Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Не здалися й зміцнішали: як підприємці Бучі та Ірпеня розвивають бізнес у війну

Уже рік як Київщину звільнили від окупантів. У напівзруйновані та понівечені містечка й села області почали повертатися мешканці. Те жахіття, що лишили після себе рашисти, шокувало не тільки Україну, а й світ. Та попри найстрашніші випробування, багато підприємців Київської області одними з перших повернулись додому, щоб відновлювати бізнес і відроджувати країну. 

Ми поспілкувалися з підприємцями Ірпеня та Бучі. Зараз вони активно працюють, розвиваючи бізнес, проте перші місяці війни згадують із жахом. У кожного власна історія, але у всіх спільна мета – зробити максимум для свого народу та України.

Відновлення «Любімки»

«Любімки» – затишний приватний дитячий садок в Ірпені, куди залюбки ходили дітлахи з усього міста. Адже власниця – пані Оксана, мама трьох діточок – знала, що потрібно малечі. Разом з чоловіком вона створила в садку найкращі умови для розвитку й спілкування малят. Однак 24 лютого 2022 року назавжди змінило їхнє життя.

«Той страшний день поділив життя українців на до та після, – згадує підприємиця Оксана Антіпова. – Але я навіть не уявляла, що війна прийде до нашої оселі вдруге – перший раз ми з чоловіком й трьома дітьми тікали від неї з Донецька. Я до останнього не вірила, що війна стане повномасштабною, настільки жорстокою і кривавою, ще й затягнеться на такий довгий термін. Як і більшість, я думала, що все вирішиться протягом 2–3 днів. Саме тому ми з родиною довго не виїжджали. Коли ще в Ірпені не було боїв, а тільки постійно літали бомби й снаряди, ми до останнього були вдома. Але батьки наче відчували й наполягали на від’їзді, тому 1 березня ми все ж поїхали. Згадуючи той час, я досі не можу втриматися від сліз. Виявилось, що в наш будинок влучили снаряди, саме в дитячі кімнати… Від сусідів ми дізнались, що й у «Любімки» влучили снаряди, які повністю зруйнували поверх будівлі. Це ми зрозуміли вже потім. А коли я вперше побачила фото й відео з дому, в мене розривалося серце. Було враження, що залишився тільки фасад колишнього місця дитячої радості».

Про те, що є надія відновити будинок і садок, пані Оксана дізналася від чоловіка, який одразу після звільнення Ірпеня повернувся до міста.

«Коли ми вже на місці побачили, що попри руйнування, перший поверх, де розташовані ясельні групи, методичний кабінет, басейн і соляна кімната, повністю вцілів, то відчули шалене натхнення, надію і віру, що потрібно боротися далі, все відновлювати й продовжувати жити. Хоча я до останнього вагалась, чи потрібно знову вкладати сили, час і кошти, адже морально було дуже важко. Проте бажання повернутись до рідної країни, до міста, а також непохитна впевненість чоловіка й батьків, готовність батьків наших вихованців допомогти остаточно мене упевнили – потрібно відновлювати нашу «четверту дитину», відбудувати місце, де завжди панував дитячий сміх і радість, де маленькі українці могли опановувати нові знання».

З жовтня 2022 року, вже після ремонту, дитячий садок «Любімки» знову запрацював. Наразі підприємці відкрили сім груп, які майже повністю заповнені. У садочку проводяться заняття в басейні, а також працюють гуртки із тхеквондо, гімнастики й футболу. 

За словами пані Оксани, реставрацію й ремонт садочка не змогли б подужати самостійно. Підприємцям довелося брати у борг і подати заявку на мікрогрант. Залучені кошти витратили на придбання дитячих меблів для відновленого другого поверху.

«В нас повірили, і ми змогли, – радіє підприємиця. – Я дуже вдячна всім за допомогу й фінансову підтримку. Хочу закликати українців допомагати своїй країні – нам треба розвивати бізнес, наповнювати бюджет та підіймати Україну. Повертайтеся, інвестуйте та витрачайте гроші у своїй країні!»

Продовжуємо працювати

ТОВ «Бучанський завод бруківки» постраждав у перші місяці війни. А його директор Сергій Шахматенко зробив все можливе, щоб продовжити справу свого життя.

«Війна застала нас на відпочинку з онуками, – розказав пан Сергій. – Але повертатись нам вже було нікуди, бо ми мешкаємо в Гостомелі, який у перші ж дні опинився під шаленими обстрілами та на лінії фронту. Ми почали шукати рішення. І на початку березня 2022-го з родиною поїхали в Німеччину до друзів. Одразу з дружиною та невісткою почали волонтерити – купили мікроавтобус, бронежилети, тепловізори, прилади нічного бачення для наших військових. Силувалися зробити максимум для допомоги рідній країні».

Вже в середині квітня підприємець з родиною повернувся на батьківщину. Майно вдома постраждало на 40 %, бізнес-майно – на 30%. За власний кошт привели все до ладу. Сергію вдалося зібрали своїх працівників та почати працювати. Колектив компанії – справжня родина, всі дружні й відповідальні. Тож було важливо зберегти кожного працівника. 

У червні бучанці почали випускати першу продукцію, лише за три місяці після деокупації! Саме це дало змогу компанії активно відновлювати рідне місто – підприємці реставрували доріжки в Бучі, що зазнали значних ушкоджень під час окупації.

«Попри всі труднощі, ми вирішили розширити виробництво, – поділився пан Сергій. – Завдяки плідній співпраці з Ощадбанком отримали пільгову позику на будівництво бетонного заводу та купівлю бетоновоза. За власний і позиковий кошт збудували завод, і в листопаді 2022 року вже вийшла перша продукція для забудовників та місцевих жителів, які відновлюють свої помешкання й бізнес. Сьогодні ми будуємо нові цехи й розширюємо асортимент продукції. Виготовляємо бетон, бетонні вироби, бруківку в широкому асортименті та облицювальну плитку для будинків. Можна сказати, що Бучанський завод бруківки виготовляє майже всі матеріали для будівництва та оздоблення будинків і прибудинкових територій. Ми не перестаємо розширювати асортимент, працювати, розвиватись. І як кожен в Україні з нетерпінням чекаємо перемоги».

Актуально

Наразі в Ощадбанку діє новий інструмент онлайн-кредитування малого та середнього бізнесу (для ФОП і ЮО). 

Раніше юридичним особам для отримання кредиту потрібно було місяць збирати документи, везти їх до банку і ще стільки ж чекати на рішення, ризикуючи не встигнути розрахуватися з постачальниками.

Сьогодні ж, аби отримати кредит, можна зробити все швидко й онлайн:

  • подати онлайн-заявку за лічені хвилини;

  • відстежити статус заявки на кредит онлайн;

  • надати відповідні документи через інтернет;

  • отримати кредит за декілька днів після підписання кредитного договору.

Детальну інформацію зручно переглянути за лінком.

АТ "Ощадбанк"