Підбірка контенту
Листопад ознаменувався посиленням карантину внаслідок стрімкого зростання захворювань на СOVID-19. Торгівлю та заклади громадського харчування закрили на локдаун-вікенди, що сильно вдарило по малому бізнесу.
30 листопада влада вирішила не продовжувати карантин вихідного дня. Але поповзли чутки про більш серйозні обмеження – локдаун з 23 грудня по 15 січня. Постраждалим ж підприємцям обіцяють відшкодування та податкові канікули. Але це поки на рівні розмов, тож у нашому дайджесті зосередимося на вже відбувшихся подіях.
1. Безробітним українцям зможуть видавати гроші на відкриття бізнесу
Фонд соціального страхування та Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування матимуть можливість замість виплат по безробіттю видавати одноразову матеріальну допомогу на відкриття бізнесу.
Відповідний закон вступив у силу 26 листопада. Максимальний розмір такої допомоги – 90 тис. грн.
2. OpenDataBot став безкоштовним для всіх українських підприємців
Відтепер ФОПи зможуть безкоштовно відстежувати всі зміни у державних реєстрах, а також подавати звіти до податкової і платити податки через OpenВataBot без купівлі преміум-тарифу. Про це порталу AIN.UA розповів засновник сервісу Олексій Іванкін.
Щоб безкоштовно скористатись розширеним функціоналом бота, достатньо підтвердити аккаунт за допомогою ЕЦП.
3. Rabota.ua та Work.ua запровадили безкоштовну публікацію вакансій
Найбільші сайти з пошуку роботи Rabota.ua та Work.ua надали підприємцям право безкоштовної публікації вакансії. Роботодавцю щомісячно нараховується одна безкоштовна публікація, але її треба використати впродовж цього ж місяця. Інакше вона згорає і нараховується нова.
На Rabota.ua акція триватиме до 30 квітня, на Work.ua на місяць довше – до 31 травня.
4. Верховна Рада відтермінувала запровадження обов’язкових касових апаратів для ФОПів
Парламент пішов назустріч підприємцям, та відтермінував до 1 січня 2022 року запровадження обов'язкових касових апаратів для фізичних осіб-підприємців 2-4 груп Єдиного податку. За законопроект 4439-д проголосували 319 депутатів.
Цим же законом продовжується застосування знижених розмірів фінансових санкцій за порушення бізнесом окремих вимог закону про використання РРО, а також відміняються:
- механізм компенсації клієнтам за порушення розрахункових операцій;
- штрафи за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО;
- штрафи за відсутність попереднього програмування товарів в реєстраторі розрахункових операцій.
Крім цього, документ прив'язує граничні обсяги доходів різних груп ФОПів до розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на початок року:
- для першої групи – 167 розмірів МЗ замість 1 млн гривень;
- для другої групи – 834 розміру МЗ замість 5 млн гривень;
- для третьої групи – 1167 розмірів МЗ замість 7 млн гривень.
5. Електроенергія для бізнесу подорожчала на 56%
За два тижні листопада середня ціна на електроенергію для бізнесу в Україні зросла на 56% – до 1 777,8 грн за МВт-год. Про це свідчать дані держкомпанії «Оператор ринку».
Це максимум з початку 2020 року. Але електрика дорожчає не лише для бізнесу, але й для населення. 26 листопада в Міненерго анонсували зростання тарифів для цієї категорії споживачів. Про це на брифінгу заявив в.о. міністра енергетики України Юрій Бойко.
6. До «Прозорро» можна буде звертатися, не використовуючи папір
Органи влади, замовники та постачальники можуть надсилати офіційні листи до порталу про державні закупівлі «Прозорро» через систему електронного документообігу, повідомила прес-служба порталу у Фейсбук.
«Тож більше не потрібно купувати папір, друкувати лист на принтері, облизувати конверт та чекати поки лист прийде поштою. Краще скористатися системою електронного документообігу Prozorro», – зазначається в повідомленні.
7. Для підприємців запустили податковий бот InfoTAX
Державною податковою службою України запроваджено електронний сервіс InfoTAX. Про це повідомляється на сайті ДПС.
Через месенджери Telegram та Viber платники податків мають можливість отримувати інформацію про:
- стан розрахунків з бюджетом,
- реєстраційні та облікові дані,
- результати обробки документів,
- строки подання звітності та сплати податків.
8. Українська бізнес-вумен увійшла до списку «100 жінок року» за версією ВВС
Українка Анастасія Волкова, засновниця стартапу Flurosat, який допомагає аграріям збільшити врожай, потрапила до списку 100 найбільш надихаючих і впливових жінок року за версією BBC, повідомив MC Today.
Flurosat Волкова заснувала в 2016 році. Компанія за допомогою фотографій дронів та супутників збирає дані про стан полів та врожаю. Далі штучний інтелект аналізує ці дані, обробляє їх і створює для фермерів індивідуальні рекомендації по догляду за врожаєм.
Підбірка контенту