Відео - це універсальний формат, що є цікавим для користувачів та яким легко поділитися на різних платформах. Споживачам він подобається, оскільки відео легко засвоювати, воно розважає та займає увагу. А маркетологи давно зрозуміли, що відеореклама може дати величезну віддачу від інвестицій (ROI) через різні канали. Сьогодні поговоримо про те, як краще застосовувати відео у маркетингових стратегіях.
ДИВИТИСЯ, АЛЕ НЕ БАЧИТИ
Відеомаркетинг - використання відео для просування брендів, компаній, продуктів або послуг з метою збільшення продажів, впізнаваності бренду і загалом досягнення цілей маркетингової стратегії компанії. Цей тип контенту ідеально підходить для спілкування з поколінням Z для створення швидкого, прямого та емоційного зв'язку з користувачем.
При цьому важливою особливістю таких відеороликів є те, що вони корисні, а їхня рекламність не є очевидною. Є багато різних способів стимулювати взаємодію з користувачами. Кілька типів відеороликів, які бізнес може створити для просування бренду:
1. «Про нас».
У таких відео бізнес ділиться тим, що і чому він робить. Для того, щоб вичерпно розповісти про себе потенційним клієнтам, варто відповісти на ключові питання:
- Що відрізняє бренд від конкурентів?
- Що робить бренд особливим?
Можна розповісти про людей, які працюють в цьому бізнесі, підкреслити унікальну цінність бренду або поділитися історією компанії. Виділити бренд в цьому випадку можна також і художніми засобами, як наприклад, зробили в Dropbox, використавши ляльок, що розмовляли реальними голосами співробітників компанії. Слід пам’ятати, що режисерський підхід до створення відео також характеризує бренд.
2. Демонстраційні ролики про продукт.
Також відомі як відео-пояснення, такі ролики є відмінним способом продемонструвати свій продукт. Замість того, щоб розповідати аудиторії про те, чому продукт чудовий, краще покажіть, у відеоролику, чому він може зробити життя клієнта краще.
3. Промо відео.
Повідомте клієнтам, коли проводите розпродаж або рекламну акцію, привабливим способом, який виділиться в новинних стрічках. Включить всю інформацію, яка знадобиться аудиторії, наприклад, як вони можуть вийти на зв'язок або куди піти, щоб купити ваші продукти або послуги.
4. Відгуки клієнтів.
Тренд замовляти відгуки для своїх платформ чи сайтів вже давно пішов в минуле. Наразі брендам легше створювати хештеги, за якими потім можливо шукати відгуки у соціальних мережах, а потім поширювати їх на своїх каналах та сторінках. Такому формату реклами споживачі довіряють найбільше.
5. Відео з заходу.
Такі відео допоможуть аудиторії відчути себе частиною події, що сталася, і причетність до бренду.
6. How-to відео.
Варто знайти теми, які є близькими бренду і будуть корисними користувачам, навіть не ведучи до прямих продажів товарів.
ПРАВИЛЬНІ РЕКЛАМНІ ПЛАТФОРМИ
Що більш ефективно приносить нових клієнтів? Таргетована платна реклама. Сьогодні вона використовується успішними компаніями як одне з найбільш розумних вкладеннь грошей у просування. Результат - ефективне просування і бренд, який виділяється на тлі конкурентів. Тому, крім створення якісного контенту, слід також розібратися в тому, що саме потрібно застосувати для реалізації ефективної стратегії відеореклами, які є способи її оптимізації та метрики.
Немає універсального способу дізнатися, яка платформа найкраще підходить для кожної окремої галузі, компанії або цілі. Потрібно взяти до уваги безліч різних чинників, щоб визначити найбільш відповідну конкретним потребам. Ось декілька загальних характеристик деяких мереж, за версією Outbrain.
1. Facebook звертається до людей всіх вікових груп, але найбільш поширений вік користувачів тут - від 25 до 34 років (30% активних користувачів). Найпопулярніші відео тривають від 21 до 44 секунд. На цій платформі відео можуть автоматично відтворюватися в стрічці новин. Для того, щоб створити помітне відео, воно повинно бути таким, що привертає увагу протягом перших 2-3 секунд. Текст має бути зрозумілим і без озвучки із складними субтитрами, що рухаються занадто швидко, збиваючи користувачів.
2. На Twitter показ відео обмежений 24 годинами, крім того, один і той самий бренд не може купувати одне й те саме місце два дні поспіль. Тож, платформа є ідеальним способом показу реклами, яка тісно пов'язана з конкретним моментом: подіями, випусками і запусками, обмеженими пропозиціями, а також збільшує вірусний потенціал роликів. Ідеальна тривалість відео для Twitter - від пів секунди до 140 секунд.
3. Платформа TikTok підійде власникам бізнесу, націленим на молоду аудиторію віком від 16 до 24 років. Відео обмежені в хронометражі до 15 секунд, проте можливо пов'язувати короткі відеоролики разом, отримавши в підсумку відео до 60 секунд. Однак акаунти, число підписників яких становить 1000, можуть публікувати довші відео TikTok.
4. АудиторіяInstagram в основному жіноча і молодше 35 років. Однією з головних особливостей платформи є її стислість: тимчасові stories обмежені 15 секундами, звичайні відео - до 60 секунд. Формат IGTV надає користувачам доступ до різних каналів з довгоформатним відеоконтентом.
5. LinkedIn найкраще підходить для B2B-аудиторії та професійного середовища. Тривалість відеоролика повинна бути не менше 3 секунд, але не більше 10 хвилин. Однак варто пам'ятати, що користувачі соціальних мереж зазвичай не дивляться відео, довші за 3 хвилини.
6. Аудиторія YouTube - це в основному молоді люди у віці від 18 до 34 років. Створюючи контент для цієї платформи варто пам'ятати, що найуспішніші відеоролики тут тривають близько 3 хвилин.
КЛЮЧОВІ МЕТРИКИ АНАЛІТИКИ
1. Кількість показів. При цьому варто пам'ятати, що кількість завантажень відео в браузер не означає, що всі ці користувачі бачили ролик. Він міг бути в браузері просто на фоновому тлі.
2. Загальна кількість переглядів: скільки разів хтось клікав на відео. Або, якщо використовувати визначення для Facebook, це кількість разів, коли хтось зупиняв відео.
3. Швидкість відтворення: кількість переглядів, поділена на кількість показів.
4. Тривалість перегляду: як довго користувач переглядав відео, перш ніж його пролиснути або піти зі сторінки.
5. Рівень залученості: кількість людей, що дивляться відео в точці x, поділене на число тих, хто почав дивитися його.
6. Місцезнаходження глядача: регіон/країна, з якої глядач дивиться відео.
7. Джерело, яке привело користувача до відео, наприклад, соціальні мережі або цільова сторінка.
Більше про стратегії відеомаркетингу - в онлайн-курсі від «Будуй своє» «Просування в Youtube».