Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Понад хмарами

Хмарні технології для бізнесу – це не новомодна примха, а необхідність. І якщо великі українські компанії активно беруть хмари на озброєння, то МСБ і досі побоюється їх. Тож як хмарні сервіси можуть стати у пригоді для малих та середніх підприємців?

Чи зможемо ми собі це дозволити?

Фінансові побоювання – це цілком нормально. Проте у випадку із хмарними сервісами хвилюватися немає причин: ви отримуєте значно більше, ніж втрачаєте. Припустімо, ви починаєте свою справу з нуля. Для обладнання власної ІТ-системи та її подальшої підтримки можна витратити від кількох десятків до кількох сотень тисяч доларів. А обираючи хмарні сервіси, ви ніби орендуєте сервери, а також за необхідності можете додати до пакета послуг інші корисні технології, що передбачають придбання недешевого додаткового обладнання. Від непотрібних для вас послуг можна відмовитися. Тож ціна буде максимально адекватною – зазвичай до декількох сотень доларів на місяць. Тим паче що, більшість хмарних операторів дають можливість безкоштовно протестувати їхні послуги протягом певного періоду, аби ви були впевненими у тому, що обраний пакет повністю вас задовольняє.

 

Чи надійніше зберігати дані у хмарі, ніж на власному комп’ютері?

Хмарні сервіси – це найкраще, що ви можете зробити для своїх даних. Рано чи пізно прихильники гасла «Все своє ношу з собою» втрачають цінні файли після чергових вибриків технікиабо інших непередбачуваних обставин. Якщо ж ви користуєтеся хмарою, то поломка комп’ютера ніяк не вплине на неушкодженість ваших даних, і роботу з ними можна продовжити з іншого пристрою. Ба більше, наприклад, платформа Microsoft Azure копіює дані і зберігає їх на кількох віддалених серверах, що лише підвищує гарантію надійності.

Наскільки хмара буде непрозорою для сторонніх? Чи добре захищатимуться наші дані?

Не гірше, ніж вони можуть бути захищеними на ваших власних серверах. Навіть якщо ваші файли зберігаються всередині ізольованої ІТ-системи, це не означає, що сторонні не зможуть до них дістатися. Те, що інформація зберігається у хмарі, жодним чином не підвищує ризики порушення конфіденційності. Хмарні провайдери не мають доступу до даних, вони лише надають в оренду місце на серверах. Окрім того, файли зберігаються у зашифрованому вигляді, тож доступ до них матимете лише ви.

Аргументом може слугувати й те, що хмарним операторам необхідно зберігати свій імідж та залучати нових клієнтів, щоб залишатися на плаву. Тож питання безпеки є одним із пріоритетних напрямків їхньої роботи.

Як впровадження хмарних сервісів може вплинути на процес роботи?

Основна перевага хмарних технологій у тому, що вони сприяють мобільності співробітників компанії. Доступ до даних не обмежується місцем перебування і можливий з будь-яких пристроїв, потрібно лише знати свій логін і пароль. Це може розв’язати проблему дефіциту офісного простору: частина персоналу зможе працювати вдома.

Окрім того, ви ніколи не загубитеся у вирі документації. Хмарні технології уможливлюють детальне відслідковування усіх внесених правок, а перед вашими очима завжди буде остання версія документа. Також на новий рівень виходить командна робота: колеги можуть одночасно працювати над одним документом, що сприяє продуктивній роботі і заощаджує час на розв’язання нагальних проблем.

АТ "Ощадбанк"