Ідея для бізнесу
За попередні роки суттєво зросла та продовжує збільшуватися кількість безготівкових розрахунків. За інформацією Національного банку України, у першому півріччі 2020 року 55,1% всіх операцій в Україні були безготівкові. У 2019 році цей показник становив 49,4%.
По-перше, про те, що українці все частіше не хочуть заморочуватися з кешем. Цьому сприяла ще й пандемія Covid-19, коли у багатьох людей відпало бажання контактувати з речами, в тому числі з готівкою, на яких потенційно можуть бути небезпечні бактерії. А багато покупців, навіть на звичайних ринках, почали запитувати про можливість оплати товарів карткою.
По-друге, наприклад, за статистикою підприємців з сегменту HoReCa, після появи можливості оплати замовлення карткою, середній чек зріс на 30%. За даними рітейлерів, в магазинах з POS-терміналами сума середнього безготівкового чеку на 20% вище, ніж готівкового, тому що можливість оплатити карткою стимулює спонтанні покупки. А от близько 17% клієнтів HoReCa та 22% клієнтів магазинів роздрібної торгівлі роблять або зовсім мінімальне замовлення, або взагалі йдуть, коли не можуть безготівково розрахуватися за бажане.
Так, до повної відмови від використання готівки нам ще далеко. Однак погодьтеся, втрата частини потенційних клієнтів та відчутного відсотку заробітку — недозволена розкіш за нинішніх економічних умов.
Як не втрачати та не витрачати?
Мабуть у багатьох підприємців, особливо після сотого запитання клієнтів про можливість безготівково розрахуватися, промайнула думка: «Мені потрібен POS-термінал». Та далеко не всі готові заморочуватися з сплатою оренди і обслуговуванням POS-терміналу тощо.
Звичайно, втрачати заробіток не хочеться, але витрачати зайві кошти та час — також. Виникає цілком закономірне питання: «Що робити, щоб заробити більше без клопоту?».
Для технічного забезпечення користування послугою потрібні лише смартфон з android 7.0 або вище з NFC-модулем. Якщо такий є у наявності, то потрібно:
залишити заявку тут;
відповісти на дзвінок менеджера;
підписати договір в обумовленому відділенні «Ощадбанку»;
встановити додаток з Google Play;
пройти авторизацію;
готово! Тепер ви можете приймати оплату від клієнтів через смартфон.
Схема прийому платежів дуже проста:
З витрат для користувачів додатку — лише стандартний тариф «Ощадбанку» за еквайрингове обслуговування від суми кожної операції, а от за оренду POS-терміналу платити тепер не треба.
Якщо вам потрібно підключити декілька смартфонів до сервісу (для кур’єрів, продавців) — в особистому кабінеті ви можете додавати нові пристрої для оплати або «переносити» платіжні термінали на інші гаджети, моніторити транзакції, визначати ієрархію тих, хто допущений до роботи у додатку.
Це рішення буде максимально зручним та вигідним для:
тих, хто займається вуличною торгівлею, має мобільні або стаціонарні торгові точки на ринках;
нотаріусів, адвокатів, страхових агентів, фрілансерів, майстрів «на дому», візажистів, майстрів манікюру чи перукарів;
таксистів та бізнесів з власною кур’єрською доставкою;
учасників фестивалів, культурно-масових та спортивних заходів.
У додатку також передбачені максимально прості варіанти скасування операцій та повернення коштів клієнту, якщо щось пішло не так. Це можливо зробити як протягом дня, у який було зроблено покупку, так і за попередні дні — для цього достатньо ввести номер чека та у кілька кліків повернути кошти на рахунок клієнта. А клієнту не треба пам’ятати, куди він поклав чек за покупку — при оплаті через додаток ОщадPAY він може обрати, отримати чек на e-mail або SMS-повідомленням та зберігати у своєму телефоні.
З думкою про майбутнє
Нагадаємо, що з 1 квітня 2021 року використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) стає обов’язковим для всіх ФОП-платників єдиного податку 2-4 групи. При цьому незалежно від того, який дохід отримано фізичною особою-підприємцем. Про це йде мова у Законі України № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг». І за ініціативою уряду та податкових установ зараз тестуються варіанти використання програмних РРО.
Програмний РРО — це програма, яка може бути встановлена на будь-який гаджет, в тому числі і на смартфон, таким чином перетворюючи його на касовий апарат, з можливістю видавати електронні чеки. Їх буде дозволено використовувати як альтернативу звичайним касовим апаратам.
Тобто допоки інші розмірковують над тим, що робити, та як підготуватися до майбутніх податкових змін, користувачі додатку ОщадPAY вже мають змогу надавати своїм клієнтам додатковий сервіс та спокійно адаптуватися до нововведень.
Ідея для бізнесу