Погодьтеся, бізнес бізнесом, але ж літо — період відпусток, відпочинку та пригод. Великих та маленьких, тих, що назавжди залишаться у пам'яті, а можливо, й змінять ваш світогляд і все ваше життя. Саме тому сьогодні для вас нова підбірка фільмів від «Будуй своє».
Так, вони не про бізнес. Але ці кінофільми про такі важливі речі, як спілкування, сміливість ризикнути та бажання пригод, без яких, погодьтеся, підприємцям не обійтися. Насолоджуйтеся переглядом у ці спекотні дні та успішно реалізуйте свої бізнесові задуми.
«Історії сім'ї Мейровіц» (2017)
Цей фільм був номінований на Золоту пальмову гілку в основній конкурсній програмі 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю.
Головний герой стрічки — старий митець на ім'я Гарольд Майровіц, у минулому доволі відомий скульптор, який всього себе присвятив мистецтву. Гарольд поклав своє життя на те, щоб стати знаменитим, проте його мрія у повній мірі так і не здійснилася. Зрештою він перетворився на сварливого й примхливого старого, що заздрить більш успішним колегам.
А поки Гарольд торував шлях у мистецтві, часу на спілкування із власними дітьми майже не лишалося. Та й не дуже, якщо чесно, він намагався налагодити із ними відносини.
Його діти давно вже не шукають уваги батька. Старший син Денні — поет-пісняр, кар'єра якого так і зупинилася на початковому рівні. Середній — Мет'ю, досить успішний фінансист, проживає в Лос-Анджелесі. Ще у Гарольда є молодша дочка Джин, яка, як і інші, вже давно живе своїм життям. Денні терпіти не може, коли його порівнюють з фінансово успішним братом, Мет'ю пригнічений тим, що став бухгалтером, а не видатним творцем, як того хотів батько. Їхня сестра Джин задовольняється роллю сімейної «нікчемності», оскільки вона не вийшла заміж, не стала матір'ю та не зробила значиму кар'єру.
Гарольд вирішив влаштувати в Нью-Йорку ретроспективну виставку своїх робіт, і, звичайно ж, покликав всю родину на такий грандіозний захід. Подібні сімейні зустрічі раніше ніколи не відрізнялися дружелюбністю, то чи буде інакше цього разу? Не факт. Чи змінять родичі своє ставлення один до одного — побачимо.
Хіба не так буває у будь-якому колективі, де комунікація не налагоджена та колись близькі люди стали чужими одне одному, і зрештою від цього страждають всі? Але завжди можна вчитися на чужому прикладі, як уникнути фатальних помилок. Особливо, коли ти — підприємець, і на кону твій майбутній успіх.
«Відпустка за обміном» (2006)
У центрі сюжету цього фільму дві жінки, життя яких вже склалося, але щастя немає. Айріс Сімпкінс — авторка популярної весільної колонки в лондонській Daily Telegraph, живе у чарівному котеджі в англійській провінції. Вона закохана у чоловіка, який годує її обіцянками, але оголошує про заручини з іншою. Інша героїня — Аманда Вудс, живе по той бік Атлантики, у Південній Каліфорнії. Вона — власниця процвітаючого рекламного агентства, що займається створенням роликів для фільмів. Одного дня вона з’ясовує, що коханий чоловік їй зраджує.
Дві незнайомі між собою жінки, живучи на відстані 10 тис. км, опиняються у схожих життєвих ситуаціях. Прагнучи змінити що-небудь у своєму житті, вони обидві реєструються на сайті з обміну житлом на час відпустки. Саме у цей момент доля схрещує їхні життєві шляхи. Напередодні Різдва Айріс та Аманда вирішують відпочити від своїх проблем, домовившись помінятися континентами і погостювати одна у одної протягом двох тижнів. Айріс переїжджає до будинку Аманди у сонячній Каліфорнії, а Аманда потрапляє у засипану снігом англійську провінцію.
Однак лише зміною місць тимчасового проживання ця історія не закінчується. Кожна з героїнь отримує дивовижний досвід, якого насправді завжди прагнула, нові знайомства та нових цікавих друзів.
Чи не схоже це на той момент, коли у житті потрібно зробити рішучий крок, зійшовши хоча б ненадовго зі звичного шляху, який вже не радує? І неможливо навіть уявити, чим обернеться ця тимчасова зміна, втім, саме так доводиться робити періодично підприємцям. Тож сміливіше до пригод!
«На узбіччі» (2004)
Ця трагікомедія режисера Олександра Пейна отримала ряд нагород, в тому числі «Оскар» і премію BAFTA за кращий адаптований сценарій, і два «Золотих глобуса» за кращу комедію і кращий сценарій.
Головний герой — письменник-невдаха Майлз Реймонд. Його книгу забракували вже три видавництва, і він змушений працювати вчителем літератури у звичайній середній школі в Сан-Дієго. Він запрошує свого найближчого друга, Джека Коула, актора, що грав колись у відомому серіалі, а тепер перебивається озвучуванням реклами, у тижневу подорож виноробними районами Каліфорнії — округу Санта-Барбара. Варто відмітити, що у друзів — діаметрально протилежне ставлення до життя. Майлз пропускає глибоко через себе всі проблеми та насолоджується своїми стражданнями, знайшовши відраду у дегустації вин. Джек, навпаки, занадто життєрадісний і вельми легковажний.
Різниця між друзями ще й у тому, що для Джека це останній тиждень його холостяцького життя — в прийдешню суботу він одружиться з Крістін. А от Майлз, навпаки, у депресії з приводу розлучення з любов'ю всього життя — Вікторією.
Критики доволі високо оцінили цей фільм, тому що стрічка про двох друзів-лузерів яскраво підтверджує, що всі ми діти. А характери героїв-антиподів настільки справжні та чудово розкриті, що глядачам одразу зрозуміло — такі люди є серед нас. І інколи той, хто дуже відмінний від тебе, тим не менш, може стати вірним напарником не лишень під час відпочинку, а й у бізнесі. Отже, чим закінчиться ця пригода для друзів? Їхні життя зміняться, як і вони, назавжди.