Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Не французьке — наше

Катерина Спориш

Тематичний тиждень

Ідан Шуклін і Марія Дяченко, засновники торгової марки крафтових молочних продуктів Nashé й учасники реаліті-школи бізнесу «Будуй своє», розповіли історію створення бізнесу — про його особливості, складнощі та результати.

Інформаційна довідка. Nashé — торгова марка крафтової молочної продукції, заснована у Києві французом Іданом Шукліним та одеситкою Марією Дяченко. В лінійці Nashé представлені питні та густі йогурти, сири — кремові, м’які і для смаження.

Шлях до ритейлерів та любові покупців

Торговій марці Nashé нещодавно виповнилося 2 роки. За цей час її засновники створили новий для України продукт — крафтовий густий натуральний йогурт з коров’ячого молока, з терміном зберігання лише 12 днів без додавання консервантів, загущувачів та інших компонентів.

Вдалося це завдяки вірі у проект та прихильності клієнтів, які вподобали перші зразки продукції. Бренд за цей період наростив обсяги переробки молока з 300 л до 3 тонн на тиждень. Розширив асортимент продукції — йогуртів і сирів різних видів. А також — потрапив на полички відомих український ритейлерів: Goodwine у Києві та «Сільпо» — у Києві, Дніпрі, Харкові, Тернополі, Львові, Полтаві.

З Франції — жити і працювати в Україні

Кілька років поспіль співзасновник Nashé Ідан Шуклін, що працював у міжнародній корпорації CHUBB на La Défense, приїздив до друзів в Україну.

«Тут мені подобалося все: люди, атмосфера, настрій після Революції гідності 2014 р.», — згадує Ідан.

Втім, помітив він і недолік — нестачу правильних, натуральних, корисних йогуртів. На його думку, для країни, де так багато землі та ферм, це значне упущення. Так і з'явилася ідея для бізнесу — виробляти українські йогурти за грецькою технологією із французьким смаком.

В один з візитів до України завдяки щасливому випадку Ідан познайомився з Марією Дяченко, яка не лише була шанувальницею європейської молочної продукції, а й мала профільну освіту. Одразу опісля переїзду до України Ідан розпочав діяти, відвідуючи ферми Київщини. А Марія загорілася його ідеєю і дуже швидко стала частиною та другою рушійною силою на початкових етапах бізнесу.

«Ми починали готувати просто на кухні. А готову продукцію — йогурти — куштували разом з нашими друзями, підприємцями та рестораторами», — розповідає Марія Дяченко.

Натуральними йогуртами ресторатори зацікавилися і охоче замовляли якісний продукт у свої заклади. З часом обсяги замовлень зростали, тож Ідан та Марія вирішили створити власне підприємство у Києві, де орендували виробниче приміщення.

«За декілька місяців ми вигадали ім’я нашому проекту. Серед можливих варіантів зупинилися на грі слів. Nashé — це українське слово, але з французьким акцентом. Оскільки ми робимо український продукт для українців, назва мала бути відповідною», — пояснює Ідан.

Одночасно з розробкою назви бренду засновники закупили устаткування для молочного виробництва. А саме термостат, сепаратор, ванни для вироблення сиру і багато іншого обладнання. Загалом на закупівлю техніки засновники Nashé витратили $20 тис. власних коштів.

До команди приєднався технолог. Він розробив рецептури сирів, йогуртів і конфітюрів (наповнювачі для йогуртів). На виробництво найняли працівників. Зрозуміло, для успішного запуску підприємству потрібні молоко і тара. І саме з цим іноді виникали проблеми.

Від молока до тари

Перед пошуком потенційних постачальників молока засновники Nashé сформулювали цінності бренду: висока якість сировини та кінцевої продукції. Відповідно до них серед десятків можливих варіантів постачальників команда і вибрала свого.

«В Україні не так багато людей, закоханих у те, що вони роблять. На щастя, у Білій Церкві ми знайшли виробника молока, який вирощує корів у гарних умовах, годує їх якісним кормом, працює на дорогому устаткуванні та підтримує стабільно високу якість продукції», — підкреслює Марія.

Окрім постачальника молока, знадобився і постачальник тари для фасування.

Спочатку вони працювали зі скляною тарою, але згодом постачальник припинив її виробництво. Ідану й Марії довелося швидко переорієнтуватися і замінити скляну тару на пластикову, оскільки на той час альтернативи не існувало. Втім, підприємці сподіваються невдовзі знайти іншого виробника скляної тари і повернутися до використання саме такого упакування для йогуртів.

Про плани на майбутнє

Засновники торгової марки Nashé задоволені результатами своєї діяльності. Їхніми прихильниками стали містяни, які багато подорожують до інших країн, де насолоджуються якісними молочними продуктами. Повертаючись в Україну, вони турбуються про власне здоров’я і прагнуть купувати крафтову продукцію — сири, йогурти.

На досягнутому підприємці не зупиняться і планують запустити виробництво йогуртів на основі рослинного молока — вівсяного, соєвого та інших.

Тематичний тиждень

АТ "Ощадбанк"