момент відправлення шифруються безпосередньо на пристроях користувачів і вже в такому вигляді передаються через сервер одержувачу, де й дешифруються.

У тому ж Telegram наскрізне шифрування застосовується тільки в секретних чатах.

3. «Роби що хочеш, ніхто й слова не скаже»: у Netflix перестали стежити за відпустками, й ось що з цього вийшло, MC.today

До 2003 року Netflix мала заздалегідь затверджений графік відпусток, як і в будь-якій звичайній компанії. Кожному працівникові призначалася певна кількість вільних днів на рік залежно від його статусу й посади. Пізніше компанія перейшла на вільне взяття відпусток, головне – результат, а не кількість відпрацьованих годин і днів. Необмежена кількість вільних днів допомогла залучити й утримати найталановитіших співробітників, особливо міленіалів і людей покоління Z, які не визнають графіків і розкладів. Крім того, відсутність формальної процедури скорочує адміністративну роботу, а отже, й витрати компанії.

4. Як NFT змінило цифрове мистецтво. Топ-5 найгучніших аукціонів, AIN.ua

Ця технологія забезпечує неповторний підпис і право власності, тому NFT cтали масово застосовувати саме у сфері цифрового мистецтва, щоб задекларувати своє право власності на витвір.

За допомогою NFT можна продати будь-який унікальний віртуальний об’єкт: зображення, музику, тексти, 3D-моделі. Завдяки токену ми знаємо, ким був створений товар або кому він зараз належить, оскільки токени зберігаються у відкритому блокчейні. Тут можна дізнатися все про товар – історія його операцій буде достовірною та доступною кожному користувачу.

Токени використовуються для торгівлі різноманітними віртуальними й цифровими товарами, наприклад, у комп’ютерних іграх, оскільки NFT-токен підтверджує незаперечне право власності всередині системи.

5. Що в Україні можна купити за криптовалюту: розповідаємо все про цей сервіс, Minfin

Видання нарахувало понад 80 українських компаній, що пропонують купити свої товари й послуги за криптовалюту. Однак більшість товариств, які заявляли про готовність приймати крипту, фактично це не роблять. Лише в 14 компаніях можна розрахуватися токенами, та й то з багатьма обмеженнями. Основною причиною такої недовіри з боку бізнесу є проблеми з формуванням податкової й фінансової звітності, оскільки у податківців виникають питання. Щоб розвивати оплату у крипті, треба ухвалити закон про фінансові активи.

6. Судова реформа нарешті зсунулася з мертвої точки. Як вона може вирішити проблеми бізнесу, Forbes.ua

Бізнес і суспільство покладають великі надії на судову реформу, яка має розпочатися восени й суттєво зменшити корупцію у сфері правочинної діяльності. Депутати ухвалили законопроєкти про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів та очищення Вищої ради правосуддя. Обидва документи вже підписав президент. Очікується, що за рік розпочнеться переатестація 2 тисяч суддів і з’явиться стільки ж суддівських вакансій. Якщо судова реформа буде успішною, український інвестиційний клімат стане більш захищеним, ніж зараз. 

7. Склади замість квартир: чому варто придивитися до комерційної нерухомості, Minfin

На відміну від офісної нерухомості, яка ще не оговталася від карантину, ринок складів бурхливо росте. Ціна на нерухомість до січня збільшиться на 7 %, а орендні ставки проти початку 2020 року підвищаться на 15 %. Основними чинниками зростання є бурхливий розвиток у карантин e-commerce, а також нестача якісних складських приміщень.

8. Як збільшити органічний трафік сайту в 2021. Що потрібно знати про SEO, Forbes

У пошукових алгоритмах Google відбуваються зміни. Сервіс Core Web Vitals оцінює швидкість завантаження сайтів і найшвидші з них тепер ранжує вище. Взагалі, у Google понад 200 параметрів ранжування. Якщо сайти конкурентів працюють швидше за ваші, то отримують перевагу у видачі, навіть якщо у вас гарні унікальні тексти. 

Є припущення, що відео витіснить текстовий контент, але зараз спостерігається протилежна ситуація. Текстовий контент не тільки не зникає, а й нарощує свою актуальність. Причому росте попит на лонгріди, а не на короткі пости на 100 слів. Якщо хочете, щоб ваша пошукова стратегія працювала, обовʼязково пишіть докладні довгі тексти.

9. SWIFT-платежі: вся правда про комісії і грошові траси, Minfin

SWIFT-переказ – це відправлення грошей за кордон з обов'язковим відкриттям банківського рахунка. З українського рахунка кошти спрямовуються на іноземний і навпаки. Зараз кількість таких переказів з України стрімко зросла через масову купівлю заможними українцями вживаних американських авто та інвестування у закордонні акції. Комісія за переказ з України сягає 0,5–1 % від суми, але її розмір залежить від банків. Щоб знайти переказ із низькою комісією, треба з’ясувати, в кого з українських банків найбільше банків-кореспондентів у країні призначення платежу.

Підбірка контенту

АТ "Ощадбанк"